Най-бързо ускорение ... как ?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от acho.rs » 16 Ное 2009, 23:54

cobrata_m3 написа:
acho.rs написа:Цитирах и двама ви със Dpy ... На осталото съм ти отговорил на ЛСто - да не цапаме повече темата - ок ?

http://audibg.com/forum/index.php тук ще се чустваш доста по добре ако питаш мен ;)

Не ми харесва платформата - тук си ми е екстра :driving:
Не обичам да се оправдавам , ама в случая давам добър съвет на човека - да не се пуска на драгове , а да пита за летящ старт , където предимството на по-леката кола се губи :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от Делян » 17 Ное 2009, 22:33

acho.rs написа:
Бимбо написа:
Dpy написа:
acho.rs написа:Най-бърза ще ти е колата , като не тръгваш от място :winky: Ореждай си гонки от към 30 км/ч нагоре със оправданието , че не ти се хабят гуми и съединител за глупости , което си е така . Виж в нета , каква ти е кривата на въртящия момент , там ще разбереш в какви обороти е най-добре да си караш колата . Но ако си тръгнал да се правиш на светофарен изпълнител , най-добре смени колата . 320и не е за тази работа . От ВАГ отбора масовите А3 1.8 и Голф 4 1.8 чисти , ще те бият . А4 1.8Т ще те опъне , ако не е калпав шофоира . Също и срещу Голф 3 ГТИ 150 коня , нямаш шанс , пак говорим ако са наравно шофиорите . Използвай колата си за нещата в които е силна а 320и със тези 9,9 до 100 , не е драг чудовище ;)

Аве пич,ти в къв филм си влязал че ВАГиналня ви отбор е велик незнам,ма нещо мноо грешиш.Айде тия с турбо,кажи речи стават за нещо,ама атмосферките 1.8 са по куци от моята 316,мога пари да сложа.


ХАХАХАХАХАХАХАХАХА,добре му го каза!!!!!!!!!!!!!!Само едно е вярно турбото си е турво

Льольо или Бимбо както там си се писал , нали знаеш , че няма човек с повече "бавни постове" от тебе :winky:
Филма за ВАГ отбора си е само в твойта глава - от изброените мотори всички ще те отрежат - дали защото едното е по-леко , дали защото другото е със турбо , факта , че 320и не е подходящо за драгове си е факт ! Айде слагай пари за 316ка ти срещу 1.8 20 винтила - голям смях ще падне :wave: В случай , че не знаеш на БМВ силата е при 2,5л+ моторите (поне при по-старите) и пак поради няколко прични , най-добре не тръгвай от място ако ще се състезаваш с някой.Който иска да се прави на рацер за без пари , да си търси там хондички , голфчета и тн. Лошото е че много от тези тинейджъри се втурват към БМВ и развалят имиджа на марката , като падат от разни клъчници (малки хечбеци и тн) , само защото не са разбрали , че 316ката им не е изтребител :evil: Като си решил да се състезаваш със някой първо провери някой данни - ускорение от 0-100 , тегло на автомобил и тн , не да се пускаш срещу 200 кила по-лека кола и после да се чудиш - бе тоя как ме отвя ...
Нямам никви амбиции да съм рацер или нещо такова,взел съм кола красива на външен вид,стабилна в пътя,комфортна и икономична и с абсолютно достатъчна мощ да си карам на магистралата със 120-130 без да се разваля в баира съчетанието от тез неща и за тия пари е 316 купе.Я сравни визията на а4 или а3 примерно с бмв купе или стабилността в завоите,пък да не казвам с разхода, супер много се дразня кат земете да говорите така,че ВАГиналния ви отбор е върхът,щото знам колко върви 1.8 петак без турбо,и ако е сложен в а4 с най-голямо удоволствие бих се дръпнал с него да му натрия носа,на къса отсечка на равно,примерно.И пари ще сложа не е проблем.От Варна съм,ако измислиш нешо пиши.Без лоши чувства,ама това е БМВ форум,не олимпийски.Кат не искаш да ти нареждат ВАГините варви там и всичко ще е ок.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от bravo » 22 Ное 2009, 21:10

Най-бързо ускорение ... как ?
това е темата, за забравилите!!!
да знаете ако изчезне темата да не питате, ЗАЩО?
Най-мразя да съм прав!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от cargo22 » 05 Яну 2010, 15:15

Драга си е пълна простотия и малко шофьорлък. :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Madrid
Пол: Мъж
Кара: чужди бараки :)
Мечтае да кара: e30,36 M3

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от bmw-120 » 03 Яну 2011, 18:08

Хаха Колеги на нашия приятел с аудито,който хвали 1.8 турбо двигателите на ауди защо не изравним силите и не го сложиш това ауди на чертата с 1.8 бмв с охлюв(м40 мотор) да видиш за кво става въпрос?

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 23.09.2007
Местоположение: отпред, вляво
Пол: Мъж
Кара: тийнейджърка с M42B18 под полата...
Мечтае да кара: Е92 М3
Детайли за колата: Montrealblau Metallic E36 Coupe СА6577КС

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от roshav » 09 Фев 2011, 1:47

Хора, то става и без охлюв ... :lol: Просто хората не разбират, че сравняват почти топ модела голфара с най-слабите 3-ки.... я дайте да сравним дори 4-ката R32 с Е36 М3, а да не говорим за Е46 (с което са едно поколение) ? :mhihi: :mhihi: Аз съм с E36 ИС-ка и много пъти съм карал голфаджии, които не могат да си карат колите, с GTI 16V дизели по 150 коня, които както и да си кривим душата трябва да ме разцепят, да си мислят к'во става... Въпрос на смелост и желание е светофарната селянийка :yes:
Колата трябва да е немска,
Жената - блондинка,
Ракията - силна, а виното - червено.
Телефонът може и да е Nokia...
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от cargo22 » 10 Фев 2011, 23:31

Абе ползвайте си колите по предназначение с вратите на страни :mhihi: , оти е със задно, тиа с предното не го могат, та за тва се праат на бързи. Къде, къде е по висок адреналина и тръпката с вратите настрани в завой от колкото направо не мърдайки волана. То при тиа катафалки адреналина им идва от това, че са в очакване всеки един момент нещо да се строши :winky: а не, че се движат бързо.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 23.09.2007
Местоположение: отпред, вляво
Пол: Мъж
Кара: тийнейджърка с M42B18 под полата...
Мечтае да кара: Е92 М3
Детайли за колата: Montrealblau Metallic E36 Coupe СА6577КС

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от roshav » 11 Фев 2011, 0:41

cargo22 написа:Абе ползвайте си колите по предназначение с вратите на страни :mhihi: , оти е със задно, тиа с предното не го могат, та за тва се праат на бързи. Къде, къде е по висок адреналина и тръпката с вратите настрани в завой от колкото направо не мърдайки волана. То при тиа катафалки адреналина им идва от това, че са в очакване всеки един момент нещо да се строши :winky: а не, че се движат бързо.


Прав си, колега ! А и няма нищо по приятно при ляв завой с вратите на кръстовище да видиш блондинка на първа линия срещу теб в сутиен Ц2, или фиат пунта срещу теб, как се стиска за волана в очакване да я отнесеш... :mhihi: а ние си го правим, както сам каза, просто ЗАЩОТО СИ ГО МОЖЕМ :yes: :yes: :yes:

П.С. Два пъти УРА за вносителите и търговци на гуми втора ръка, без тях сме разорени :yes:
Колата трябва да е немска,
Жената - блондинка,
Ракията - силна, а виното - червено.
Телефонът може и да е Nokia...
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 19.02.2011
Пол: Мъж
Кара: Е36 330d
Детайли за колата: E36 330d/6ск/LSD

Re:

Мнение от batence83 » 23 Фев 2011, 11:31

mityo105 написа:Купи си 325 за да не те дърпат Голфетата :mhihi:

Дам и аз така направих

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.10.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E 36 320i Touring
Мечтае да кара: Мазерати
Детайли за колата: Стар чук - сребристо комби Е36 от 96-та.

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от D.Stanev » 09 Яну 2012, 18:27

Колеги относно ускорението и разликите между кола с предно и задно и между дизел и бензин искам да попитам нещо. По-конкретно за особеностите на турбо дизел с предно - на колко оборота е добре да се тръгва и на колко да се превключва и по-добре ли ще е да се изключи АСР-а (понеже пробвах няколко старта с моята печка и дори с включен АСР ми носи на една страна и не посмях да го изключа).
Ето клипчета от трите теста:
http://www.vbox7.com/play:d5b475202d
http://www.vbox7.com/play:69cc21a239
http://www.vbox7.com/play:332a2d00e2
Приемам всякакви съвети, понеже не искам да се изложа! С 320-ката без АСЦ-то няма никакви ядове тръгва доволно, но с печката имам проблем.
На първия клип тръгвам с около 3000 оборота, на другите два с по-малко за да не ми поднася предницата и ако евентуално има друга кола може да я ударя. Сменям предавки на около 4300-4500 по усет, когато ми се стори, че ускорението вече не е толкова голямо. Въпросът е дали не сменям прекалено рано или пък късно. Въобще всякакви препоръки ще са от полза.
BMW Crash master

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от cargo22 » 09 Яну 2012, 19:24

D.Stanev написа:.......
........ С 320-ката без АСЦ-то няма никакви ядове тръгва доволно, но с печката имам проблем.

Няма точни обороти, има индивидуални тестове, защото има разлика в гумите, разлика в теглото върху задвижващите гуми, бонус печка с турбо. Опитай само тръгване на първа без да има никакво превъртане, струва ми се, че пускаш съединитела твърде рязко. При хванато усещане върху педала на газта и съединителя, на максимума на гумите, няма и да разбереш кога си пуснал съединителя, а само как подаваш газ и все едно усещаш, всяко въртене на гумите.
Мен лично, поне печките с предно които съм карал, не ми харесват, нещо не можем да се ръзберем с предавките по завои, все не ми идва на удобна скорост, треа да натискам в повечето случаи спирачка и да намалявам достатъчно, за да мина на по долна и да имам мощност в зовоя, заради този усет за който ти говоря върху гумите. А да влезна на горната предавка, треа да се мразим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 29.07.2011
Пол: Мъж
Кара: E46 330i
Мечтае да кара: 330i--> e39 M5/e46 M3 -->e60 M5/e92 M3 --> F10 M5

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от Bavarec88 » 25 Яну 2012, 23:24

Все ми се върти из главата едно тръгване на 2-ра на прекъсвач специялно за 320 - ката . Някой да е пробвал подобен старт ?
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 15.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 335d, e46 330cd

Re: Най-бързо ускорение ... как ?

Мнение от kr1sh0 » 18 Апр 2012, 15:11

Че откъде толкова сила в тоя кенеф 320ка.. особено м50 ако е, в тръгването на 2ра на прекъсвач.. На 2ра само със шпер и във завойте за забавление...
За бърз старт трябва то 4000-4200.. и без да се превъртат гумите, или минимално буксуване (При колите, които не са със отворен диф е малко по-различно всички знаеме...)
Изображение

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook