Кажете ми...

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

На коя страна?!?

на ляво (бием че*к** с дясна ръка)
66
75%
на дясно (бием че*к** с лява ръка)
22
25%
 
Общо гласове : 88
ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Мнение от vlad0 » 07 Окт 2005, 11:36

на ляв и на мен ;) и аз съм десничар...

ама може би това е заради инстинкта за самосъхранение :mhihi: като ще се удрям що да е в моята врата :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 09 Окт 2005, 23:34

NeoPrint написа:Прав ама НЕ ;) Аз съм левичар и ми е много по-отръки да дрифтвам наляво,а сега де ;)



Абе човече ние говорим за двете неща по отделно , а не едновременно докато дрифтваш и .... :mhihi:
Най-мразя да съм прав!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.09.2005
Местоположение: Sofia

Мнение от S L A V Y » 11 Окт 2005, 13:34

Не съм се замислял , ама е логично да е наляво. Нали в повечето случаи изпреварваме от ляво, а от това си създаваме рефлекс.

E30 Fanatic!
E30 Fanatic!
Аватар
Мнения: 4057
Регистриран на: 14.10.2005
Местоположение: Столичанин
Пол: Мъж
Кара: Е36 328g
Мечтае да кара: Е30 Cabrio, Е30 с голям мотор, Е30 М3 SportEvo

Мнение от Дилян Пенчев » 25 Окт 2005, 23:28

По мой лични наблюдения в началото като съмс е опитвал да правя дрифт ми е било по-лесно наляво... така и се въртя като се връткам се връткам наляво... НО от както карам БМВ съм правел и много бесни дрифтове на десен завой (при спускането за към дружба, там където се разделят двата пътя, моста за летището и нанадолнището за дружба) завоя за към дружба 2 на светофара е десен след него е широко и асфалта е доста хлъзгав... от там посвикнах и се поотпуснах да правя и двифтове на дясно! В момента мисля че единствено усещам дискомфорт при дрифт на десен завой с голяма скорост... предпочитам си левия!
Например скоро открих много бесно место за дрифтене (вечер, и при наличието на хора който да седят в средата на завоя и да дадат сигнал ако от другата страна идва кола)... намира се на онова пътче което беше яко разбито (сега с нов асфалт) което свързва симеоновско шосе с черни връх! Като се движа от Симеоновско шосе към бул. Черни връх, на кръстовището преди БЕНАКС ли е Кока кола ли е завивам надясно, по пътя който излиза на светофара на "Хладилника"!
Точно там където въртят рейсовете и излизат за да спрат на спирката се пада ляв завой много добър като радиус за дълъг дрифт с висока скорост, единствения недостатък е че е малко с обратен вираж но това не мисля че е съществен проблем!
хубаво е да има човек на средата на завоя (на спирката на рейсовете) който да дава сигнал ако идва случайно автомобил от другата страна по пътя!
Открих този завой един ден като бързах много и изпреварвайки точно преди завоя един автомобил навлезнах достатъчно бързо в завоя... притеснен от излизащ отдясно автобус от обръщалото бях принуден да завия по-рязко и скъсявайки радиуса на завиване и след като не бях пуснал газ-та докарай усетих че задницата ми улеква.. тогава просто използвах момента и настъпих докрай и се плъзнах във великолепен дрифт покрай спирката... а всички хора гледаха ей така: :shock:
Адреналина разко скочи когато на излизане от завоя с леко избъзваща задница установих че точно в края на завоя е спряла кола с фаровете към мен и чакаща за ляв завой :shock: Е удържах колата и успях да премина благополучно кръстовището но осмислих преживяното и установих, че кола в насрещното движение щеше да предизвика сериозен проблем :mhihi:
За това не опитвайте това сами :idea:
ДАЙТЕ ДА СЕ СЪБЕРЕМ И ДА ОТИДЕМ И ДА ПОДРИФТИМ ЗАЕДНО НА ВОЛЯ, хубаво е да има и камера за заснимане на мероприятието :mhihi: :arrow:
Изображение
Какво се мъчиш да четеш тука, не пише нищо интересно вече :)))

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 26 Окт 2005, 7:18

ПЕНЧЕВ всеки ден минавам по 2 пъти по този път даже първия ден когато сложиха новия асфалт го тествах целия на всеки завой имаше черти :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 26 Окт 2005, 8:42

ай ония ден и аз си повлачих леко гъза там :mhihi: :mhihi: ....мноого съм съгласен да направиме едно дрифт парти там :D ;)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1293
Регистриран на: 4.07.2005
Местоположение: Сливен О.С :))
Пол: Мъж
Кара: дизелaка да пропушва
Мечтае да кара: НА БАБА ЯГА МЕТЛАТА :D:D

Мнение от LAST RIDE » 27 Ное 2005, 1:13

едвали има мяква зависимост-на десните завои ми е по лесно да овладявам колата може би защото даржа валана с лявата ръка :uups: :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Kris » 28 Ное 2005, 13:41

На мене мие по гот на десен завой, а работя и с двете ръце еднакво добре (обяче за ч*кия ползвам дясната къка)


Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 2.11.2004
Местоположение: Сливен-София-Чикаго

:D

Мнение от HAMANN » 10 Дек 2005, 0:25

Е на мен пък ми е през кривия лост на скоростната кутия на дето и да ги хвана все красиви излизам, да еба, мама им да еба. Ама често да си призная мога да боравя еднакво добре и с двете ръце. Изключение ми прави писането, но просто е въпрос на практика да усвоя и него.

Чикиии ние бием с две раце, шо ни е голям К**О. :D
Бръм, бръм, бръм.......скръц, скърц, скръц............. ! Бах маааамуу някои да има нови гуми?!?

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Мнение от Гецата » 10 Дек 2005, 1:35

по принцип съм десничар и на ляво ми е по удобно ама като видя удобен десен завой пак се отпускам :mhihi:
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

Мнение от Breyton » 10 Дек 2005, 1:57

На мен пък ми е все едно дали наляво или надясно :mhihi:

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

Мнение от ivo » 10 Дек 2005, 21:36

никога не съм се zамислял на къде е по-приятно да се лиzгаш :)

най-приятни ми се виждат средните zатварящи се zавои, където се иска повече майсторство и усет zа преместване на тежеста на колата (на такива лесно прави и "дрифт" с предно със спирачка с ляв крак), а не само и единствено хорспауър като на обратните.

във всеки случай няма такава тръпка като дрифт със по-висока скорост... потните жлеzи се пълнят zа части от секундата, адреналина се качва... :bowdown:

м/у другото като карам в zап. европа иzбягвам да правя простотии, но преди няколко дена беше валнало дъждец тука и на 1 десен zавой си викам "е нема квот ще да става, не мога да се сдържа :twisted: :mhihi:" и така се лъzнах zдраво, а хората гледат е така :arrow: :shock: ама сигурно видеха българските ми номера и им стана ясно, че нас в иzточна европа много много не ни слушат каските :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 24.09.2005
Местоположение: София Люлин
Пол: Мъж
Кара: 89 BMW 320i
Мечтае да кара: E 30 M3 EVO ///

Мнение от нино » 11 Дек 2005, 18:40

Аз съм десничар и ми е удобно в двете посоки но когато се въртя на место предпочитам да е наляво.
INTERSCAN RALLY TEAM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1802
Регистриран на: 28.03.2006
Местоположение: Люлин/Waiblingen

Мнение от Митко Ганчев » 24 Юни 2006, 0:54

Това упражнение още не съм го правил, как мислите с 316 ще стане ли или ще иска много зор?:) При положение че тука при мене асфалта навсякъде е чистичък и е малко трудно да се превърта? как ми се ще да си намеря някое широко място с мъничко пясък по асфалта, да става за упражнения :D

E30 Fanatic!
E30 Fanatic!
Аватар
Мнения: 4057
Регистриран на: 14.10.2005
Местоположение: Столичанин
Пол: Мъж
Кара: Е36 328g
Мечтае да кара: Е30 Cabrio, Е30 с голям мотор, Е30 М3 SportEvo

Мнение от Дилян Пенчев » 24 Юни 2006, 8:51

малко ще ти е трудно със 316-ката но трябва да опитваш! И постепенно като надобряваш според мен ще се справяш и с нея ;)
Изображение
Какво се мъчиш да четеш тука, не пише нищо интересно вече :)))

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook