Въртящ момент, предавки, коне - във този ред

Извадка на най-добрите теми от форумите на BMWPower-BG.net. Форумът е само за четене!

Модератор: cww

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Ето темата от учебника

Мнение от Postman » 29 Ное 2004, 23:12

А ето как изглежда и това нещо написано от самия Професор Йордан Димитров в неговия учебник за техникумите:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 30 Ное 2004, 0:12

Тва е добро "-Ходовият движител боксува" :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 30 Ное 2004, 0:16

:shock:

е точно това се опитвах да спестя :mhihi:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Мнение от Postman » 30 Ное 2004, 0:20

Това е допълнение за тези, на който не им е достатъчно написаното от теб, или имат претенции към мерните единици ;)
Това е "най-простия" учебник по темата - все пак е предназначен за ученици на 17 до 18 години.
Теорията за всеобщо съжаление се учи така :( ...
Последна промяна Postman на 30 Ное 2004, 0:25, променена общо 1 път

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 30 Ное 2004, 0:21

90% от хората в този форум предпочитат (сигурен съм в думите си) начина на описване и обяснение на алекс отколкото това "леко" четиво по горе.. :mhihi: ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Мнение от Postman » 30 Ное 2004, 0:52

Според мен 100% от хората го предпочитат. Аз именно затова и го пуснах, за да покажа алтернативата. Както се вижда, тя е толкова суха теория, че е практически безполезна и може би би била интересна само на някой отявлен мазохист :mhihi: . Ето защо alx прави голяма добрина на всички като пише тези неща - това исках да се разбере... :) .

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 30 Ное 2004, 0:58

:OT: Прекрасен пост и после много донякъде излишни коментари.Извинявам се за това мнение-ама нека отдадем на alx необходимата благодарност и замълчим разбрали бече това онова за кс. и нм. :D

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 03 Дек 2004, 11:50

Благодаря на alx
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 03 Дек 2004, 14:44

Всичко до тук много хубаво :) Браво на хората, които са се постарали...
Имам един въпрос - защо от функцията на въртящия момент не е монотоно нарастваща, а почва да намаля от някави обороти нататък?
фазите на газорапределение ли бъркат цялата работа?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 03 Дек 2004, 14:53

Да, като цяло кривата на въртящия момент се определя от потока на въздух. При по-високи обороти, двигателя почва да се задъхва. При по-ниски въздушната струя е малко по-бавна от оптималното. Това е в най-общи линии. Има много определящи фактори - входящия тракт, главата, клапаните, формата на горивната камера, генерацията, тръбите и гърнетата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 409
Регистриран на: 29.12.2002
Местоположение: София

Мнение от Wizi » 03 Дек 2004, 16:33

alx написа:пример са корветите и вайпърите където 6та е по-бавна от 5та като вмакс. просто двигателя не може да направи необходимия въртящ момент да "избута" колата на скорост до червената линия...


... хъммм, добре де - нали ушким оборотите падат/намаляват във високите обороти, zначи конете трябва да се борят с таzи zадача. Но пък коне колкото искаш едва ли не следователно си правя иzвода, че сроростите не са "преценени", което пък ми zвучи абсурдно...... :help:

Искам да вметна евентуално, че "проблема" със скоростните кутий и това максимално добре да раzпределят въртящият момент в оборотите е намерил (в моите аматьорски представи) решение чреz gearles gearbox или continual variable transmision. Ауди с техния несполучлив Multitronic и Мерцедес с техния CVT (Autotronic), мисля zа първи път го има като опция zа съвсем новата А Класа.
Иска ми се да обясня с думи прости как действа това нещо, но грам не ми се отдава.
Технологията също не е нова, но на времето са иzпробвали с ремъци и zа това никога не е имало положителен реzултат.
Сигурен съм, че ако таzи технология поzволяваше прехвърлянето на повече въртящ момент от двигателя щеше определено да намери масово приложение, а не само в "малолитражките" (до 350Нм при Ауди, zа Мерцедес нямам баzа данни).
Градски, халогенна крушка е вид крушка. Също както ксенона е вид крушка.
Та, на онова дето у село му викате ХАЛОГЕНКИ, всъщност се нарича ФАРОВЕ ЗА МЪГЛА. Ае бегай да раздуеш!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 28.03.2004
Местоположение: България-София

Мнение от pepy » 04 Дек 2004, 16:57

Страшна тема.колкото е дълга толкова ми беше и полезна.
Поздравления :!:
Силата е нищо без контрол.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: София

Мнение от videlov » 20 Юли 2005, 10:13

преместете я в The Best Of .. plzz .. сумати време ми трябваше докато я намеря ;(

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 20 Юли 2005, 10:50

Е, нали това е целта на занятието :mhihi:
Иначе утре ще я видим нейде из форумите преписана от някой пъпчив пубер, който шса бий в гърдите и ще вика "Тате е професионален шофьор и той ми ги каза тия неща" :mhihi:
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

Предишна

Назад към Полезна информация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook