Дискусия - смяна на катализаторите със резонатори

Тук можем да се уговаряме за масови покупки с намаление.
Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Дискусия - смяна на катализаторите със резонатори

Мнение от TheBoss » 14 Окт 2004, 14:44

Днес, с любезното съдействие на Ева, проведох разговор с един от шефовете на "ЕМ-Комплект 33" относно закупуване на различни продукти с отстъпка. В момента могат да ни предложат амортисьори (различни марки), накладки, дискове, барабани, масла, гуми. Също така имат стенд за диагностика и очакват за реглаж на окачване. Специално за амортисьорите може да ни даде до 20% отстъпка. Но за тези неща по-късно.

Конкретно говорихме за замяната на катализаторите с резонаторни гърнета. Предложението на "ЕМ Комплект" е следното: ако се събереме 10-15 човека и го направиме в рамките на една седмица до 10 дни могат да ни дадат цена от 32-35 лв. за алуминизирано (не черно, което да кара 6 месеца). В цената е включен и монтажа. Малко по-особено е с М50 понеже трябва да се сложат две гърнета и там цената се удвоява. Но мисля, че парите ще се изплатят от повишената мощност ;)
Последна промяна TheBoss на 25 Окт 2004, 10:21, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10484
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 14 Окт 2004, 18:14

Така и така ще му дойде времето на катализатора - аз участвам! Все пак се надявам,че няма първо да купим гърнетата, а това ще стане на място в сервиза, където може да се види какво е положението с ламбда-сонди и т.н. 8)
Never mistake motion for action...

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 14 Окт 2004, 19:37

И аз принципно съм навит, но имам две сонди след катализаторите и....вижте тук( http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=12489 )

ПС: Иначе за Илиан съм почти сигурен, че няма да имаш проблем, на сетра ми беше махнат и всичко беше 6+ :wink:
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Мнение от Gri » 14 Окт 2004, 19:39

И аз участвам (вече сме трима). Браво The Boss :!: Не знам кога е монтиран моя катализатор, освен това няма и намаляване на данъка в общината за това, че го ползвам и не замърсявам въздуха :evil:
Как ще стане организацията?
А и още нещо - така и така нямам време (или бачкам или съм скапан)да дойда на срещите, в сервиза може да се видя с някой от клуба :D
А къде се намира "ЕМ-Комплект 33" :?:

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Мнение от TheBoss » 15 Окт 2004, 16:38

Gri написа:А къде се намира "ЕМ-Комплект 33" :?:


Имат два сервиза: в Дружба и някъде около Горнобански път. Но къде ще става смяната ще уточниме допълнително. Най-вероятно ще се съобразиме с хората, т.е. ако са повече от западната част на София ще е на Горнобански път. А ако са от Изтока - Дружба ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1262
Регистриран на: 14.09.2002
Местоположение: София

Мнение от Eva* » 16 Окт 2004, 11:01

Значи, адресите са следните: кв."Павлово", ул."Преки път" №66 на Околовръстен път. тел. 955 04 06, 955 04 02, 850 12 20

Този е на самото Околовръстно, най-удобния начин за влизане, без нарушение е от към Александър Пушкин.

Другия е в ж.к."Дружба 2" до Оранжерията. тел. 978 34 34. Това е 5-та част на Дружба, ориентировъчно последната спирка на маршрутните таксита има табели, вижда се от разстояние.

Този в Павлово работи и в неделя. Това е. Предполагам да сме свършили тежката част от задачата с със Шефа. :)
Да караш Peugeot е страст!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 17.07.2004

Мнение от Sasho 28 » 17 Окт 2004, 23:00

И аз съм вътре.Моя резонатор е нов,40лв със работата,ама е менте и дрънчи като леген.И разбира се трябва да се провери ако някой е слагал,да не дрънчи гадно,щото повечето резонатори са такива.Значи мойто като застанеш до колата по средата-ужас,отзад е добре със нес спорт китайски гаражи :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 25.05.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330i

Мнение от ZealoT » 18 Окт 2004, 9:03

аз пък преди месец ми избушиха катализатора и го затвориха пак.... голяма грешка :twisted:
почна да бучи... разхода се вдигна... а преди да ми го направят го питам майсторчето - между другото той кара Е34 520, та го питам майсторчето ще стане ли?? той вика ще е пушка... няма проблеми... може и тръба да ти сложим ама и така ще ОК.... а и ми взеха 30 лева :twisted:
а са като чета ще трябва да дам още 70....
2 Hard 4 You

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 23.12.2003

Мнение от COOPER » 18 Окт 2004, 13:18

е пишете ме и мен. Ще сменям няма начин :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 18 Окт 2004, 15:05

имате ли лабмди сонди след катализаторите, ТРЯБВА да ги смените със симове- иначе компа се шашка и почва да подава глупости за гориво...

абсоютно задължително е.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 18 Окт 2004, 15:13

alx написа:имате ли лабмди сонди след катализаторите, ТРЯБВА да ги смените със симове- иначе компа се шашка и почва да подава глупости за гориво...

абсоютно задължително е.


От къде могат да се намерят и на ква цена долу-горе :!: :?:
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 18 Окт 2004, 15:41

М52В20 със сонда след катализатора ли са че не ми се клечи под колата в момента.

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 18 Окт 2004, 16:06

krika написа:М52В20 със сонда след катализатора ли са че не ми се клечи под колата в момента.


Да и аз съм с М52.....Веселба :D
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 18 Окт 2004, 16:07

A M42 :roll:
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Компактен
Аватар
Мнения: 1365
Регистриран на: 11.12.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от quixzole » 18 Окт 2004, 22:14

Абе несъм 100 % сигурен за М42, но аз от както махнаь катилзатора ми падна разхода с близо литър и колата потръгна :lol: все пак трябва да се провери....но май е преди него :roll: :idea:
Изображение Изображение Изображение Изображение

Следваща

Назад към Масови покупки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook