Камери на КАТ в София

Извадка на най-добрите теми от форумите на BMWPower-BG.net. Форумът е само за четене!

Модератор: cww

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Камери на КАТ в София

Мнение от LandShark » 23 Юни 2003, 21:19

Всички сме чели вече за тия нови системи дето ги изповъведоха в София. Дигизирани ченгета, снимат без да разбереш и айде после честитки по пощата. Чудех се кой ли ще е първия от нашия форум който ще изгърми, а то се оказа че май аз ще съм първия... На всичко отгоре ситуацията се поусложнява с новите правила, според който за две превишения на скоростта над 40км/ч си "на сухо" за 3 месеца... :( В град със широки булеварди и ограничение от 50 км/ч, вервайте адски лесно се превишава скоростта. Особено с 325-ца - преди да се усетиш и вече си около 120км/ч... По принцип аз с ченгетата обикновено успявам да се справя и с добро в повечето случаи не се стига до ексцесии и актове, но за беда както се оплаках и на някои хора на последната сбирка - миналия месец, колкото и да съм бдителен ми се случи именно да ми напишат един акт за преминаваме с личното МПС, а именно БМВ 325 по бул Вапцаров от София Ленд по посока телевизионната кула, малко преди Кулата веднага след възвишението около семинарията ме хванаха с (по моето виждане "скромните") 100км/ч, но при ограничение от 50км/ч според ченгетата убийствена скорост... По принцип по този булевард често има ченгета, обикновено около София ленд, и там наистина имаше тогава (малко преди ленда) и дори втори пост малко след ленда, но разбирате вече за 3-ти пореден пост не очаквах и така се стигна до тази ситуация. Положението малко се "усложни" благодарение на част от компанията с която бях, които подхвърлиха неподходящи реплики на ченгетата, та за споразумение и дума не можеше да става. Но аз си разбира се гледайки философски на нещата си викам ся няма да си разваляме настроението, все пак нямам други актове за таз година, какво толкоз... И така ми драснаха тоз акт... Хубаво. Изтича един месец. Пращам приятелката ми да ми вземе талона... за да открия С ИЗНЕНАДА ЧЕ ТЕ ИСКАТ ДА МИ ГО ВРЪЩАТ, А НАПРОТИВ - КАНЯТ СЕ ДА МИ ВЗЕМАТ ЗА ЦЕЛИ 3 МЕСЕЦА КНИЖКАТА. И то през летния отпускарски сезон... Лоша работа, ей... вероятно са ме снимали някъде (но тъй като не съм си актуализирал адреса на който живея не съм разбрал за честитката), но трябва аз лично да прегледам доказателствения материал...

Та момчета и момичета, кажете има ли начин "вълка" да отърве кожата и да кара спокойно през лятото... Или ще минаваме в нелегалност... За сега съм измислил само един вариант - а именно намерил съм си жертвено агънце (приятелката ми), която има шофьорска книжка, но почти не кара кола, та си мислех да пледирам че тя е карала колата, когато са я снимали с превишена скорост... Така тя с 1 провинение и аз с 1, и двамата да отървем кожите... пък после актове ще избягваме да ни пишат... :lol:

Някакви съвети, как според вас е най-разумно да се постъпи в случая?

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

Мнение от Alpina » 23 Юни 2003, 21:52

Айде честито! :-)
Майтапа настрана, ама тази работа с полицията е гадна история! :evil:

Искрено ти пожелавам да се разминеш. Според мен, отиди сам в КАТ да разбереш каква е работата. Възможно е и да е заради онова "единствено" приключение с КАТ и високата скорост. Ако са ти броили над 50км/ч превишение....

KAT написа:ЗЗДП
Чл. 182. (1) Който превиши разрешената максимална скорост, се наказва с
глоба, както следва:
1. за превишаване до 20 км/ч - 5 лв.;
2. за превишаване от 20 до 30 км/ч включително - 10 лв.;
3. за превишаване от 30 до 40 км/ч включително - 20 лв.;
4. за превишаване от 40 до 50 км/ч включително - 30 лв.;
5. за превишаване над 50 км/ч - 50 лв.
(2) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Когато нарушението по ал. 1, т. 4 и
5 е извършено повторно, наказанието е глоба 100 лв. и лишаване от право да
управлява моторно превозно средство за срок 3 месеца.



Искрено ти пожелавам да се разминеш.

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 23 Юни 2003, 22:46

Най-искрени съболезнования :( Варианта с приятелката ти е напълно възможен, стига тя да е съгласна да потвърди историята, би трябвало да се размине. Тук процедурата е да се подаде декларация, че не си карал ти, трябва да разпиташ как точно става в БГ.

А иначе май и мен ме щтракнаха в събота, с около 160... :? За щастие на магистралата, което значи към 40 км отгоре, всъщност стъпих на спирачката като се усетих, а имаше едно голямо 4х4 плътно зад мен. До 2-3 седмици ако не пристигне честитка, ще черпя ;) И на мен ще ми е за пръв път... :oops:

Гаднярите бяха на един мост над шосето и снимаха отзад, а наклона е такъв, че не се забелязват преди да минеш отдолу. Иначе не правят особени опити да се крият, понякога също просто паркират в сянката под моста между 2те платна и пускат камерата - който се хване в капана...

По принцип не карам бързо по магистралите (140 - скромно), но имам супер лош навик да карам със същата скорост и в зоните с ограничение 60 или 80, което може да ми докара бая неприятности :) Факта че колата ги вдига без да се замисли не помага...

Здраве да е, само пари са, не си струва и нерви да се трошат покрай тях :) Опитай да замажеш някак положението, че без книжка не е гот. Късмет!

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 1.03.2003
Местоположение: Varna

Мнение от MaxBiaggi » 23 Юни 2003, 23:00

ако не се лъжа влязал е в сила закон които изрично забранява СНИМАНЕТО ПОДСЛУШВАНЕТО и СЛЕДЕНЕТО без съгласието на лицето.или казано в нарушение са те защото по този начин ти нарушават НЕЗАКОННО правото на личен живот.вярно че е тапня щтото в цял свят има камери но ние сме 50години на зад.в цял свят ако те снимат това е в процес на движение и ти правят акта на място.тука много е лесно слязал си за вестник забравил си ключовете и са ти гепали колата добре че е бензина е свършил след километър и са я зарязали там.
Добрите момчета отиват в рая.а батМарто ша ходи дет си щте!!!!!!!!!!!!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 23.09.2002
Местоположение: Sofia

Снимки

Мнение от Petar » 24 Юни 2003, 7:15

Андро,
проучи внимателно какво точно се вижда на снимката, защото един приятел освен за превишена скорост има акт и за непоставен предпазен колан.Да не са окаже,че приятелката ти е карала,а на снимката се виждаш ти.
Дано не се стига до най-лошото,но ако книжката ти остане на трупчета,ти си знаеш,че едва ли има по-бърза полицейска кола от 325-та.
Успех.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 24 Юни 2003, 8:40

За съжаление мисля, че няма да стане въртела с приятелката ти :cry: Мисля, че записите са достатъчно детайлни... Един приятел го глобиха за показване на прозорците на бала, каза, че много хубаво е излязъл :shock: Така че, май няма да стане. За съжаление и не можеш да черпиш в КАТ:
1. Или сериозна връзка в КАТ
2. Или каране без книжка 3 месеца /по-добрия вариант/. Ако през това време не правиш нарушения, за които да те проверяват, и не караш нощно време, дори няма да те спират. Ако пък те спрат: Ей, забравил съм я! Дай да почерпя нещо :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 396
Регистриран на: 23.10.2002
Местоположение: Samokov
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от BMW323i » 24 Юни 2003, 9:52

Абе и моя талон е в КАТ ама нещо не ме викат вече два месеца ,дали не съм изгорял аз имам доста актове.............. :?
Опитаи смъртта но не умираи

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 24 Юни 2003, 11:15

Аз вчера карах по Цариградско със 170 и светках на всички да правят място без въобще да се усета за тия със снимките. Дано някой не ме е щракнал, че това май са 90км/ч отгоре :oops:
Изображение
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2003, 11:18

Ето нещо пейстнато от клуб Трабант в ДИР-а:
=====================
Получавам призовка от КАТ-СДВР: Водачът на Трабант С6424АБ на 11.04.2003 в 11:45 да се яви за справка????
И като съвестен нарушител отивам - момчетата ухилени до ушите, викат: "ей, го най-бързия за 11-ти." аз мигам на парцали, че как иначе. Пускат ми видеото и какво гледам - моя милост, Трабанта, Цариградското и 98 км/ч засечена скорост.
Ама те не знаят, че този може и повече. Миналата година обаче, минах само с репликата: "Как щи пиша в акта 117 км/ч? Кой после в съда ще повярва, а?"

Изводите:
Вече с по два радар-детектора - един за тия на хранилките и един за тия дето те дебнат изотзад.
По леко с газ-та на Траби, много фърчи тая пушещина
=====================
Извод:
Снимат всичко и наред. Т.е., карайте според парите си :wink:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 24 Юни 2003, 11:40

Добре а как става тва със снимането? Картат до теб ли? Не разбрах много :oops: Или от засада некаде? И може ли да ги засечеш с радар детектор??? Каква е системата с една дума :)
Изображение
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2003, 11:54

Или се движат, или стоят на място. Ако се движат - просто за момент се изравнят с теб отзад и после се прибират. И ти си вече главен герои в игрален филм с кофти завършек.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

Мнение от PARADOX_sf » 24 Юни 2003, 13:54

BMW_POWER написа:Или се движат, или стоят на място. Ако се движат - просто за момент се изравнят с теб отзад и после се прибират. И ти си вече главен герои в игрален филм с кофти завършек.


Ако могат да се изравнят...
Като ги пришпора 170-те коня с тия астри ше ми дишат само прахта!


Добре ама сигурни ли сте, че пищи антирадара, защото веднъж (за мое щастие) карах зад един пасат при ограничение 60 аз карам със 90. Гледам отстрани спрели некви бели фордове и вътре ухилени олигофрени (ушеви), а антирадара си трае.
Много се чуда дали са с нормални радари или имат други системи за мерене на скороста.

По Цариградско за сега не съм ги засичал иначе там съм много примерен. Крам до 90 МАХ!

Разработва двигатели и хотели
Аватар
Мнения: 1699
Регистриран на: 6.06.2003
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: M3 s54 , e23 745i ,e36 328, M3 s38
Мечтае да кара: отново м3 е30 :)

Мнение от BESSNIA » 24 Юни 2003, 13:55

Гледах антирадарите на изложението и оня от щанда ми обясни ,че тия от 240 лв. засичали полицеиските радари и пред и зад колата та даже и от хиликоптер( DA WOLF май има такъв и вика ,че е много доволен от него) но пък ако ченгелите включват техния радар за момент докато карат след теб май ще е безполезен. Но съм сигурен ,че за снимките ще работи защото радарите на фотоапаратите са включени постянно. :D :D А пък оня ден баща ми взел моя антирадар и си го сложил в неговата кола в резултат на което ме спряха 4 пъти за една седмица и хвръкнаха 35 лв. Единя от ченгелите след 30 сек. пазарлък ми вика "аиде черпеваи па бегаи" Аз му дадох 20 кинта той ми варна 10 и даже ме изпрати до колата. Другия ме засече на някав булевард в Красна поляна с
117 км/ч при ограничение 40 :shock: и тук 10 кинта. За щастие мина без нито един акт. Баща ми ми осребри глобите така че всичко е ОК. :D
Като прочетох ваште мнения се замислих ,ами ако предните стъкла на колите са затъмнени (нали вече е разрешено) как ше докажат кой точно е карал??????? :idea: :?: :?: :twisted: И нещо друго много хора не знаят ,че ако полицая е сам (без колега ) не може да ти състави акт ,защото му трябва свидетел. А дори след пет минути да дойде колегата му които е ходил да пикае в храстите веднага вашия отговор е: Ти си засекал некои друг не не не не тва не са моите километри . 8) 8) 8) :D Не могат да ви направят нищо, :D изпробвал съм го.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1689
Регистриран на: 7.09.2002
Местоположение: Пловдив
Кара: е30 316, е36 328, ф30 335, ф32 428
Мечтае да кара: и да му е спокойно

Мнение от Babuna » 24 Юни 2003, 14:13

Андро, не знам дали номера с приятелката ти ще проработи. Ако си бил заснет и ти, а не само колата тогава е лошо. Освен, че книжката ти отива точно през лятото, когато е най-нужна, има и вероятност да ти направят някакъв проблем, заради това, че си се опитал да ги измамиш. Пожелвам ти успех, каквото и да решиш да направиш.

П.С. Пътуваш ли към южна България в такъв случай?
CCFL и LED ангелски очи, М пакети за е36/е39/е46/е60/е61/е90/е91/е93/е93/f10/f30/x5 спортни окачвания, спортни генерации, колектори и много други!
OРИГИНАЛНИ ПАРКИНГ СЕНЗОРИ по 39 лв!
Стъкла за фаровете на BMW e46 всички модификации - 45 лв, за BMW e39 фейслифт 79 лева - край на проблема с мътните напукани фарове
М-tec броня пълен за БМВ е36 пълен комплект - 129 лв
M-tec 2 предна броня за БМВ е46 седан,туринг - 189 лв
M-tec предна броня за БМВ е39 - 189 лв
MOTUL 6100 10w-40 Synergie 5 литра - 49.99 лева - МОТУЛ И КАСТРОЛ 100% оригинални на най-ниски цени в БГ
CCFL ANGEL EYES - 49,99 лв
0889 22 66 88

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

Мнение от PARADOX_sf » 24 Юни 2003, 15:42

BESSNIA написа:Гледах антирадарите на изложението и оня от щанда ми обясни ,че тия от 240 лв. засичали полицеиските радари и пред и зад колата та даже и от хиликоптер( DA WOLF май има такъв и вика ,че е много доволен от него) но пък ако ченгелите включват техния радар за момент докато карат след теб май ще е безполезен. Но съм сигурен ,че за снимките ще работи защото радарите на фотоапаратите са включени постянно. :D :D А пък оня ден баща ми взел моя антирадар и си го сложил в неговата кола в резултат на което ме спряха 4 пъти за една седмица и хвръкнаха 35 лв. Единя от ченгелите след 30 сек. пазарлък ми вика "аиде черпеваи па бегаи" Аз му дадох 20 кинта той ми варна 10 и даже ме изпрати до колата. Другия ме засече на някав булевард в Красна поляна с
117 км/ч при ограничение 40 :shock: и тук 10 кинта. За щастие мина без нито един акт. Баща ми ми осребри глобите така че всичко е ОК. :D
Като прочетох ваште мнения се замислих ,ами ако предните стъкла на колите са затъмнени (нали вече е разрешено) как ше докажат кой точно е карал??????? :idea: :?: :?: :twisted: И нещо друго много хора не знаят ,че ако полицая е сам (без колега ) не може да ти състави акт ,защото му трябва свидетел. А дори след пет минути да дойде колегата му които е ходил да пикае в храстите веднага вашия отговор е: Ти си засекал некои друг не не не не тва не са моите километри . 8) 8) 8) :D Не могат да ви направят нищо, :D изпробвал съм го.


Трябват 3-ма свидетели за да се състави акт. Дефакто им трябва още един ако са 2-ма :lol: !
На мен радара не ми е пищял по цариградско до сега въпреки че е 360 градуса...

Следваща

Назад към Полезна информация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook