Задно предаване VS 4x4 при зимно каране, сняг.

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 21 Фев 2008, 12:31

Аз пък не разбирам как изобщо може да има такава тема точно в тоя форум. :mhihi:
Сняг + задно = фън :mhihi:
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 21 Фев 2008, 19:10

Заради такива "специалисти" като тебе дето са се качили на въздесъщото куатро и си мислят че не им трябват зимни гуми ако падне само малко сняг са ни такива катастрофите,смъртността и т.н.Карайте и се не бойте...те на другите колите им са по-меки и като ги изтрещите ще ги утрепете тях а на вас нищо няма да ви има...Евала...ти си един страхотен пример за подражание...Аз понеже не карам толкова скъпа кола и нямам възможност да рискувам да си счупя колата заради собствената си глупост и си купих 4 чисто новички гумета...а ти като спестиш 100 000лв. от зимни гуми си купи догодина новото А6 и пак го карай с летни гуми...След написаното от теб направо се чувствам "балък"...Трепайте се като искате...само гледай да не ме удряш мене като не успееш да спреш или да завиеш с твойто невероятно Куатро...
Ето още едно доказателство че катастрофите и смъртността по пътищата ни се дължи само и единствено на селската ни психика....докато е така ще измираме...


Да ти кажа чесно хич не се мисля за специалист а и както написах в Варна сняг пада толко рядко че нема накаде повече.Аз затова си пестя парите от зимни гуми и предпочитам да ги давам за други по наложителни неща, щото не съм милионер.Мин зима нямаше изообщо сняг, а тая имаше 3 дни, като през тия 3 дни именно щото съм с летни гуми излизах единствено и само ако е необходимо през деня и се движех като мравка и предимно ве4ер след 1 4аса и то по безлудните пътища извън града за да си прая кефа.Това че ти се чустваш балък и/или не познаваш собствените си възможности и тези на автомобила си е твой проблем.Аз за 3 зими с "великото куатро" не сам имал нито едно произшествие защото както казах по горе внимавам как се движа именно защото съм с летни гуми и не се опитвам да проверя дали ми е по корава колата от другите и дали после мога да я чакам до +6 месеца да ми я върнат от каското и като я погледна все едно да е криво огледало.Мнението което изказах е единствено и само мое предпочитание за зимен фън късно ве4ер извън града на подходящи места без движение!Не съм някой 5 годишен дето е взел вчера книжка и баща му е купил кола да се прави на мъж!Спести си глупавите коментари за някой други от тоя форум например младежа КОЗАНОСТРА, дето се подвизава в стриитрацер подфорума.

П.П. Куатро на ауди и ауди като цяло си е доста добра кола и мога да ти кажа че няма място за сравнение м/у Ауди и БМВ относно зимно каране и проходимост.

П.П. 2 Друг е въпроса че е време да сменям колата и съм решил да стана от вашта партия :mhihi:

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 22 Фев 2008, 10:30

mityo105 написа: Мин зима нямаше изообщо сняг, а тая имаше 3 дни, като през тия 3 дни именно щото съм с летни гуми излизах единствено и само ако е необходимо през деня и се движех като мравка и предимно ве4ер след 1 4аса и то по безлудните пътища извън града за да си прая кефа.


Не знаех че зимните гуми са предназначени само за движение по снежна покривка...научих нещо ново...

mityo105 написа:Това че ти се чустваш балък и/или не познаваш собствените си възможности и тези на автомобила си е твой проблем.Аз за 3 зими с "великото куатро" не сам имал нито едно произшествие защото както казах по горе внимавам как се движа .


Бе да ти кажа не знам колко си познавам възможностите и колата (това може би повече се вижда отстрани) ама за три зими 3ма такива "внимателни" шофьори с "добре" подготвени за зимата автомобили като теб ми костваха една тоталка при която едвам се отървах невредим,една по-лека катастрофа от един друг "пистов голф" и трета която за малко да стане фатална за сегашната ми кола...Така че като следващия път някой пак не успее да спре или от отличното познаване на автомобила и възможностите си ми създаде ситуация или дори ме удари ще яде бой...както и първите трима с гумите за мъгла и отличните умения...ей така просто да си знаят...


mityo105 написа:П.П. Куатро на ауди и ауди като цяло си е доста добра кола и мога да ти кажа че няма място за сравнение м/у Ауди и БМВ относно зимно каране и проходимост..


Не казвам че Ауди са лоши автомобили,нито пък пълноприводната им система.Само че ме дразни като някой си позволи да надцени автомобила си до такава степен че да се мисли за нещо повече от другите.А за пълноприводната система на BMW бая се изписа и мисля че Quattro-то вече има какво да научи...
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 22 Фев 2008, 12:40

Няма кво да спорим и да се обясняваме.Аз съм си избрал да карам така защото съм преценил че така ми е изгодно и съответно съм безопасен за себе си хората който возя и другите на пътя.Това че три зими с летни гуми съм без произшествие говори че явно съм прав, но за себе си и не обяснявам на хората да карат с летни гуми зимата.А и чесно казано между зимни и летни гуми при нормално каране без сняг няма никаква разлика.Усеща се разлика ако "спортуваш".Друг е въпроса че ако е мн студено може да скапеш гумите и за лятото да ти траат нови!Пак казвам карам така за6тото няма сняг във Варна и не считам за необходимо да изсипвам 1 чувал пари за да се чустват сигурни такива като тебе дето са ги бласкали голф рацери по джапанки дето цял ден правят стартове и нема никой по гумите.Аз съм безопасен за движението защото знам с какво карам и как го карам!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 1.03.2008
Местоположение: Под тепетата на сянка

Мнение от Antifen » 15 Мар 2008, 19:18

FWD,RWD, AWD....това са просто различни варианти. Безсмислено е да се мерят по между си. Според мен, най-доброто задвижване е това, с което конкретния шофьор се справя най-добре. Без значение, дали е Лада,УАЗ-ка, Майбах или свръхизвънземен високо(не)проходим магистрален джип.

Що се отнася до гумите...вашите бащи и дядовци, на времето все със зимни гуми са карали нали? :lol: Все със тракшън контроли, еби ес-и и тем подобни са имали нали....,че и по балканите със ,,баба Вида Радиал" са катерили и спускали, ама са доживяли до пенсия, нали? :idea: 80% от шофьорите зимно време залагат живота си на гумите с пълното успокоение и доверие, че са в безопасност. Не отричам ползата читава гума, с две ръце съм ЗА. Но...., както са сигурни доверено се засилят ,тогава и гуми с 2 санта шипове няма да ги спрат. Що ,,някой си" се е засилил, негова си работа. Как и в какво ще спира, също си е негов проблем.

Идеята ми се събира точно в две думи от един пост по-горе.

Аз съм безопасен.... защото знам с какво карам и как (да) го карам!
Подпис:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 16 Мар 2008, 11:48

Това което написа колегата от горния пост се опитвах да обясня с всичко дето съм го писал до сега!Ако ще и 10х10 да си с най добрата зимна гума измисляна някога с 2-3 см шипове, ако акъла ти е в гъза и очакваш гореизброените неща да те опазят от произшествие, просто няма как да стане и рано или късно ще спреш в накой/нещо!Не зимната гума прави колата безопасна, а този дето върти вътре геврека.Зимната гума е за да му е по лесно, но това че я няма не значи че той е невменяем, нз какво прави и не може да се справи и без нея.Въпрос на избор и ПРАВИЛНА преценка на собствените умения!Това е!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 07 Ное 2008, 3:29

едно време бях малък още , с м3 е30 сме ходили в наи големите снегове до Варна , Пампорово и къде ли не с ХУБАВИ ГУМИ. Миналата година , не сложихме на време зимните гуми на 5-цата , и с 4х4 докъто идем до сервиза да сменят гумите истръпнахме. Не иска и не иска да спира колкото и бавно да е караме. После сложихме новите зимни гуми и спираше и тръгваше като самолет. На лед и сняг и забивах кикдауна пред нас а улицата е с доста наклон , не превърташе и едно колело. Така , че 50% от проходимостта е от гумите , другото шофиора и наи накрая дали е 4х4 , 6х6 или 100х100 тъп ли си се ще се отрепеш.
It`s party time !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 8.01.2005
Местоположение: софия

///

Мнение от paf40 » 27 Дек 2008, 11:30

колега товеа не е ефект на задното това е недозавиване и презавиване има го в всяка кола и се прояваява при различните ватомобили различно при е34ката не до завивинето е голям проблемм но аз го реших с спортни пружини и ефекта които спомена изчезна и премина в презавиване но в всяка една ситоация може да излезнеш и с малко повече шофиорски умения и дали подаване на газ или връщане на газтаа или спирачка всичко зависи от ситоцията аз лично обичам да отида на някои плац като пжито или панчаревоо когато има сняг и да по карам виждаш и научаваш много за колата така


поздрави павел
0889429419

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Lafera » 27 Дек 2008, 14:07

Гумите са му майката и със задно да си пак ще си добре, а и като искаш може и да се забавляваш...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 27 Дек 2008, 16:23

Шофера му е майката!И гуми да няма като има кой да кара няма проблеми!Ей на падна първия снежец и отивам да си сложа аз зимните гуми и оня ми вика траа чакаш поне 2 часа(10 вечерта става това)!Ми то до 2 часа ще се стопи снега бе и бой по летни джапанки пак :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 31 Дек 2008, 20:04

Един приятел си купи чероки от старите специално за зимата, сложи му чисто нови зимни гуми и вика айде да го тестваме на Витоша. Нагоре никакви проблеми катери все едно си на сухо. Обаче надолу, то хем предницата изправя хем задницата тръгва такова нещо не бях виждал. Барваш спирачката тя си прави каквото си иска. С бмв-то нищо подобно не се случва въпреки че още съм с летни гуми... Манете ги тия варели

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 8.04.2008

Мнение от rulemaker » 01 Яну 2009, 22:11

DrivinGGoD написа:Така че като следващия път някой пак не успее да спре или от отличното познаване на автомобила и възможностите си ми създаде ситуация или дори ме удари ще яде бой...както и първите трима с гумите за мъгла и отличните умения...ей така просто да си знаят...


:help: внимавайте много, това е олимпийския шампион в стил Street fight :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 03 Яну 2009, 20:45

Нз за него, ама оня ден като падна снега, таман към 3 си начесах крастата и се прибирам и хоп гледам олимпийски шампион в стил спри челно в дърво!За мое голямо съжаление, колата беше Ауди като моето и то доста лачена на вид!Чисто нови зимни гуми, ама шофера явно с кунки у гъзунки е бил или пък се е целувал с някоя ракия преди туй, нз ама мн жал ми стана за хубавата количка!Поредното доказателство че гумите не карат колата, а магарето зад геврека!Честита ви нова година на всички и да внимавате по пътищата!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 03 Яну 2009, 22:30

До спора:Който е с летните гуми не може да разчита на времето и да тръгне да пътува....не само да мине без някакво ПТП,може да не повярва че изведнъж за 24 часа може да натрупа 50 см. сняг и тогава ще те питам как ще тръгнеш не само да се придвижиш ако ще и с 5 км/ч.....
До темата:Като съм с летни гуми не тръгвам никъде зимно време..дори пред нас да няма сняг...винаги има риск да закъсам някъде...
Препоръчително е да си оборудван за зимни условия-гуми,лопата,въже,вериги,резервоара до горе,облекло,ръкавици и т.н......иначе няма смисъл да се тръгва..

Миналата година се озорих с летните гуми на 30-40 см. сняг ама в града и беше изринат и тъпкан (маршута ми беше 2 км. отиване и 2км. връщане)......прибрах колата в гаража и докато не се стопи снега не съм я изкарвал(защото както си се движех с около 5 км. час на едно кръстовище и искам да завия на дясно неще и неще да завива и за малко да ида в знак-Стоп на другата пресечка-докато отстрани има сняг до кръста дето са ринали снегорините)...скоро ще се оборудвам със добри зимни гуми(не са нови) което е по-добре от колкото да съм с летните...и като за начало ще се запозная как ще е управлението с тези гуми на сняг и тогава ще преценя дали си струва да ида на планината....

p.s. Ако някой иска да си спести пари от зимни гуми и да не рискува е по-добре да не си изкавра МПС,а който иска да пътува през зимата не трябва да спестява...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 8.04.2008

Мнение от rulemaker » 03 Яну 2009, 22:50

няма спор, че дойде ли зимата трябват зимни гуми, иначе защо аджеба някой ще си тормози акъла да ги разработва, а това, че примерно някой глупак е надценил зимните си гуми е съвсем друг въпрос.

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook