Съединител?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Митоди яде мисо
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Methodius » 14 Сеп 2005, 21:24

WeiSTD, ако са М-телки добре .. само да не са Глобулки .. :Р :P :P

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 403
Регистриран на: 31.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 328ci

Мнение от zigo » 26 Авг 2009, 0:20

Methodius написа:WeiSTD, ако са М-телки добре .. само да не са Глобулки .. :Р :P :P
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Мнение от driver69 » 26 Авг 2009, 9:22

Баси, наспамихте теманата на момчето! Колега M6, опитай с това, което каза колегата. Например знаеш, че на втора се движи с 3300 об./мин с 40км/ч. Забележи с колко об./мин се движи на трета с 40 км/час. Аз се учих на Лада 2106 с тази техника, а и тя си сменя плавно :mhihi: . Ако имаш някакви други въпроси, пак за същото, пиши. Поздрави! :P

Митоди яде мисо
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Methodius » 26 Авг 2009, 11:41

Откъде я изровихте тая тема бре .. :mhihi: :mhihi:

Ryapoff написа:Баси, наспамихте темата на момчето!

Момчето вече и книжка е взело сигурно .. :mhihi:
Единственото нещо, от което се нуждае злото, за да триумфира, е добрите хора да не правят нищо ...

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Мнение от bivola » 26 Авг 2009, 15:36

Methodius написа:Откъде я изровихте тая тема бре .. :mhihi: :mhihi:

Ryapoff написа:Баси, наспамихте темата на момчето!

Момчето вече и книжка е взело сигурно .. :mhihi:

Тамън на 18 е :mhihi: Може и стаж да има даже :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Съединител?

Мнение от c7aH4eB » 12 Фев 2010, 0:16

Вземете дайте и един съвет на мен дали първо трябва мънинко да отпусна съединителя преди да дам газ или по-малко газ ли да давам защото на тръгване с хондата се получава яко изръмжаване и въртене на гумите :D :D Не съм карал много пъти за да свикна, но можеби тренинг ще трябва. Сега искам да видя как е при БМВ щом хвалите толкова нежното натискане на педалите, но и братчеда па и той се стиска още :D :D

Относно колегата който спомена Чирпан леко несфанах какво искаше да кажеш, но не е важно :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Съединител?

Мнение от cargo22 » 21 Фев 2010, 15:19

c7aH4eB написа:Вземете дайте и един съвет на мен дали първо трябва мънинко да отпусна съединителя преди да дам газ или по-малко газ ли да давам защото на тръгване с хондата се получава яко изръмжаване и въртене на гумите :D :D


Впрочем, ако си си направил ташак че много ти върви хондата ,а не че наистина търсиш съвет ,не мисля че тук му е мястото да ни обясняваш колко голем шофьор си.Има писти ходи там се доказвай.Нищо лично но виждам някакъв подтекст в изказването ти.

Забавяш се при пускането на съединителя, а в последствие го пускаш рязко.
Това се получава и при много опитни шофьори като се качът на чужда кола , докато свикне къде отделя/зацепва съединителя и колко газ да подаде.Най хубаво става с минималната газ която изисква за да не тресе и как да го кажа нито бързото , нито бавното отпускане на съединителя ,обикновено се усеща по самата кола.

Добра трениравка може да е на место и не пипаш газта, а само съвсем лекичко отпускаш съединителя и като усетиш затормозяване или да се опитва да тръгва и вече подаваш газ.
Седиш на полусъедините и вече можеш да се опражняваш за плавно или за по бързо тръгване с колко газ и с какво отпускане на съединителя е най-бързо или плавно.

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook