ВАЖНО! Лога, търговски марки и употребата им!

Тук можем да се уговаряме за масови покупки с намаление.
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

ВАЖНО! Лога, търговски марки и употребата им!

Мнение от Leon » 29 Май 2009, 11:00

По този въпрос е писано, но мисля, че трябва да го изведем най-отгоре, за да няма оправдания. Знака на БМВ АГ и знака на БМВ клуб България са две абсолютно различни неща! Това, че ние го имаме в клубното лого НЕ означава,че можем да го ползваме другаде. Клубното лого е направено по строги правила на БМВ АГ и одобрено от Европейския БМВ клуб и ние имаме права САМО и единствено върху него! Поставянето на логото на БМВ АГ върху каквито и да е продукти и материали без одобрението на БМВ България е неприемливо. Поставянето и на адреса на сайта и форума върху такива води до имиджови и ЮРИДИЧЕСКИ последици за БМВ клуб България. Производството на рекламни материали и всякакви артикули става само от или с одобрението на БМВ клуб България и с използването САМО на клубното лого, в съотвентите размери и цветове от файл, предоставен от клуба!

Не можем да упражним възбрана потребителите да произвеждат артикули по тяхно желание, но организирането на такива дейности, използващи търговски марки и лога на дружества или клубове, различни от БМВ клуб България в този форум няма да се допуска и/или толерира!

Оставям темата отключена в случай, че има коментари или въпроси, но вярвам, че всички осъзнават написаното и ще подходят като отговорни и сериозни членове на тази общност!
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 696
Регистриран на: 26.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E87 120d
Мечтае да кара: x6

Мнение от Veson » 29 Май 2009, 11:31

:D
Всичко това е много хубаво, и така трябва да бъде !
Но вие питате ли се защо се произвеждат артикули с логото на БМВ без разрешение ? В случая говоря за логото за номерата.
Както някои знаят закупих от колега от форума по-голямо количество с идеята да ги разпространя но по-голям брой желаещи. Останаха ми примерно 20-30 комплекта. От поста по-горе разбирам, че не е желателно да ги разпространявам повече ! т.е всичко си остава за моя сметка, и логото отива на боклука. Трябваше вероятно вместо логото на БМВ да се постави това на БМВ Клуб България, тогава всичко е ОК.
До тук с моя случай.
Ако има по-голяма инициатива от страна на Клуба няма да се стига до такива нергламентирани производства. Аз лично нямам нищо против вместо БМВ лого, да сложа това на Клуба, стига да има кой да ми го предложи.
Поздрави
stay tuned
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Мнение от Smoocki » 29 Май 2009, 12:07

Leon така е ,но след многобройни запитвания ,никой не каза нищо.Тоест запитването стана чрез форума за вида на баджа.Пуснах масова покупка и на хората съответно им хареса.
Весо поръча повече с цел да се улесни по-лесно разпространението понеже аз нямам тази възможност ,съответно се пласират на същатат им себестойност.
Уважавам мнението на управителния съвет на клуба ,но в началото при правенето нямаше никаква яснота за нещата какво и как.Казах го и на Росен Коларов ,че ще ви дам кординатите на човека за да правите поръчките за баджовете,също така съм написал ,че и тази поръчка е последна.От тук на там нещата се организират от клуба,но мисля ,че е редно в такъв случай да се пласират тези от Весо за да неостават ощетени хората ,които помагат на клуба.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 01 Юни 2009, 11:41

Специално за лепенките за номера, на тях няма как да се сложи клубното, защото са малки. Освен това там акцента е адреса на форума, а не логото. Да не говорим, че разпространението им беше доста ограничено доскоро. Табелките, които направихте просто дублираха лепенките. Не случайно написах в темата за табелките, че занапред клуба ще се занимава с такива поръчки изцяло. Не можем да произвеждаме всичко, което хрумне на потребителите, затова не се сърдете, че не сме активни по някакви теми, все пак не сме рекламна агенция. В случая с табелките, аз не виждам проблем Весо да продаде останалите му бройки, получили са се отлично и оценяваме инициативата му. Дори няколко пъти предложих да занесе останалите му в офиса на клуба, от където ще е лесно за всеки да си вземе. Темата ми е продиктувана от факта, че доста потребители инициират производство на различни артикули с БМВ лого, които се продават тук във форума и това може да ни донесе неприятности. Особено когато дублираме артикули, които БМВ официално продава. Не написах всичко горе, за да се заяждам, а за да предпазя клуба и всички потребители на форума от грешки и полагане на излишни усилия. Гледайте на това като на правилата в Продава или Извън темата, нищо лично.
Never mistake motion for action...

Назад към Масови покупки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook