Символ кръг с удивителен до буквата Д на скоростите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Символ кръг с удивителен до буквата Д на скоростите

Мнение от Denis1903 » 22 Юни 2021, 17:58

Здравейте днес на място помпих няколко пъти спирачките на колата че ми се чуваше някакво щракане (а се оказа от багажника в крайна сметка ) и ми излезе кръгче до символа Д на скоростите . Колата е е46 330ци . При тази грешка на моменти колата взе да забива и не ми се включваше темпомата . След като изгасих и запалих колата това нещо изчезна темпомата и той подейства . Покарах 500 метра градско и отново се появи грешката . В събота мислех да тръгна до България с колата и сега не знам какво да правя . Немските сервизи тук режат глави . Дайте някакви идеи . Сега откачих клемите на акумулатора и ще видя какво ще се случи . Да отбележа , че от месец когато запаля колата лампата за маслото светва за 15 секунди и изчезва . Мислех да го оправя когато се прибера в България . Сега вече нищо не мисля

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Символ кръг с удивителен до буквата Д на скоростите

Мнение от Denis1903 » 22 Юни 2021, 18:12

След слагането на клемите отново същата грешкаИзображение

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Символ кръг с удивителен до буквата Д на скоростите

Мнение от h0r4ex » 22 Юни 2021, 19:19

Лампата на маслото, най-вероятно ти се е прецакал датчика, но си иска диагностика ...
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Символ кръг с удивителен до буквата Д на скоростите

Мнение от Denis1903 » 22 Юни 2021, 19:34

h0r4ex написа:Лампата на маслото, най-вероятно ти се е прецакал датчика, но си иска диагностика ...
И аз така смятам колега , затова мислех да го сменям в България . Та след като закачих клемите отидох до бензиностанцията и заредих с 20 литра бензин . Запалих колата и се оправи проблема . До бензиностанцията ходих с този символ след като заредих проблема изчезна . Покарах я около 15 километра на всички режими и няма проблем . Но сега как да и се доверя на тази кола в събота да тръгна до България с нея ?!

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Символ кръг с удивителен до буквата Д на скоростите

Мнение от stefan_suny » 22 Юни 2021, 20:55

Тази лампа \зъбчатката\ няма абсолютно нищо общо с маслото. Тя свети при проблем в скоростната кутия \автоматичната\ и е силно притеснителна. Има случаи в които заради проблем с двигателя се записва грешка и в скоростната кутия и тази лампа също светва, така става примерно като се откачи дебитомера. Съвета ми към колегата е задължително диагностика за да се види каква е причината, че да не го вият вълците някъде, може да е нещо дребно, но може да не е.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook