За спиране с двигателя

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 18 Фев 2008, 19:07

1net написа:bravo , АМИН :bowdown:
.....

поясни ако обичаш.
Най-мразя да съм прав!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 3.12.2004
Местоположение: София

Мнение от 1net » 19 Фев 2008, 20:38

просто се кефя на написаното от теб. точно и добре обяснено.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 3.12.2004
Местоположение: София

Мнение от 1net » 19 Фев 2008, 20:41

t060 написа:
1net написа:....

Прав си колега! Но мисля, че и x-ekutor има право. Представи си че си спираш с двигателя обаче зад тебе кара няк'ъв джигит като тия с тировете по пътя за Калотина (сиреч 140-160 на 50 см от твоята задна броня) и ако не види светлини от спирачки колата ти от 4 ще стане с 2 врати, а ако е с 2 ще стане на мотоциклет :!: ДАНО НЕ СЕ СЛУЧВА НА НИКОЙ
П.С. 1net нищо лично не се обиждай, спирайте както искате, стига да спрете навреме!

ей това е едно от нещата за които bravo спомен... говорим за различни неща. Знам колко е изненадващо когато човека пред теб намали бързо без да ползва спирачки, но аз говоря само и единствено за физическите лимити на спирането и липсата на вреда за двигателя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Мнение от t060 » 19 Фев 2008, 21:39

1net написа:ей това е едно от нещата за които bravo спомен... говорим за различни неща. Знам колко е изненадващо когато човека пред теб намали бързо без да ползва спирачки, но аз говоря само и единствено за физическите лимити на спирането и липсата на вреда за двигателя.

Като се замисля, май си прав :uups: RESPECT
П.С. сори за спама
Изображение
От тогава русото не е на мода.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.04.2008
Кара: audi quattro

Мнение от monz » 20 Май 2008, 12:34

Когато спираш с двигателя, сваляйки на по-ниска предавка, в двигателя се получава експлозия! Избива или през блока или през главата. На мен на ситроена ми изби през блока. Сега на аудито не си и помислям да го правя тоя номер.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.01.2007

Мнение от spoiler » 23 Май 2008, 8:02

В момента НЕМа бмв.... временно карам голф 2 (МОЛЯ НЕ МИ ЗАВИЖДАЙТЕ :lol: )

Та.... веднъж много рязко (ама мнооооого рязко) отпуснах съединителя (вместо 4та обаче вкарах 2ра) и ми се изкърти стартера. :lol: оТ 3 НА Един болт остана да се държи... :lol:


Иначе при нормално спиране нЕмаш грижи...

като даваш газ и върви харчиш бензин, като върви и принудително завъртиш мотора почва да връща :lol: :mhihi:
С тоя скутер най много да ми седнеш в скута.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 16.06.2008
Местоположение: И нади гето София-Дружба

Мнение от Fr33Styl3r » 16 Юни 2008, 20:16

Мен инструктура ме учи със скоростите да спирам от 4-та на 3-та , 3-та на 2-ра и спирам и така :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 21.05.2006
Местоположение: madrid
Пол: Мъж
Кара: F31

Мнение от stoni » 01 Сеп 2008, 21:18

до ден днешен с много хиляди км навьртени не сьм спирал на скорост с нито една кола,мька ми става като усетя как сьединителят като зацепе и мотора изреве и се претовари, винаги сьм избягвал този шум, единствено зимата но с малко скорост


Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Дружба Сити
Кара: Е34/Е30 на кило
Мечтае да кара: Х5 4.4 is

Мнение от Ascendancy » 01 Сеп 2008, 21:44

Fr33Styl3r написа:Мен инструктура ме учи със скоростите да спирам от 4-та на 3-та , 3-та на 2-ра и спирам и така :D


Май сме при 1 и същи инструктор :mhihi: :mhihi:
Изображение Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Мнение от err0r » 01 Сеп 2008, 22:05

stoni написа:до ден днешен с много хиляди км навьртени не сьм спирал на скорост с нито една кола,мька ми става като усетя как сьединителят като зацепе и мотора изреве и се претовари, винаги сьм избягвал този шум, единствено зимата но с малко скорост

Е каква е разликата дали ще реве мотора докато спираш, или ще реве докато ускоряваш и сменяш предавки в лютеницата? Май не си си палил спирачките скоро?
Аз спирам само от 4-та на 3-та, много рядко на 2-ра. Просто ми е по-удобно, пък и ми е кеф да гледам разходомера на 0 :uups: 8)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 21.05.2006
Местоположение: madrid
Пол: Мъж
Кара: F31

Мнение от stoni » 01 Сеп 2008, 22:49

err0r написа:
stoni написа:до ден днешен с много хиляди км навьртени не сьм спирал на скорост с нито една кола,мька ми става като усетя как сьединителят като зацепе и мотора изреве и се претовари, винаги сьм избягвал този шум, единствено зимата но с малко скорост

Е каква е разликата дали ще реве мотора докато спираш, или ще реве докато ускоряваш и сменяш предавки в лютеницата? Май не си си палил спирачките скоро?
Аз спирам само от 4-та на 3-та, много рядко на 2-ра. Просто ми е по-удобно, пък и ми е кеф да гледам разходомера на 0 :uups: 8)
разходомера все си е наула и на спира4ка и на скорост, а спира4ки никога не сьм палил ,аз натискам и отпускам да се охлаждат , сега не говорим за байр на долу там сьм на скорост ,ама на светофара например отдалеко си намаляш и тн.... не да карам с 80км и на 50м да се правя на герой сьс спира4ките,колата трябва да се глези

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Мнение от err0r » 02 Сеп 2008, 16:58

Аз я глезя, като не претоварвам спирачките. В доста случаи с 30 се задавам към светофара, чакайки го да светне зелено.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 21.05.2006
Местоположение: madrid
Пол: Мъж
Кара: F31

Мнение от stoni » 02 Сеп 2008, 19:18

err0r написа:Аз я глезя, като не претоварвам спирачките. В доста случаи с 30 се задавам към светофара, чакайки го да светне зелено.
така се кара колега , колата колкото пове4е я тормозиш толкова пове4е тя те тормози финансово,а една кола трьгне ли да ходи по сервизи и да ти хар4и парите направо я отпиши и в този слу4аи виновникьт за ремонтите си ти , дрифтове, пищене гуми,рь4ни и тн....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 02 Сеп 2008, 21:57

monz написа:Когато спираш с двигателя, сваляйки на по-ниска предавка, в двигателя се получава експлозия! Избива или през блока или през главата. На мен на ситроена ми изби през блока. Сега на аудито не си и помислям да го правя тоя номер.

Я кажи колко предавки свали :mhihi:
Тва като един приятел с Калибрата - на магистралата 5-та в ютеницата и си казал “бЕ, шо че стане я ако рагнем втора” :mhihi:

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Мнение от err0r » 03 Сеп 2008, 18:56

Петко Машината ги чатка тия връщаници на предавки, ама той от 3-та на червено ръга 2-ри зъб :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook