Zvetiko

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Zvetiko

Мнение от ivoaudi » 16 Май 2024, 18:34

Наистина доста поразрових с идеята да намеря по-подходящо място да пусна тази тема, но не намерих, а намирам за супер важно да се изясни един въпрос, който уверен съм ще е от полза за целия форум! Призовавам властимащите да дадат време на тази тема докато се развие поне и после ако искат да трият или местят. Имам предвид, че тук е по-четено място и ще е полезно за всички да узнаят какви ги върши въпросният специалист. Та:
Цветико, днес постъпи супер, супер грозно, като това не ти е пръв път! Простичко:
За да не те разобличавам пред целият форум как днес, забележи, изреждам:
Безхаберно, алчно, арогантно и най-вече шарлатански открадна от мен едни 100лв ти предлагам да ги върнеш с двайсетте за гориво, дето бих път до Сф само за да се направиш на интересен и да си тръгна отново с повредена кола. Та:
Връщаш парите и забравям. Отказваш, ще позабавлявам форума да те видят повечко хора колко ти е акъла в главата. Няма да те обиждам и ще се държа възпитано, доводи имам с кофи!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 828
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Zvetiko

Мнение от turbonetic » 16 Май 2024, 18:52

Аз съм останал с впечатлени,че ги разбира нещата,но явно истината е друга

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Zvetiko

Мнение от ivoaudi » 16 Май 2024, 21:09

За много некадърници има тонове добри мнения поради простата причина, че масата хора нямат потенциала да отсъдят правилно. Това е нормално, те са силни другаде.
Аз само твърдя, че ако има доблестта да отвърне и не се покрие ще докажа бързо, че слабата ракия всъщност дори няма хала и за изветряла бира!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Zvetiko

Мнение от ceco_kd » 16 Май 2024, 21:27

Аз съм ползвал услугите на човека и с мен беше изключително коректен. Не означава, че заемам неговата страна, но да казваш, че е откраднал от теб.....т.е. бръкна с ръка в джоба ти и ти отне книжните 100 лв. Ако е станало така, че си му дал с твоята ръка.....еми ако искаш лъжец му кажи, но "открадна".....разбираме, че си афектиран, но.....защо ако и преди е имало случай да не си доволен пак си опрял до него? Просто си разсъждавам след като съм си изпил ракията, не се заяждам(натъртвам го дебело). Иначе ако си останат така нещата са просто хвъркати обвинения и аз ако бях на негово място нямаше да се хабя да оборвам никой.....Успех и със здраве! Дано да се разберете по човешки!

П.С. И за двама Ви по принцип имам наблюдения, че сте технически грамотни пичове и ми е кофти, че се е стигнало до кофти ситуация.
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Zvetiko

Мнение от ivoaudi » 16 Май 2024, 21:38

По принцип изключително прецизно претеглям думите си и като твърдя нещо съм готов да се обоснова тотално. Ще се разбере прав ли съм ако има доблестта да се покаже. Ще го изчакам 2-3 дни да вземе решение.
И да, аз също искрено твърдя, че не се заяждам с никого. Говорим си, обсъждаме.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Zvetiko

Мнение от ivoaudi » 16 Май 2024, 21:49

ceco_kd написа:но да казваш, че е откраднал от теб.....т.е. бръкна с ръка в джоба ти и ти отне книжните 100 лв. Ако е станало така, че си му дал с твоята ръка......


Ам, да ти кажа 100лв за четене на грешки аз го наричам кражба. Предполагам масата читатели ще се съгласят с мен. Подчертавам и аз като теб, че се усмихвам в момента и не се ям. Това той го нарича диагностика и те отпраща. Аз под диагностика разбирам съвсем друго, а то тук пред Югозападния да речем разни момчета през телефоните си и те четат грешки ей тъй, за добруването. Но. Забележи:
Това далеч не ми е основен коз в подкрепа на твърденията ми. Ще се разбере..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 652
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Zvetiko

Мнение от ivanski_2 » 17 Май 2024, 8:37

:OT:
Аз да питам понеже явно имаш проблем с колата който не си решил.
Ако още си в Смолян, пробва ли човека с който работи oci ( пише му карти и други неща ) , не е кой знае колко добър но за някои неща се оправя добре.
Също мога да ти дам много читав човек от Чепеларе, трудно се хваща(втора работа му е и има много коли) но хване ли се - ще стане със сигурност.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Zvetiko

Мнение от ivoaudi » 17 Май 2024, 10:44

Много благодаря за инфото, но не съм сигурен за кого говориш. Това да не е Иво? Ако не, драсни някой негов координат, всъщност ако може и на двамата, то човек не знае.
Иначе проблема може би го реших още там в Сф. Ядосах се много и още тогава там в дъжда отворих капака. Покарах вчера доста и работеше супер, но ще покарам така още 2-3 дни преди да я обявя за готова. Иначе както и очаквах мълчание:)
ПС За родопчани.... лошото е, че се оказа прав, маа му стара:))
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Zvetiko

Мнение от Lenco » 17 Май 2024, 12:56

Май не е точно за тук темата, но.....
И аз преди 7-8 години имах среща със същия майстор. Като сменихме мотора на дъщерята на е36-цата имаше проблеми с празния ход. Понеже диагностиката беше останала в Бургас се наложи да ползвам майстор. Човека беше много любезен, даже на осцилоскоп гледахме сондите и каза, че там е проблема. Сумата за диагностика не беше малка, но всеки сам си я определя. Не помня как, но Мартин от Дружба (maxpower) ми писа да я погледнем и преди да вържем диагностиката видя, че не сме сложили маркуча на отдушника на резервоара :mhihi: и спестихме сондите.
Изключително рядко (до тук 2 пъти на 53г) ползвам майстори и не мога да кажа ОК ли е, но не бих повторил.
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3415
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Zvetiko

Мнение от Atsalov » 17 Май 2024, 13:03

1. Много нападателна ''тактика''(грешна)
2. Не виждам никакви доводи за проблем а само очерняне на име.
3. Защо не опишеш с какъв проблем отиде и с какъв проблем си тръгна, какво е правено по колата и колко време е загубено?
4.Проблема постоянен ли е или се проявява с етап от шофирането?
5. Автомобила само той ли го поддържа, знае ли фактическото му състояние?
6. Свърза ли се с човека, след като си тръгна за да му кажеш какво виждаш/усещаш по колата ''сега''?

Ако зависи от мен тази тема в тази си ''градивност'' и място не би трябвало да съществува! ...но нека и дадем време!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Zvetiko

Мнение от ivoaudi » 17 Май 2024, 13:33

Ще опиша с детайли къде, какво и изобщо каквото е нужно, просто му давам възможност да влезе и той да не се окаже, че говоря едностранно, а и смятам, че е по-коректно да се случи с диалог. В допълнение сега пиша само от телефон и е леко тегаво за обяснения. На 19-ти най-късно независимо от това има ли отговор от страна на Цветико ще опиша подробно всичко и се ангажирам пред всички да не си измислям нищичко в плюс!
Иначе колата както казах изглежда си я оправих сам, току що минах и преглед. На една от бобините имаше следа от утечка по каучука и просто е бягала искрата. Помогнало е влажното време с тея неспирни валежи напоследък. Почистих мястото и сега там, където катерех на 1-ва с полусъединител карсм на трета дори с ниски обороти. Сега това го свържете със следното:
ДВЕСТА ПЪТИ настоях Цветико да включи проклетия осцилоскоп да видим “искрите”. Е не, мосю не иска да помогне, мосю иска да изкара едни бързи и лесни 100лв. Има и още доста.. Ще почакам.
Последна промяна ivoaudi на 17 Май 2024, 13:52, променена общо 2 пъти
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Ацалов
Аватар
Мнения: 3415
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Zvetiko

Мнение от Atsalov » 17 Май 2024, 13:36

Отговарям от моята гледна точка!

Никога не бих влезнал в епистоларна полемика на безпочвени твърдения.


Ще го кажа и по друг начин "темата ми намирисва от старта и"!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Zvetiko

Мнение от ivoaudi » 17 Май 2024, 13:45

Просто избързваш, с което не помагаш особено на форума. Да ти мирише на каквото си иска, по-умните броят пилците на есен. Виж малко съм допълнил горе. Само това си е достатъчно да го обявя за шарлатанин, а допълвам че има и още доста. Вземай ги предвид тези неща.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Zvetiko

Мнение от ivoaudi » 17 Май 2024, 13:58

Гледам, че Цветико е писал на лични да върне парите, това говори ли ви нещо.
Обръщам се отново към него да влезе тук и ще може просто да се извини. Всички грешим, аз сърдечно мога да простя и да забравя, стига да увери, че ще си вземе бележка.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6218
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Zvetiko

Мнение от zvetiko » 17 Май 2024, 13:59

Колегата се обади преди няколко дни, каза, че е от Смолян, виждали сме се и е бил останал много доволен и иска пак да дойде.
Казах му, че не знам кой ден ще съм свободен и той отговори, че ако се наложи ще преспи един ден в София, за да ме изчака. Не мога да си позволя да му губя времето и се уточнихме.
Колата имала проблем с ускорението понякога и на бензин и на газ. Колегата настояваше да проверя с осцилоскоп как работят бобините, но му обясних, че няма смисъл след като двигателя работи перфектно в момента и няма записани грешки в модула на двигателя, освен за термостата, но той каза, че това не било проблем .

От прегледа, диагностиката и разговора се разбра че:

1. Колата е била "англичанка" и е била "обръщана".Колегата каза, че било направено перфектно. Диагностичната букса беше от дясната страна.

2. Бил е сменян модула на двигателя с такъв втора ръка. Както каза бил е програмиран във Варна Карс с последна версия на софтуера. На живи данни се видя, че едната сонда пред катализатора не работи. Колегата каза, че "англичанките" били с една сонда, но най-вероятно е сложен неправилен софтуер, за да се вижда липсата на тази сонда. Дефакто софтуера в момента е за кола с две сонди, той има една.
3.Колата е с газова уредба. Не успях да видя как работят цилиндрите на газ, защото както каза газта била накрая. Неправилните газови времена биха довели до неправилни адаптации на бензиновите и се получава един порочен кръг.

4.Огромен теч на масло от гарнитура на капака на клапаните. Върху термоекраните имаше масло. Буксите на соленоидите и на датчиците на разпределителните валове бяха омазани с масло. Не е ясно и какво друго. Казах му да ги почисти и смени гарнитурата. Той отговори, че не било проблем. След като не смучела въздух, можел да кара така.

5.Попитах какви са свещите и кога са сменяни. Колегата каза, че били хубави, защото стрували 100лв. Казах му, че цената не е критерий. Качеството на свещите вече е такова, че се слагат само нови, на BMW, за съответния двигател. Колегата каза, че щял да ходи до Елит Кар да си купи и да ги смени.
6.Предложих на колегата, както се прави при кола с газов инжекцион и неопределен проблем, да изключи газовия инжекцион напълно, като възстанови веригите на бензиновите инжектори. Той ми каза, че при него имало някакво реле, което ги изключвало напълно, но щял да види какво точно се случва.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook