Игра на обороти най-вече на задна предавка

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от indianeca » 01 Мар 2021, 15:36

Това е от както я взех преди три години, но почва да ме дразни яко... Става на въпрос за M54B25
Играта на обороти най-вече е на задна предавка, като държа общо взето педала на газта в едно положение.
Някаква идея за тоя шит?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от ivoaudi » 01 Мар 2021, 17:14

Провери масите на мотора. Дори и да ти изглеждат перфектни, притегни ги.
По-вероятно е обаче да имаш спукано гофре, което се отваря повече, когато мотора се усуква наобратно.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от v_p_m » 01 Мар 2021, 20:27

indianeca написа:Това е от както я взех преди три години, но почва да ме дразни яко... Става на въпрос за M54B25
Играта на обороти най-вече е на задна предавка, като държа общо взето педала на газта в едно положение.
Някаква идея за тоя шит?

Каква е кутията на колата ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от indianeca » 01 Мар 2021, 23:31

v_p_m написа:
indianeca написа:Това е от както я взех преди три години, но почва да ме дразни яко... Става на въпрос за M54B25
Играта на обороти най-вече е на задна предавка, като държа общо взето педала на газта в едно положение.
Някаква идея за тоя шит?

Каква е кутията на колата ?

Коя кутия колега?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от indianeca » 01 Мар 2021, 23:33

ivoaudi написа:Провери масите на мотора. Дори и да ти изглеждат перфектни, притегни ги.
По-вероятно е обаче да имаш спукано гофре, което се отваря повече, когато мотора се усуква наобратно.

За масите ще ги погледна. А иначе ако говориш за гофрето след дебитомера е идеално здраво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от v_p_m » 02 Мар 2021, 8:27

indianeca написа:
v_p_m написа:
indianeca написа:Това е от както я взех преди три години, но почва да ме дразни яко... Става на въпрос за M54B25
Играта на обороти най-вече е на задна предавка, като държа общо взето педала на газта в едно положение.
Някаква идея за тоя шит?

Каква е кутията на колата ?

Коя кутия колега?

За тая кутия дето като е на задна и почва да мени оборотите , автомат ли е ръчка ли е ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от ivoaudi » 03 Мар 2021, 0:58

indianeca написа:
ivoaudi написа:Провери масите на мотора. Дори и да ти изглеждат перфектни, притегни ги.
По-вероятно е обаче да имаш спукано гофре, което се отваря повече, когато мотора се усуква наобратно.

За масите ще ги погледна. А иначе ако говориш за гофрето след дебитомера е идеално здраво.


Аз ако съм на твое място бих вързал някаква диагностика и бих постнал тук резултатите от живи данни на ход напред и такъв назад. Не ми се вярва, че няма да излезе заек и то на момента. Ако намерим вратата, от там насетне бързо ще си намериш сам ключалката
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от m.dimitrov1992 » 03 Мар 2021, 9:07

По принцип на задна хората паркират и въртят волана до край, да не би помпата на хидравликата да дава ядове. Хвърлям боб в момента :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 13.08.2019
Пол: Мъж

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от sente99 » 04 Мар 2021, 18:40

В някои теми се твърди, че проблема идва от повреда в алтернатора и респективно ниско напрежение. Аз смених четки, понеже на ПХ с всички консуматори падаше до 12.8V. Имаше някакво подобрение. Напрежението под 13.8 не пада.
След това обвиних ламбда сонди. Флашнах DME и изключих задни (нямам катализатор, но съм м52ту). Малко подобрение имаше след адаптация. Изключих и предни, още малко подобрение. С изкормена и запушена система картерни газове съм + oil catch can. Вентилацията на резеовоара все още седи.
Най-голямо подобрение намерих, след като вдигнах оборотите на ПХ на 800, поне вече не гасне, леко падат само. Все още съм в адаптация, ще имам голям преход тези дни и ще си покаже.
В крайна сметка остава vacuum leak, но все още не съм завършил димния тестер, а на око нищо скъсано няма. Грешки никакви.
При теб гасне ли или само клати оборотите? Стъпковия мотор и дросела чисти ли са? Грешки някакви? Нещо различно от сток да е правено по мотора, както при мен? Газ?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от indianeca » 20 Апр 2021, 18:11

m.dimitrov1992 написа:По принцип на задна хората паркират и въртят волана до край, да не би помпата на хидравликата да дава ядове. Хвърлям боб в момента :mhihi:

Не е това, защото не само назад е така..., просто е доста изразено тогава. Дори и на прав волан го прави..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от indianeca » 20 Апр 2021, 18:12

v_p_m написа:
indianeca написа:
v_p_m написа:
indianeca написа:Това е от както я взех преди три години, но почва да ме дразни яко... Става на въпрос за M54B25
Играта на обороти най-вече е на задна предавка, като държа общо взето педала на газта в едно положение.
Някаква идея за тоя шит?

Каква е кутията на колата ?

Коя кутия колега?

За тая кутия дето като е на задна и почва да мени оборотите , автомат ли е ръчка ли е ?

За ръчка става на въпрос...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от indianeca » 20 Апр 2021, 18:19

sente99 написа:В някои теми се твърди, че проблема идва от повреда в алтернатора и респективно ниско напрежение. Аз смених четки, понеже на ПХ с всички консуматори падаше до 12.8V. Имаше някакво подобрение. Напрежението под 13.8 не пада.
След това обвиних ламбда сонди. Флашнах DME и изключих задни (нямам катализатор, но съм м52ту). Малко подобрение имаше след адаптация. Изключих и предни, още малко подобрение. С изкормена и запушена система картерни газове съм + oil catch can. Вентилацията на резеовоара все още седи.
Най-голямо подобрение намерих, след като вдигнах оборотите на ПХ на 800, поне вече не гасне, леко падат само. Все още съм в адаптация, ще имам голям преход тези дни и ще си покаже.
В крайна сметка остава vacuum leak, но все още не съм завършил димния тестер, а на око нищо скъсано няма. Грешки никакви.
При теб гасне ли или само клати оборотите? Стъпковия мотор и дросела чисти ли са? Грешки някакви? Нещо различно от сток да е правено по мотора, както при мен? Газ?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk


Здрасти. Смених ламбди, алтернатор, комплект картерни газове, диса клапа, сервизиране ваноси и няма подобрение. Проблема е като натисна педала на газта и оборотите потъват, дори понякога и гасне. Няма значение дали е на газ, бензин, на студено или топло...
Иначе зимата пали от раз. Дросела и стъпковото ги чистих.., но незнам доколко са читави...

Ето едно клипче от вчера което направих на празен ход...

https://www.youtube.com/watch?v=nJkb43M-q5c

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от streetz » 20 Апр 2021, 18:39

Натискаш газта до долу, а оборотите падат, така ли? Или падат и гасне като като отпуснеш педала след подаването на газ?
АГУ има ли в играта?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от indianeca » 21 Апр 2021, 10:24

streetz написа:Натискаш газта до долу, а оборотите падат, така ли? Или падат и гасне като като отпуснеш педала след подаването на газ?
АГУ има ли в играта?


Ами значи натискам газта, при което се вдигат оборотите, при което отускам педала и нормално да тръгват оборотите надолу..., в тоя момент натискам пак педала на газта и вместо да се вдигнат първоначално слизат надолу, получава се едно като прихлъцване ако мога така да го нарека, до толко че понякога гасне. Ако преоодолее момента след краткия спад на обороти се вдигат пак.
Няма знаение дали е на бензин или газ. Дали е на загрял двигател или не...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Игра на обороти най-вече на задна предавка

Мнение от ivanski_2 » 21 Апр 2021, 13:18

indianeca написа:
streetz написа:Натискаш газта до долу, а оборотите падат, така ли? Или падат и гасне като като отпуснеш педала след подаването на газ?
АГУ има ли в играта?


Ами значи натискам газта, при което се вдигат оборотите, при което отускам педала и нормално да тръгват оборотите надолу..., в тоя момент натискам пак педала на газта и вместо да се вдигнат първоначално слизат надолу, получава се едно като прихлъцване ако мога така да го нарека, до толко че понякога гасне. Ако преоодолее момента след краткия спад на обороти се вдигат пак.
Няма знаение дали е на бензин или газ. Дали е на загрял двигател или не...


Дори на бензин газовата може да прецаква нещата, за да изключиш тази възможност махни бушона на газовата и опитай пак.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook