Прелези?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 747
Регистриран на: 2.10.2004
Местоположение: В. Търново
Кара: Е46 320Ci

Мнение от Asterix » 07 Дек 2006, 10:18

Нека ходовата ти част почива в мир тогава. :mhihi:
Изображение
Click
тел. 0878 11 30 94

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 24.04.2006
Местоположение: София и оклолията
Пол: Мъж

Мнение от dqvola666 » 31 Дек 2007, 21:18

Ще стане : :banghead: :banghead: :shock: :shock: :censored: :censored: и после :banghead: :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 846
Регистриран на: 30.01.2007
Местоположение: София
Кара: е34 520

Мнение от genezis » 10 Яну 2008, 10:20

на малкия прелез на Обеля тоя който е от към околовръсното преди няколко години си минавам аз най спокойно гледайки че бариерата е дигната,тъкмо стъпвам аз на линията и чувам зверски тромби,поглеждам иснтиктивно на дясно нищо от там на ляво и кво да видя едно локомотивче си перка към мене,а оная баба кантонерка пак се напила и не пуснала бариерата....
каква е поуката.....
както каза Боби дори и да не е пусната бариерата,СПРИ ОГЛЕДАЙ СЕ И АКО НЕ ИДВА ВЛАК ПРЕМИНИ
как си пише у дебелите книги,а колегата дет е пуснал тая тема или не е минавал през прелез или не е виждал кво се случва с кола ударена от влак....повярвай ми гледката никак не е приятна

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Мнение от AcOrP » 28 Мар 2008, 16:11

На ПЖИ-то в слатина минават ли влакове и локомотиви ???? Аз минавам от там от време на време и все си мисля,че там влак не минава....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

мк

Мнение от gido » 06 Апр 2008, 15:57

никога ама никога не подценяваите влаковете и тяхните пияни машинисти защото иаз прелитах на прелез 2ра и педала долу,но един ден един влака ме стопира,от тогава МНОГО се оглеждам,касмет на трьпкаджиите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 7.11.2003

Мнение от n1tr0s0x1d3s1st3m » 06 Апр 2008, 17:19

И на ПЖИ и на гара Пионер влакове минават...
Както един колега каза за ПЖИ - аз на Пионер съм виждал как влакът е спрял и чака някой да го пусне, че да мине :)
Ужасна гледка... а то там уж по правилник пише, че не е хубаво да минаваш през прелеза, ако не си сигурен, че ще можеш да го отминеш (на 2м.), но като са на светофара хората хич не ги бърка... Добре, че и машинистите в този район го знаят това...

та умната...
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа...
йохохо... КАСА бира и бутилка ром в КОВЧЕГА на... шофьора... не си в морето ;) не карай пил - стигни жив!

Emotionally Unstable
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Convertible

Мнение от Бибо » 09 Апр 2008, 9:41

не знаех че минаването на прелез е майсторско шофиране :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 7.11.2003

Мнение от n1tr0s0x1d3s1st3m » 09 Апр 2008, 13:08

;)))
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа...
йохохо... КАСА бира и бутилка ром в КОВЧЕГА на... шофьора... не си в морето ;) не карай пил - стигни жив!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 10.12.2007
Местоположение: Sofiq

Мнение от dare__devil » 09 Апр 2008, 14:36

Зависи от видимостта и от това дали знам мястото или не...
Ако няма някой тъпак зад мене намалявам и на първа или втора на полусъединител леко леко и така...
На гара Пионер преди няколко месеца една жена си замина щото някой беше безсмъртен...
Ако колегата дето писа че със 150 минава от там не се бъзика...жалко..

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 7.03.2008

Мнение от bmw_uni » 10 Апр 2008, 0:19

Аве пича пита как да спира ве... със спирачки или двигател.. не че намирам смисъл в темата :mhihi:

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Мнение от SpUd3r » 10 Апр 2008, 0:38

Не намираш смисъл, защото си регистриран наскоро. Хората, които бяха регистрирани по времето, когато М6 беше във вихара си, все ще намерят някакъв :mhihi:
Tux0 Ca !
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 31.03.2008
Местоположение: България

Мнение от HagPyCaH_Tun » 23 Апр 2008, 8:40

_BoBI_ написа:При 100км. влак спира за около 1000 метра грубо..
Ако нямате добра видимост никога не ви саветвам да минавате на пуснати бариери :)
Даже и да не са пуснати бариерите винаги се оглеждаите защото трябва влака да мине с 15км. ако не работи прелезното устойство, но ако машиниста не е обърнал внимание там на един сигнал преди прелеза, че не е мигал може да си кара по разписание и да е с 70км. примерно и в последния момент да види, че не са пуснати бариерите а вие да си минавате спокойто защото си мислите, че нама нищо
Пазете се се винаги ;)
Стават грешки всички сме хора, но за някой може да фатално за сажаление
Да минеш пред влак, не е като да минеш пред камион


Пътнически влак със скорост 100км/ч спира за доста по-голямо разтояние от 1км..да не говорим ако влака е товарен. Иначе съм напълно съгласен с теб за останалото. Ако трябва сериозно да погледнем на въпроса намаляваме преди прелеза и го преминаваме на втора предавка..задължително на скорост както казват инструктурите :) :)
Vasilen каза:
"Ето къде се намира, в събота заредих 95 на цена 1.47 при условие че на другите бензиностанции беше вече 1.55."(Пуснато на: 27 Сеп 2004, 14:08 ) къде отидоха тези времена..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 28.01.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: е30 м10б18,е36 м52б20

Мнение от тъчи » 24 Апр 2008, 12:45

Сега:До прелеза как ще намалиш е без значение.За охраняем или неохраняем прелез-задължително е да се убедиш,че не идва влак.По принцип спирането е задължително,но ако имаш видимост може да преминеш,като преди прелеза превключиш на подходяща предавка(такава,че да не се налага по средата на прелеза да превключваш пак)не минавай така все едно те гонят,че не се знае колко големи дупки крие прелеза (освен ако не го познаваш)общо взето това е.

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook