Колко бързо карате на задна скорост ?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 25.03.2007
Пол: Мъж
Мечтае да кара: е30
Детайли за колата: е39

Колко бързо карате на задна скорост ?

Мнение от pits » 02 Апр 2007, 22:16

Интересно ми е колко, човека владеят бързото каране на заден ход. Защото номера е много ефектен, а и удобен понякога. Да дадеш пълна газ назаден и да завиваш.

П.С. Държа да отбележа, че за да се кара така поне според мен трябва цялото тяло да е извъртяно назад и га гледаш всичко на 6, второ да дъжиш волана много здраво защото на зад колата е много маневрена и не дай си боже да го държиш с 2 пръста и като изплесне...ще има ремонти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1383
Регистриран на: 17.09.2004
Местоположение: Банкя
Кара: E21 79'

Мнение от Pin2 » 02 Апр 2007, 22:45

Последните 2-3 години от както си карам баварката, не съм се обръщал назад когато карам на задна. Или с други думи казано оправям се перфектно с огледалата. Най-бързо мога да карам с около 20-30 км/ч по този начин. Ако обаче се обърна, мога да изпълня толкова, колкото ми позволява скоростта. Предполагам, че е около 60 км/ч

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Мнение от Niko M3 » 12 Апр 2007, 13:50

Pin2 написа: Предполагам, че е около 60 км/ч

точно толкова е, поне на мойто :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 747
Регистриран на: 2.10.2004
Местоположение: В. Търново
Кара: Е46 320Ci

Мнение от Asterix » 12 Апр 2007, 13:57

Аз лично като карам назад си правя - пърррррр демек бавно-славно ;)

Докато баща ми ми беше събрал очите .. на една тясна уличка между колите на мръсна газ както вие казвате и накрая бам на едно паркинг място и слезе кат пич :)
Изображение
Click
тел. 0878 11 30 94

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 12 Апр 2007, 14:00

В автобилд бях чел за някакво състезание на заден ход - ауди тт 3.2 срещу някаква кола, ама забравих каква... :)
Изображение

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: Колко бързо карате на задна скорост ?

Мнение от TheBoss » 12 Апр 2007, 17:00

pits написа:...
П.С. Държа да отбележа, че за да се кара така поне според мен трябва цялото тяло да е извъртяно назад и га гледаш всичко на 6, второ да дъжиш волана много здраво защото на зад колата е много маневрена и не дай си боже да го държиш с 2 пръста и като изплесне...ще има ремонти.


Това е перфектният начин да се претрепеш. Никога, ама никога, ако си решил да правиш този номер не се обръщай назад. Винаги когато си се наточил за J-turn трябва да гледаш само към муцуната на колата. Предварително трябва да си се уверил, че право назад няма кой да ти пречи на маневрата. После трябва да знаеш с каква скорост се прави маневрата(за всеки автомобил, пък и за всеки тип гуми е различна). Първите си опити прави на голям, широк полигон. В момента на завъртане на волана се отпуска газта и с натиснат съединител се включва 1-ва. За да постигнеш плавното потегляне без колата да спре е хубаво да има маааааалко вода на мястото на пързаляне. Ако тръгне да презавива колата може да ритнеш спирачката, но това няма да я спре, а по скоро ще я забави малко. И запомни, въртиш волана на противоположната страна, на която има място. Т.е. караш назад, имаш коли от дясно, от ляво е свободно, въртиш на дясно и колата тръгва наляво. Но, ако нямаш достатъчно скорост или е мокро по-вероятно е да не плъзнеш, а да завиеш към колите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 969
Регистриран на: 31.07.2006
Местоположение: Клуб '' 400+ ''
Пол: Мъж
Кара: Едно М60 и някви М-ки
Детайли за колата: ...плаши ме ....винаги ....

Re: Колко бързо карате на задна скорост ?

Мнение от Is. » 17 Апр 2007, 10:52

TheBoss написа:
pits написа:...
П.С. Държа да отбележа, че за да се кара така поне според мен трябва цялото тяло да е извъртяно назад и га гледаш всичко на 6, второ да дъжиш волана много здраво защото на зад колата е много маневрена и не дай си боже да го държиш с 2 пръста и като изплесне...ще има ремонти.


Това е перфектният начин да се претрепеш. Никога, ама никога, ако си решил да правиш този номер не се обръщай назад. Винаги когато си се наточил за J-turn трябва да гледаш само към муцуната на колата. Предварително трябва да си се уверил, че право назад няма кой да ти пречи на маневрата. После трябва да знаеш с каква скорост се прави маневрата(за всеки автомобил, пък и за всеки тип гуми е различна). Първите си опити прави на голям, широк полигон. В момента на завъртане на волана се отпуска газта и с натиснат съединител се включва 1-ва. За да постигнеш плавното потегляне без колата да спре е хубаво да има маааааалко вода на мястото на пързаляне. Ако тръгне да презавива колата може да ритнеш спирачката, но това няма да я спре, а по скоро ще я забави малко. И запомни, въртиш волана на противоположната страна, на която има място. Т.е. караш назад, имаш коли от дясно, от ляво е свободно, въртиш на дясно и колата тръгва наляво. Но, ако нямаш достатъчно скорост или е мокро по-вероятно е да не плъзнеш, а да завиеш към колите.

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Is написа:. . . чукайте си яйцата, точете си рендетата, викайте си "БРАВООО", но като видите 4-те фара зад вас, учтиво отбийте в дясно, щото иначе за всички става по трудно, а резултата ще е все същия

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 8.11.2004

Re: Колко бързо карате на задна скорост ?

Мнение от RaCeR_EmiNeM » 12 Юни 2007, 20:34

pits написа:Интересно ми е колко, човека владеят бързото каране на заден ход. Защото номера е много ефектен, а и удобен понякога. Да дадеш пълна газ назаден и да завиваш.

П.С. Държа да отбележа, че за да се кара така поне според мен трябва цялото тяло да е извъртяно назад и га гледаш всичко на 6, второ да дъжиш волана много здраво защото на зад колата е много маневрена и не дай си боже да го държиш с 2 пръста и като изплесне...ще има ремонти.
А според някой рендета скороста на задна е -50 км/ч :roll:
"Мъжете правят пари,но парите не правят мъже!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1180
Регистриран на: 4.08.2004
Местоположение: София - Център
Пол: Мъж

Мнение от Space » 14 Юни 2007, 14:03

Pin2 написа:Последните 2-3 години от както си карам баварката, не съм се обръщал назад когато карам на задна. Или с други думи казано оправям се перфектно с огледалата. Най-бързо мога да карам с около 20-30 км/ч по този начин. Ако обаче се обърна, мога да изпълня толкова, колкото ми позволява скоростта. Предполагам, че е около 60 км/ч


Ам, и аз така :D
_!_

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.01.2006
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: E36S50B30,Mini Cooper S
Мечтае да кара: S50B30 turbo
Детайли за колата: модифицирани

Мнение от VT5602AK » 21 Юни 2007, 0:16

мале тази как си клати циците

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1180
Регистриран на: 4.08.2004
Местоположение: София - Център
Пол: Мъж

Мнение от Space » 21 Юни 2007, 9:18

VT5602AK написа:мале тази как си клати циците


Ти къде гледаш там?! Това е лично! :mhihi:
_!_

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.10.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: бърза миска( е36 3ХХ)
Мечтае да кара: е46 М3 CSL
Детайли за колата: на трупчета пред блока , между два бурена !!!

Мнение от cut_and_eat_fast_cars » 09 Дек 2007, 23:51

При паркиране много внимателно макар и бързо и предимно на огледала, лесно си създавам преценка за местоположението на автомобила. Иначе обърнат назад за да следя цялата ситуация мога и максималната скорост за задна по права линия или по крива с не много малък радиус и най важното спирам винаги по рано че назад ситуацията със спирачките е винаги по сложна.
Безразсъдното каране по улиците води стремглаво до ..ходене пеша

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 12.05.2008
Местоположение: градът но гърбиците
Пол: Мъж
Кара: БМВ 525ix
Мечтае да кара: БМВ
Детайли за колата: СНЕГОРИН

Мнение от chikco » 02 Юни 2008, 14:30

ако ти се кара с кормилни задни колела - купи си мотокар

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.01.2006
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: E36S50B30,Mini Cooper S
Мечтае да кара: S50B30 turbo
Детайли за колата: модифицирани

Мнение от VT5602AK » 12 Юни 2008, 1:41

карам задна прекасва4 даржа и полицеиско 2ра направо слагам :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 409
Регистриран на: 10.06.2008

Мнение от sk. » 26 Юни 2008, 20:34

Мале днес къде се забих... в някаква улична на НДК едва влязох напред, и гледам задънена (нямаше знак.. ), а съм стигнал накрая на улицата. Наложи ми се да мина 25м., на заден ход със Джип Сузуки Витара... а на мен хич не ми се отдава това. На 2 пъти беше толкова тясно, че минах на 5см, буквално от 1 огледало и от 1 броня на един мерцедес.. препотих се ей! За моя радост всичко мина без да драскам чуждите коли! Скорост - 5км/ч :D

Следваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook