Задно предаване VS 4x4 при зимно каране, сняг.

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Задно предаване VS 4x4 при зимно каране, сняг.

Мнение от Sharo » 05 Яну 2009, 18:26

MaXimal написа:Кое е по-безопасно според вас при зимно шофиране на сняг да речем в градски условия.

Лека кола със задно предаване и ХУБАВИ зимни гуми или 4х4, джип с ПОИЗНОСЕНИ зимни гуми.

Моите наблюдения.
Плюсове на леката кола с хубави гуми.
По-малко спирачен път.
По-добре управление при завиване.
Минуси:
Потегляне


При джипа
Плюсове:
По-добро потегляне на сняг.

Минуси:
При завиване като няма сцепление си тръгва настрани и нищо не може да го спре, същото и при спиране.


аве тука чуденето повече май ти е 3 тона + вс 1.5 тона
тоя танк джипа като получи странично ускорение и ходи го спри ...

при еднакво тегло 4х4-то ако имаш дебели памперси си е доста по-добро
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 06 Яну 2009, 1:38

Ей на неска си сложих зимните гуми!Ми кво да кажа, и с летните вървеше добре, и с тия пак върви добре!Разликата е в спирането, което се подобри малко!Инак като се замисля, ако няма да карам извънградско, никав смисъл от тия гуми!То има един два баира само дето сега мога да се кача а преди не, ама то там аз по принцип работа нямам, тъй че......Спокойно догодина, ако не пътувам надалече, няма да влагам пари в зимни гуми!Друга работа е че се скапват летните, ама те и те едни гуми.......Поздрави на всички, утре идвам къмто столицата и мисля да превзема вечерта витоша с вратите напред :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 06 Яну 2009, 1:44

mityo105 написа:Ей на неска си сложих зимните гуми!Ми кво да кажа, и с летните вървеше добре, и с тия пак върви добре!Разликата е в спирането, което се подобри малко!Инак като се замисля, ако няма да карам извънградско, никав смисъл от тия гуми!То има един два баира само дето сега мога да се кача а преди не, ама то там аз по принцип работа нямам, тъй че......Спокойно догодина, ако не пътувам надалече, няма да влагам пари в зимни гуми!Друга работа е че се скапват летните, ама те и те едни гуми.......Поздрави на всички, утре идвам къмто столицата и мисля да превзема вечерта витоша с вратите напред :mhihi:

Само ако куатрото ти е 4х4 можеш иначе не виждам как ще направиш това "и в завоя газ" освен да дърпаш ръчната... :mhihi:

p.s.Най-накрая и аз ще сложа гумите днеска.... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 06 Яну 2009, 2:15

cucko написа:Само ако куатрото ти е 4х4


ко риечи :mhihi: :weed:
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 06 Яну 2009, 10:15

Sharo написа:
cucko написа:Само ако куатрото ти е 4х4


ко риечи :mhihi: :weed:


:shock: Колега , какво искаш да кажеш за бога :?:


Георги Пенчев
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 06 Яну 2009, 13:26

Penchev написа:
Sharo написа:
cucko написа:Само ако куатрото ти е 4х4


ко риечи :mhihi: :weed:


:shock: Колега , какво искаш да кажеш за бога :?:


Георги Пенчев

Ам чи....това Ауди има ли нещо общо със заглавието на темата? :mhihi: :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 06 Яну 2009, 20:29

Абе ей пациент, точно мойта кола си е за тая тема!Ти къде си виждал Кватро на предно предаване......Изобщо знаеш ли какво значи Куатро?Жокер, Куатро - 4!

п.п. май тоз пич Цуцко, го е напекло зимното слунце, яката :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 06 Яну 2009, 20:36

mityo105 написа:Абе ей пациент, точно мойта кола си е за тая тема!Ти къде си виждал Кватро на предно предаване......Изобщо знаеш ли какво значи Куатро?Жокер, Куатро - 4!

п.п. май тоз пич Цуцко, го е напекло зимното слунце, яката :mhihi:

Знаеш ли колко ме интересуват други марки!Пък и нищо не разбирам от Ауди...между другото съм Сиско....гледай къде бях до сега-няма слънце има..."и в завоя газ"

Изображение Изображение Изображение

http://www.youtube.com/watch?v=q9oTDM04_WQ

:mhihi: :mhihi: :mhihi: 2 часа ми кипя адреналин... :mhihi: :mhihi:
Последна промяна cucko на 06 Яну 2009, 20:59, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.01.2006
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: E36S50B30,Mini Cooper S
Мечтае да кара: S50B30 turbo
Детайли за колата: модифицирани

Мнение от VT5602AK » 06 Яну 2009, 20:57

cucko написа:
mityo105 написа:Абе ей пациент, точно мойта кола си е за тая тема!Ти къде си виждал Кватро на предно предаване......Изобщо знаеш ли какво значи Куатро?Жокер, Куатро - 4!

п.п. май тоз пич Цуцко, го е напекло зимното слунце, яката :mhihi:

Знаеш ли колко ме интересуват други марки!Пък и нищо не разбирам от Ауди...между другото съм Сиско....гледай къде бях до сега-няма слънце има..."и в завоя газ"

Изображение Изображение Изображение

http://www.youtube.com/watch?v=q9oTDM04_WQ

:mhihi: :mhihi: :mhihi: 2 часа ми кипя адреналин... :mhihi: :mhihi:
това на павликени на летището ли е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 06 Яну 2009, 21:00

VT5602AK написа:
cucko написа:
mityo105 написа:Абе ей пациент, точно мойта кола си е за тая тема!Ти къде си виждал Кватро на предно предаване......Изобщо знаеш ли какво значи Куатро?Жокер, Куатро - 4!

п.п. май тоз пич Цуцко, го е напекло зимното слунце, яката :mhihi:

Знаеш ли колко ме интересуват други марки!Пък и нищо не разбирам от Ауди...между другото съм Сиско....гледай къде бях до сега-няма слънце има..."и в завоя газ"

Изображение Изображение Изображение

http://www.youtube.com/watch?v=q9oTDM04_WQ

:mhihi: :mhihi: :mhihi: 2 часа ми кипя адреналин... :mhihi: :mhihi:
това на павликени на летището ли е?

Позна! :mhihi: Много е яко... ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 3.01.2005
Местоположение: София

Мнение от Oyama » 07 Яну 2009, 1:52

Нисана ми е с чисто нови зимни гуми - на сняг тази кола НЕ ! :mhihi:
Аудито ми го карам с некви никви гуми, дори не знам кви са , не ми и трябва - това е да повер ов куатро 8) . Па нека после ми създавало после изкуствено усещане бла бла бла :P в мойта класация нареждам като най добро 4х4, след него предно предаване, и най накрая задното като най опасно и непрактично върху сняг и лед.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 07 Яну 2009, 9:42

Oyama написа:Нисана ми е с чисто нови зимни гуми - на сняг тази кола НЕ ! :mhihi:
Аудито ми го карам с некви никви гуми, дори не знам кви са , не ми и трябва - това е да повер ов куатро 8) . Па нека после ми създавало после изкуствено усещане бла бла бла :P в мойта класация нареждам като най добро 4х4, след него предно предаване, и най накрая задното като най опасно и непрактично върху сняг и лед.


"Най-добро" е субективно понятие. Субективно, за мен RWD е "най-добро" - при нормално каране "опасностите" от RWD са силно преувеличени, а при екстремно каране е логичния избор така или иначе. :mhihi: 5+ години съм карал FWD на сняг - скука. Все едно да ходя на кино с маска на оксиженист на главата. Мерси. :mhihi:
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 3.01.2005
Местоположение: София

Мнение от Oyama » 07 Яну 2009, 11:25

Точно при нормално каране, нормалните шофьори гаранция ще се ощракат най ефективно с задно.
При екстрено каране 4х4 е манящина щото с задно е скука - прекалено е лесно да дрифтиш, ни скорост ти трябва, ни повер - рахат за БМВ-джии :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 07 Яну 2009, 12:17

Оямата е мн прав тука за дрифта с задно!Не че с едни летни гуменки кватрото не се дрифти с 30-40, ама все пак!Оня ден до варна има едни много яки завои, до село Кантарджиево!Много дълги с трилентов път!Малко снежец и отдолу кочан лед!Нагоре един мой с чисто нови зимни на предо едвам крета, аз с летните гуми на 3 сезона нагоре се джива с 80-100 и всеки завой е с вратите!Накрая го чаках него и един пич с една Омега сигурно 10 мин на края на завоите, а отсечката е има няма 3-4-5 км!Каквото и да ми говорите, от 4по4 зимата по яко нещо няма!Който не вярва да се качи и да провери!


п.п. от вчера съм в София и имам мерак да кача Витоша с вратите!Някой мераклия да ме заведе?Офертата важи до петък, щото си заминавам да си карам във Варна :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 3.01.2005
Местоположение: София

Мнение от Oyama » 07 Яну 2009, 12:30

Ми аз се мъчих да организирам куатро челиндж на витоша ама тия мишки у ауди форума по големи балъци и дрисльовци от тех няма :mhihi: , накрая зеха че ме баннаха за 1 година :shock:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook