Как поднася кола? (беше: Offtopic, Туртурело, помагай...)

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

Re: да се похваля:)

Мнение от ivo » 30 Окт 2003, 21:08

july`s написа:успявам (е то на това време е лесно, ама принципа е важен:)

1) леко спиране с левия крак (газ си подавам) и завиване, задницата почва да танцува (искам задно :twisted: :twisted: :twisted: )

2) с чупки, равна газ, леко към завоя, обратно, и към завоя

п.с. 10x на всички за мненията


Точно. А цялото упражнение става най-добре при средно-дьлги, стесняващи се zавои (говориме zа предно предаване). :twisted: :twisted: :P :P :P

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 15.11.2003
Местоположение: София

Едно въпросче?

Мнение от Vlado-BENZ » 15 Ное 2003, 20:05

Приятели, защо се опитвате да я занасяте с газ, пробвайте с ръчна...тва никога не съм го разбирал, аз съм с дизел, като подам газ в завоя, въртящия момент си казва думата, много пъти съм занасял на завой, дори съм се обръщал в обратната посока (на един обратен завой, опитах се да влеза с 130 :( )...но не знам, за мене най-ефективно е с ръчна, след което леко приплъзвате съединителя, докато пускате лоста...тогава е супер ефектно...доста повече отколкото да си играете с конете под капака...ще ви направят лоша шега някой път...:)

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 15 Ное 2003, 21:17

Защото с ръчна и баба знае .. за другото се изисква малко повече опит и смелост .. а ние сме амбициозни хора :wink: отделно използваш ли ръчна, скороста пада, а ние не искаме да губим от средната си скорост :twisted:
Пример 1 - идва завой, дърпаш ръчна със 70 излизаш с 45/50 от завоя
Пример 2 - идва завой, ляво дясно със 70, излизаш с 65

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

Мнение от ivo » 16 Ное 2003, 18:29

Абсолютно сьгласен сьм с Turturelo! Според мен да дьрпаш рьчна на кола сьс zадно си е... невежество :wink:... а и предателство :lol: :lol:

:wink:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 15.11.2003
Местоположение: София

Абе заеби ти...

Мнение от Vlado-BENZ » 16 Ное 2003, 22:05

...с ръчна страничното ускорение е доста по-голямо, отколкото с газ...а иначе...пич, цялото ми уважение, ама тва намек ли е: изисква се опит и смелост...????????????? :(
Щото аз ти гарантирам че знам как да поднасям и оправям коли, и то много добре :):):)
Сори, не приемай че търся спор, ама мноо мразя така някой да съди по мен само според колата ми, че е дизел, и по възрастта ми, че съм млад....ми доста по-опитни водачи съм ги правил на смешни...:)
А за смелост...да ви попитам, пробвали ли сте тва пред някой ваш приятел, който кара зад вас....където в 2 Fast 2 Furious оня пич го правеше, обръща се с ръчна, блокирва гумите и вкарва задна?:)

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Мнение от Engi » 16 Ное 2003, 23:05

Vlado-BENZ написа: ...

абе слези на земята бе батко...
1. при положение че си имаш задно предаване е ТЪПО да дърпаш ръчната
2. сички сме гледали Ф&Ф
филма е маняшки, ама ти всичко от него ли се опитваш да правиш?
сляпото каране, например?!

нещо за което всички тук сме единодушни: манията да караш кола със задно предаване е, да можеш да я вкарваш с вратите напред. тогава е тръпката и екстриима. ръчната съкс :no:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

ехе

Мнение от july`s » 17 Ное 2003, 8:05

нещо поизлезнахме от темата....

Владо_бенц, добре е преди да отговориш да прочетеш всичко...

та заключвам я темата...
<br>
br

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook