Как се прави обиколка на кръгово кръстовище?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1802
Регистриран на: 28.03.2006
Местоположение: Люлин/Waiblingen

Как се прави обиколка на кръгово кръстовище?

Мнение от Митко Ганчев » 27 Яну 2007, 13:29

Значи писах наскоро една тема, че в германия има много сняг...снощи в 3 часа през нощта не се сдържах и минах през едно доста широко кръгово да се позавъртя....Е въртях се може би 15тина минути. В някои моменти се получаваше добре, но ме е яд че така и не успях да я закрепя да се плъзга по-продължително, примерно да направя два обиколки на кръговото на дрифт. Правя най много половин обиколка на пързаляне и после се разваля. Като тръгне настрани, докато контрирам добре, но след като контрирам, ми се изправя колата и спира да се пързаля. Реших че трябва повече газ за да презавива по-силно, ма пак не става! Пак се изправя. Опитах с по-лекичко контриране, но тогава пък ми презавива много. Аз ли съм тъп или просто не съм свикнал?? :mhihi: както казах на няколко пъти се получи, но като цяло нещо ми е трудно. Възможно ли е да ми трябва по-голямо пространство, гледал съм на клипчета че на по-големи кръгови се прави тва...или и на мъничко трябва да стане?? Пишете ако бъркам някъде;) Пенчев, от теб очаквам отговор :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 27 Яну 2007, 14:56

цялата работа е игра с волана и газта,отпускаш даваш контрираш пак завиваш...иска се тренинг и упористост,особенно когато караш Е36 без шпер :mhihi: :mhihi: ...просто без шпер си малко на налучкване кога точно ще тръгне ,колко ще тръгне(а ако си с високи гуми и меко окачване цялата картинка съвсем се размива) и др. тренирай това е истината ;)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Мнение от TheBoss » 27 Яну 2007, 15:43

Опитай първо да я накараш да върви по права линия с вратите напред. По-лесно ще му хванеш цаката. Първо я залъжи да тръгне на страни и после контри и игра с педала. И не бързай, на сняг става по-красиво когато е бавно. Ние с Василен миналата година един паркинг го изорахме, а по балконите на блока - :shock: . А когато станеш майстор на "с вратите напред" - опитай на кръговото, може и да се получи. Между другото Тиф Нидъл учеше един момък от САС как да направи пълен кръг на дрифт след влизане на скорост с Е36 М3. При всичките съвети на Тиф на момъка му трябваше един час да го направи(да отбележа, че плацът беше подготвен-обилно полят с вода ).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1802
Регистриран на: 28.03.2006
Местоположение: Люлин/Waiblingen

Мнение от Митко Ганчев » 27 Яну 2007, 18:00

Ми бедните германци един плац за дрифтене не са построили! :mhihi: Няма никъде широко и равно място, та затова на кръговото, ма снощи явно съм свършил работата на снегорините, е сега бях до там - сняг няма :mhihi: Каквото не съм успял да махна, се е стопило;) Чакам следващия валеж. Иначе тва дето каза Митко сичко е на лице, липсата на шпер, високите гуми и мекото окачване...но засега не мисля и да променям нешо, чак толкова още не ме е подгонила заразата :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 27 Яну 2007, 18:18

Митко Ганчев написа:Ми бедните германци един плац за дрифтене не са построили! :mhihi: Няма никъде широко и равно място, та затова на кръговото, ма снощи явно съм свършил работата на снегорините, е сега бях до там - сняг няма :mhihi: Каквото не съм успял да махна, се е стопило;) Чакам следващия валеж. Иначе тва дето каза Митко сичко е на лице, липсата на шпер, високите гуми и мекото окачване...но засега не мисля и да променям нешо, чак толкова още не ме е подгонила заразата :lol:


не се безпокой ще те подгони,рано или късно даже те хваща :mhihi: :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Показно...

Мнение от vesko4114 » 29 Яну 2008, 15:37

С тия нашите мърши-приклещени (316. 318....) с газ само не става...., трябва бая злобно да му ритнеш съединителя и да го напомпиш до 6000.....Ако си с чисто нови гуми няма и да помръдне на асфалт....Ето как става когато са повечко конете, и задкормилното е на ниво........
http://vbox7.com/play:64f31373
...............................

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 16 Фев 2008, 20:34

Колега, става с тренировки и малко талант.Имам разни приятели дето така и не се научиха, а одавна се мъчат.Когато контрираш колата и тя започне да се изправя трябва да въртиш волана отново в посоката на завоя.Едновременно с това трябва да подаваш или да отпускаш малко газта.По този начин задницата не се изправя а продължава да дрифтва.Не забравяй да контрираш после пак когато тръгне мн настрани.Момента на кантара е тънак но с тренировки и упоритост става, справка АЗ:)На сняг е по лесно защото съпротивлението е по малко и движенията на ръцете и краката не трябва да са чак толкова бързи(на асфалт е малко по друго:).


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Мнение от ///MapTo » 16 Фев 2008, 23:56

От едно известно време мъча кръговото на 4-ти километър...почнах да му хващам цаката...без окачване и шпер верно е много зор... :lol:
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1802
Регистриран на: 28.03.2006
Местоположение: Люлин/Waiblingen

Мнение от Митко Ганчев » 17 Фев 2008, 7:10

Шперо е на тревата в двора, точа му се да го слагам..засега само през деня ходя да си го гушкам чат пат :mhihi:
Като го сложа, ще видите вие що е то бръзо м40 :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 15.07.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: е61 535d & e53 3.0d

Мнение от pimienta M3 » 17 Фев 2008, 11:01

///MapTo написа:От едно известно време мъча кръговото на 4-ти километър...почнах да му хващам цаката...без окачване и шпер верно е много зор... :lol:


Колега и аз от известно ввреме го пробвамм туи кръгорто на 4ти километър ама ТЦ хахах само снощи общо взето стана нещо като вбета тамън валнало към 1ч и добре стаана..... ама с мойта вдигната Бима мн трудно... Митеее бате ще се научим :!: :!: :!: нема се плашим :D
I FEEL MTASTIC !
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 17 Фев 2008, 17:44

pimienta M3 написа:
///MapTo написа:От едно известно време мъча кръговото на 4-ти километър...почнах да му хващам цаката...без окачване и шпер верно е много зор... :lol:


Колега и аз от известно ввреме го пробвамм туи кръгорто на 4ти километър ама ТЦ хахах само снощи общо взето стана нещо като вбета тамън валнало към 1ч и добре стаана..... ама с мойта вдигната Бима мн трудно... Митеее бате ще се научим :!: :!: :!: нема се плашим :D


Ние с брат ми бяхме там на кръговото вчера към 22.00 часа и издухахме снега :mhihi:
Аз лично с тая кола без шпер за да я държа колкото може по-дълго на врати ,по време на дрифта като усетя ,че започва да се изправя и подавам волан в тчоно определен момент в посоката в която ако го задържа колата ще се заърти по оста си :idea: Както Митко Мпауър каза,това е игра е с газта и с волана :D

Когато завоя е плавен и го правя на скорост ,там където без шпер е най-трудно ,играя с волана постоянно за да мога да я нося тая свиня - вчера една жена на спирката като ме видя как се зададох и побягна назад :mhihi:


Георги Пенчев
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 17 Фев 2008, 22:54

Както Митко Мпауър каза


ако това е за мене го приемам като добро пожелание защото още съм ауди пауер.Дай боже на лято ще има М, ама истински :twisted:

Е30 IS Crasher
Аватар
Мнения: 2252
Регистриран на: 13.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 М42Б18, E61 M54B25

Re: Показно...

Мнение от ge_a » 18 Фев 2008, 17:21

vesko4114 написа:С тия нашите мърши-приклещени (316. 318....) с газ само не става...., трябва бая злобно да му ритнеш съединителя и да го напомпиш до 6000.....Ако си с чисто нови гуми няма и да помръдне на асфалт....Ето как става когато са повечко конете, и задкормилното е на ниво........
http://vbox7.com/play:64f31373


Ми ето моята 316-ка кво може, мотора е М10Б18 накъде около 100 коня с отворен диф 4.1, на груб и сух асфалт( за тва и кефа е толкова малко щот гумите заминават за секунди :( ), на сняг нещата са доста по лесни, щот се случват по бавно не за друго ;)

http://www.vbox7.com/play:f9afe210
и тука
http://www.vbox7.com/play:a961ad1b

И по темата, както казаха колегите по горе, цаката е в постоянната корекция на волана и газата, като се научиш е кеф голям
Най-обичам да вадим теловете на гумите !!!
Изображение

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 18 Фев 2008, 17:33

Много е важнно да нацелиш и подходящата скорост.. с 30 40 не става .. със 130 също.. :)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 2.08.2005
Местоположение: sofia

Мнение от mk4 » 21 Фев 2008, 16:58

Корекция: газ-волан-скорост :winky:
Изображение

Следваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook