2 sekonds rule

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 04 Дек 2007, 14:34

В Гер. по zакон раzстоянието между две коли трябва да е минимум половината от скороста в метри. Или ако карате с 100км/h и пред вас има друга кола раzстоянието трябва да е минимум 50м .
Най-мразя да съм прав!!!

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 10 Яну 2008, 9:16

Злати, то в Австрия,Швейцария,Словения и Италия съм виждал такива маркери ,за каквито спомена Сашо Лекс-а, вярно за мъгла са ,но въпреки това са много полезни и в добро време :D

За гледането в огледалата става да се поглежда честичко, не е изобщо трудно нито опасно :) То даже на практика в натоварено движение даже и по-честичко поглеждаме ...


Георги Пенчев
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 19 Фев 2008, 22:59

Това с 2те секунди може би ще е полезно ама ако земат да пишат актове заради неспазването му нали се сещате кво ще стане.То тука само рацери по пътищата:)

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Мнение от SpUd3r » 20 Фев 2008, 1:14

и кво полицайте ще засичат с хронометър ли ? :mhihi:
Тва е като оная история, която Гелето (дявола666) разправяше, че някви пешаци го спряли за превишена скорост и той като ги питал е как разбрахте като нямате радар и те му отвърнали ми тва разтояние трябваше да го минеш за 3 секунди,а пък ти за 2 и половина го мина :mhihi: (не съм сигурен, че беше точно така ама разбрахте идеята :mhihi: )
Tux0 Ca !
Изображение

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 20 Фев 2008, 9:10

LeX написа:в щатите за да не трябва всеки път да си мислиш за тези две секунди и да гледаш колко разстояние има до колата пред теб, слагат едни големи бели точки по пътищата и знаци "оставяйте две точки разстояните между вас и колата пред вас" Аз лично мисля че върши по-добра работа отколкото да трябва наум да ги мислиш :confused:


Това го има и в Унгария и в Австрия със маркерите. При нормално движение трябва като стъпиш на маркера да виждаш два маркера пред тебе. Ако не виждаш два (при мъгла) трябва да се движиш с друга скорост..то като влизаш в Унгариа и го има написано на границата :)
Във Франция по закон важи правилото за 2 те секунди. В Италия особенно в тунелите важни правилото което Злати каза за половината в метри и глобите с амного сериозно.
Познат плати миналата седмите 430 евро защото не е спазвал дистанция, някъде преди Милано..
Т
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 2.05.2007
Местоположение: sofia

Мнение от KENEDY » 31 Мар 2008, 21:27

от тази тема се оказа че 5-8 год стаж са много. не го знаех. вече 18 г съм шофьор постоянно зад волана и смятам че всеки ден все по нещо се учим. а тука някой зо 5 г навартели700-800 х. .... смятайте сега ...
не е важно годините а километрите за 700-800 х какво да учи повече ти от 18 години всеки ден ако ходиш да работата много си научил.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 3.03.2008

Мнение от nikalas74 » 07 Апр 2008, 22:43

KENEDY написа:от тази тема се оказа че 5-8 год стаж са много. не го знаех. вече 18 г съм шофьор постоянно зад волана и смятам че всеки ден все по нещо се учим. а тука някой зо 5 г навартели700-800 х. .... смятайте сега ...
не е важно годините а километрите за 700-800 х какво да учи повече ти от 18 години всеки ден ако ходиш да работата много си научил.


за 5 години - 800 000 км :shock: а стига бе да не ходите до канада и обратно по аутобан :mhihi: "kenedy" и на работа само да е ходил пак е шофирал много зими ;) и много луни.... а иначе познавам и аз безнадеждни случаи с книжка от доста време... Ако караш и незнаеш колата пред теб и зад теб,а и как са направили последните си маневри - по-добре не се пиши шофьор

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 23.12.2007
Местоположение: Milano IT
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 308 THP

Мнение от tzavti » 07 Апр 2008, 23:59

Giorceto написа:
Това го има и в Унгария и в Австрия със маркерите. При нормално движение трябва като стъпиш на маркера да виждаш два маркера пред тебе. Ако не виждаш два (при мъгла) трябва да се движиш с друга скорост..то като влизаш в Унгариа и го има написано на границата :)
Във Франция по закон важи правилото за 2 те секунди. В Италия особенно в тунелите важни правилото което Злати каза за половината в метри и глобите с амного сериозно.
Познат плати миналата седмите 430 евро защото не е спазвал дистанция, някъде преди Милано..
Т


Живея в милано и за първи път го чувам това нещо.
Ако наистина имаше такъв въведен закон това означава 99% от шофьорите да нямаха книжка и дая са в затвора за дългове към държавата.

По горе някой беше казал да се гледат огледалата всеки 6 секунди.
Това ми звучи моного наивно.
Как ще ги гледаш тия огледала?
Да насочвам погледа към всяко едно от тях?!?
Огледалата се нагласят така че да са винаги в обхвата на периферното зрение на водача.
Тоест винаги да виждаш какво става покрай теб без да е нужно да отклоняваш вниманието си от пътя.
Дерзайте.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 2.05.2007
Местоположение: sofia

Мнение от KENEDY » 09 Апр 2008, 5:51

nikalas74 написа:
KENEDY написа:от тази тема се оказа че 5-8 год стаж са много. не го знаех. вече 18 г съм шофьор постоянно зад волана и смятам че всеки ден все по нещо се учим. а тука някой зо 5 г навартели700-800 х. .... смятайте сега ...
не е важно годините а километрите за 700-800 х какво да учи повече ти от 18 години всеки ден ако ходиш да работата много си научил.


за 5 години - 800 000 км :shock: а стига бе да не ходите до канада и обратно по аутобан :mhihi: "kenedy" и на работа само да е ходил пак е шофирал много зими ;) и много луни.... а иначе познавам и аз безнадеждни случаи с книжка от доста време... Ако караш и незнаеш колата пред теб и зад теб,а и как са направили последните си маневри - по-добре не се пиши шофьор

като се замисли човек си много прав :roll: аз лично от 22 години имам книжка от 9 карам тир и сам на ти с маневрите има колеги с 30 години стаж на камион и не може 5 метра да го върне на зад :mhihi: преди да влезе закона за спазване на работния ден вартех по 12000 на месец а сега 8-9 хил. мисалта ми беше че е възможно за 5 год. 800 000 хил. ако кара бус .

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 2.05.2007
Местоположение: sofia

Мнение от KENEDY » 09 Апр 2008, 5:55

tdk написа:от тази тема се оказа че 5-8 год стаж са много. не го знаех. вече 18 г съм шофьор постоянно зад волана и смятам че всеки ден все по нещо се учим. а тука някой зо 5 г навартели700-800 х. :banghead: .... смятайте сега :mhihi: :mhihi:

е те това исках да коментирам че за 700-800хил. ако не се е научил по добре да не кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от kdl » 26 Май 2008, 8:27

:bowdown: Много добра тема! Поздравления. Дано повече хора я прочетат и имат акъла да я осмислят.

E21 поклонник
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 5.02.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e36 компот

Мнение от x3m » 26 Май 2008, 8:51

SpUd3r написа:и кво полицайте ще засичат с хронометър ли ? :mhihi:
Тва е като оная история, която Гелето (дявола666) разправяше, че някви пешаци го спряли за превишена скорост и той като ги питал е как разбрахте като нямате радар и те му отвърнали ми тва разтояние трябваше да го минеш за 3 секунди,а пък ти за 2 и половина го мина :mhihi: (не съм сигурен, че беше точно така ама разбрахте идеята :mhihi: )

:yes: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
BMW Team Mladost
E-21 Team Bulgaria

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 2.04.2007

Мнение от Killuminati » 30 Май 2008, 22:54

Според мен истината е да имаш усет към шофирането... да не правиш неща, които застрашават околните и теб. Спазваш дистанция, не превишаваш позволената максимална скорост с повече от 10км/ч... Най-важното е винаги да имаш информация за всички обекти около колата ти и да прецениш, че във всеки един момент имаш добра дистанция да спреш без да застрашиш шофьора зад теб или тези отпред/отстрани... абе общо взето, шофирането не е за всеки... имам живи примери от мои връстници :)

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook