За спиране с двигателя

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1067
Регистриран на: 8.07.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от denko » 03 Сеп 2008, 19:29

Tемата е уникална
вобще не ме интересува саединителя когато говорим за спиране а и прекъсвача е хубаво нещо пази мотора

най хубул се спира с спирачки плюс няколко предавки надолу
не го пробвай с кола с предно блокират гумите и следва удър :mhihi:
"Класиката" за един е Скрап за Друг !!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Мнение от intention » 04 Сеп 2008, 0:34

колеги признавам че съм млад шофьор и като почти всеки взел с мерак книжката си и чакал заветния момент да има кола в ръцете си от толкова много време и аз се интересувам от това да подобря стила си на шофиране. карам кола с предно предаване ( макар че много искам Bmw от онея старичките ама лачените с 4-те фарчета викали им 3-та серия :mhihi: )
Та по въпроса спирам и по двата начина и със двигателя и със спирачките незнам кое е по хубаво и по добро за колата

искам да попитам обаче найстина ли е толкова опасно ако колата е със задно поднасянето често ли е
при нормално спиране за светофарите например на равен път от 5та- на 4-та и от 4-та на 3-та последователно до самото спиране връщам предавките като не прескачам а го правя една по една с малко междинна газ няма да има опасност от поднасяне нали ?( говоря за заднот предаване) :uups:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 971
Регистриран на: 17.03.2008
Местоположение: Тюркистан
Пол: Мъж
Кара: 'Е36'
Мечтае да кара: e92 m3

Мнение от Garribaldi » 04 Сеп 2008, 1:36

intention написа:искам да попитам обаче найстина ли е толкова опасно ако колата е със задно поднасянето често ли е
при нормално спиране за светофарите например на равен път от 5та- на 4-та и от 4-та на 3-та последователно до самото спиране връщам предавките като не прескачам а го правя една по една с малко междинна газ няма да има опасност от поднасяне нали ?( говоря за заднот предаване) :uups:

Споко пич ако си го правиш плавно и както трябва без 5-та - 2-ра няма опасност пък и ти си усещаш колата ;)
А отностно темата .. моя инструктор все ми повтаряше че спирането с двигателя е майсторското спиране ;) и било най доброто спиране. :winky:
Аз спирам с двигателя и спирачките едновременно като натискам мн по малко спирачките ии както беше написал един колега понапред в темата "харесва ми разходомера да показва 0" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
rrrrryyyyyymmmmm...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 889
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е36 32*<0>5

Мнение от Prekysvach » 04 Сеп 2008, 15:05

траби-то неще да спира с двигател не може да му смогне да захранва с горивна смес и се едно кашля затуй изключвам си от скорост и леко с1с спирачките или евентуално вече на първа почва да намаля добре , ама на 3-та и на 2-ра няма как да стане нема компресия и карбуратора плюе гориво когато си поиска нема смазка и резултата запънал двигател .... така е при всички 2т коли може би с по-малко предверие ще се оправят нещата но пък тогава на високите обороти ще умира -- а там му е силата на траба :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Мнение от DirtySouth » 10 Ное 2008, 1:55

Бате хората са сложили спирачки да се спира с тях ! Иначе нямаше да ги има .... А това че българите си караме на москвич и жигула стайл е друга тема .... Там разбирасе като нямаш никви спирачки си принуден с двигателя да спираш ;)
I'm slowly drifting
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 10 Ное 2008, 19:02

Те в пистовите шампионати използват спирачната система на ЛАДА и за тва използват, и двигатела за спиране :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Мнение от bmw 318 is » 10 Ное 2008, 19:04

абе те кат ти откажат спирачките пак спираи :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Мнение от DirtySouth » 10 Ное 2008, 20:39

Valentin_Peev написа:Те в пистовите шампионати използват спирачната система на ЛАДА и за тва използват, и двигатела за спиране :mhihi:



Да прав си забравих че караме в пистови шампионати и от 300 намаляваме бързо на 120 да земеме завоя евала бате вадиш логиката определено !
I'm slowly drifting
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 10 Ное 2008, 20:50

А ти с истребитела бавно ли намаляваш, че иначе може да си омешаш ръце и крака? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Мнение от bmw 318 is » 10 Ное 2008, 21:20

поне според мен трябва да си на скорост когато се спира има по голяма ефективност :mhihi: нали тва целим се пак :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 13 Ное 2008, 14:55

6те ви помоля вси4ките само ако имате някаква конкретна информация да я споделяте. иzвинявам се на вси4ки 4е 4ак сега zабеляzвам това. иzбягвайте да коментирате теми които са коментирани, както и да си 4е6ите еzиците само. подфорума Майсторско шофиране има цел да информира и да помага, темите трябва да са синтеzирани и то4ни с ясни вьпроси и отговори. теми с неясно или оффтопик сьдьржание 6те бьдат zаклиу4вани беz обяснение.
п.с. сори zа 6рифта...
Най-мразя да съм прав!!!

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook