Kaк се прави Burn-Out ?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Sofia

Мнение от DBZ » 26 Юли 2007, 14:41

ясно, значи няма да го правя :) То верно е близко до акъла, ама толкова много хора го правите, че си викам. Па може и да не ги преебава. Ама явно всички сте много богати и имате пари за гуми съединители и спирачки :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Мнение от KickingKing » 26 Юли 2007, 16:09

Направи тунинг и си направи ръчка да хваща само предните колела... Или направо премести ръчната отпред и готово
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 29.07.2007
Местоположение: Пазарджик

Мнение от The_game » 24 Авг 2007, 20:16

A ако се олеят задните дискове с масло. Поне при старта на бърн аута няма да го товариш толкова много.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Мнение от KickingKing » 27 Авг 2007, 14:51

The_game написа:A ако се олеят задните дискове с масло. Поне при старта на бърн аута няма да го товариш толкова много.

Та даже и след това...
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

Мнение от ! Алекс » 27 Авг 2007, 15:17

KickingKing написа:
The_game написа:A ако се олеят задните дискове с масло. Поне при старта на бърн аута няма да го товариш толкова много.

Та даже и след това...


сетих се като малки идва едно приятелче с колелото си Украйна /на времето бяха голяма работа/ и вика а бе спирачките ми нещо не хващат и аз го бъзикнах ми вземи ги смажи малко с масълце
и след 2 часа дойде с ожулени колене

малко ми стана кофти ама откъде да знам че наистина ще ги омаже с масло :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Мнение от KickingKing » 27 Авг 2007, 16:12

Aleks написа:
KickingKing написа:
The_game написа:A ако се олеят задните дискове с масло. Поне при старта на бърн аута няма да го товариш толкова много.

Та даже и след това...


сетих се като малки идва едно приятелче с колелото си Украйна /на времето бяха голяма работа/ и вика а бе спирачките ми нещо не хващат и аз го бъзикнах ми вземи ги смажи малко с масълце
и след 2 часа дойде с ожулени колене

малко ми стана кофти ама откъде да знам че наистина ще ги омаже с масло :mhihi: :mhihi:

Само, че то наистина се прави това, но се слагат по 1-2 капки на каплата от всяка страна. То разяжда леко гумата и тя пасва точно по каплата. Не си го изългал, но май не си споменал количествотоИзображение
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 768
Регистриран на: 7.09.2004
Местоположение: Bulgaria | Cyprus
Пол: Мъж
Кара: Third E36 :)
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: За тез пари...

Мнение от ///M3-E36 » 02 Окт 2007, 20:57

Само евентуалните повреди ме спират да го направя.. А желанието все расте ли расте... кога ли ще се поддам :mhihi:
Изображение

Vlados написа:Ебати гадните коли, тея и да ми ги подаряват... пак ще ги купя :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Мнение от KickingKing » 03 Окт 2007, 9:33

///M3-E36 написа:Само евентуалните повреди ме спират да го направя.. А желанието все расте ли расте... кога ли ще се поддам :mhihi:

Кат вземеш бензинова..
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: Лапландия

Мнение от ge6pen4 » 04 Окт 2007, 10:08

KickingKing написа:Направи тунинг и си направи ръчка да хваща само предните колела... Или направо премести ръчната отпред и готово


В едно предване по Дискавъри гледах за некви клапанчета дето дърпаш един мущук и ти спира спирачната течност към задните спирачки специално за бурнаут и така не се преебава нищо ;) .. но нямам представа от къде могат да се купят :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Мнение от KickingKing » 04 Окт 2007, 10:09

Абе що се занимавате с глупости...
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 846
Регистриран на: 30.01.2007
Местоположение: София
Кара: е34 520

Мнение от genezis » 12 Окт 2007, 17:13

малко стара тема ама да хвана и аз да кажа една две думи по повод това чудо бърнаут
първо ако се страхуваш че ще си скапеш колата по добре изобщо не чети на долу в противен случай се зачети ;)
като за начало постави левия си крак на съединителя натисни го и дай на първа,след което с десния натисни едновременно и спирачката и газта като извърташ така стъпалото че петата да ти е на спирачка а предната част на ходилото на газта.
след което натисни и двата педала едновременно като дигаш максимално оборотите без да влизаш в прекъсвач,пускаш леко съединителя до момента в който осетиш че задницата ти леко се покачва нагоре,осетиш ли го пускаш амбрияжа и почваш да се наслаждаваш на димилката която излиза от задните гуми.

пс: гледай да не задържаш много дълго съединителя че отива много бързо лично аз докато се науча смених два за щастие на старата барака не на бумарчето

пс1: много ефектно също така се получава като при вече направен оспешно бърнаут започнеш леко да отпускаш спирачката и колата потегля настрани и напрет плавно и почва да обрисува красиви фигори,беше демонстрирано на бояна една вечер по много прекрасен начин от една е30-ка

друго друго..... здраве да има
и успех с чудесата ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 12 Окт 2007, 17:22

genezis написа:малко стара тема ама да хвана и аз да кажа една две думи по повод това чудо бърнаут
първо ако се страхуваш че ще си скапеш колата по добре изобщо не чети на долу в противен случай се зачети ;)
като за начало постави левия си крак на съединителя натисни го и дай на първа,след което с десния натисни едновременно и спирачката и газта като извърташ така стъпалото че петата да ти е на спирачка а предната част на ходилото на газта.
след което натисни и двата педала едновременно като дигаш максимално оборотите без да влизаш в прекъсвач,пускаш леко съединителя до момента в който осетиш че задницата ти леко се покачва нагоре,осетиш ли го пускаш амбрияжа и почваш да се наслаждаваш на димилката която излиза от задните гуми.

пс: гледай да не задържаш много дълго съединителя че отива много бързо лично аз докато се науча смених два за щастие на старата барака не на бумарчето

пс1: много ефектно също така се получава като при вече направен оспешно бърнаут започнеш леко да отпускаш спирачката и колата потегля настрани и напрет плавно и почва да обрисува красиви фигори,беше демонстрирано на бояна една вечер по много прекрасен начин от една е30-ка

друго друго..... здраве да има
и успех с чудесата ;)


абе аз не съм заслужил майстор на спорта, ама ти СЕРИОЗНО ли??? :shock: :shock:
Нали тоя съединител, ако го отпускам леко и давам газ знаеш какво ще му се случи?!?!?!?
Иначе всичко друго си е така, ама съединителя, рязко да има ДУМ в скоростната кутия и почваш да димиш, къде отзад, къде отпред, ама с това плавно отпускане, ще е само отпред! :mhihi: :mhihi:

п.с. това обеснява защо си хвърлил 2 съединителя... ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

E30 Fanatic!
E30 Fanatic!
Аватар
Мнения: 4057
Регистриран на: 14.10.2005
Местоположение: Столичанин
Пол: Мъж
Кара: Е36 328g
Мечтае да кара: Е30 Cabrio, Е30 с голям мотор, Е30 М3 SportEvo

Мнение от Дилян Пенчев » 12 Окт 2007, 17:35

всичко е въпрос на тренинг :mhihi: Като свикнеш с колата го праиш даже и без да даваш излишно газ :lol: Всичко си става като по учебник...мойта така и бех свикнал че на прасен ход почвам да отпускам и леко подавам газ...и леко спирачката...и към 2000 оборота леко да почнеш па после си давай колко искаш газ! Така се избягват и удари и трясъци в кутии и падане на демпферни пружини в кожуха на скоростите както и палене на съединителя!
Чупиш задните накладки, диф-а, гумите :mhihi:
Изображение
Какво се мъчиш да четеш тука, не пише нищо интересно вече :)))

ентусиаст
Аватар
Мнения: 846
Регистриран на: 30.01.2007
Местоположение: София
Кара: е34 520

Мнение от genezis » 12 Окт 2007, 17:53

говоря за леко отпускане на съединителя на един до два сантима най много само докато осетиш колата че подскача задницата а не да го пускаш до горе явно не си ме разбрал

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook