Климатроника не духа достатъчно студено

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от 320 2.2 » 22 Юни 2012, 21:30

здравеите колеги не искам да пускам поредната тама за тези климатици и ще питам тука .Фреона беше малко и не духаше достатъчно напълниха я и за сега е добре .Знам че за много от вас ще е тъп въпрос но незнам затова питам . Колата като е на парно клапите отпред са отворени само докато пусна климатика и се затварят отварят се само като пусна това за свеж въздух над снежинката .Ако е нормално от къде взема въздух аз си го обеснявам че върти въздуха само вътре .Ако е нормално каква е разликата от пуснат климатик и да духа само отпред и да е пуснат да върти въздуха само вътре и в двата случая са затворени на ИНПА нямам грешкки има само този AUC сензор но не мисля че има нещо общо .Аз мисля че като е пуснат климатика трябва да са отворени да влиза въздух и да го охлажда като пусна да го върти само вътре да се затварят .Ако е нормално да са затворени значи мога да карам без филтър при условие че клапите са затворени от там въздух не влиза и филтъра не играе никаква роля .Ако може някои да ми обясни нормално ли е защото на мен не ми е ясно и нещо не ми се вързва

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 19.09.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 216i Gran Tourer 109hp, 05.2019
Мечтае да кара: Only BMW

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от sttekata » 22 Юни 2012, 22:13

Колега, до колкото се сещам този AUC сензор е за следене замърсеността на въздуха - външния. Този сензор се намира върху дифузура на вентилатора, маха се пластмасовата кора за въздуха (над радиатора)и ще го видиш. Това е една малка черна кутийка (като кибритена).
Този датчик вътре има филтърна материя (вата). Предполагам е замърсена и трябва да се смени.
Ако тя е много замърсена лъже датчика , че външния въздух е мръсен и клапите се затварят, но принципно това важи само когато е дадено копчето на Auto (рециркулация+следене на въздуха).

Може и да греша.... но ако някой колега знае на 100% нека изкаже мнение :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от 320 2.2 » 22 Юни 2012, 22:30

при мене колега се затварят веднага като натисна снежинката аз това ауто и да върти вътре и автоматично вътре не ги ползвам аз глася на опр. тмпература и после само усилвам и намалям вентилатора .Клапите се отварят само с това за свежия въздух (обдухване на стъклата) според мен не е нормално да са винаги затворени както писах по горе в този случаи филтъра за какво ми е като не влиза въздух от там .Аз не разбирам някои от компетентните колеги ако обясни ще съм благодарен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от oci » 22 Юни 2012, 22:35

затварят се в първия момент на пускане на климатика заради голямата разлика в температурите т.е тази която е в купето и таза която сте задали на панела на климатроника идеята е той да може да достигне желаната температура а това бързо може да стане като затвори клапата да не влиза от вън топъл въздух а да върти през изпарителя охладения въздух от купето и когата достигне да речем 24 градуса в купето и толкова са зададени и сте натиснали на външен въздух тогава чак ще отвори клапата и ще вкара топлия външен въздух.
А относно ауц сензора няма да стане с пране на филтъра на датчика ако не работи каквото и да му правиш няма да го оправиш найграл съм се с тия датчици достатъчно че да ти казвам да не си губиш времето по добре го смени с друг работещ или нов е към 80 лв оригинален то и алтернативен не се предлага.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от JTD » 22 Юни 2012, 23:54

Да пусна една оферта, която може някой да се възползва от нея:
http://greendeals.bg/offers/SOFIYa-TOP- ... eam-serviz

Нямам нищо общо с тази оферта освен, че е пробвана и работи.
Цялостна проверка на системата, източване на целия фреон и масло, вакуумиране, наливане на необходимото количество фреон и масло със загуба на около 150 грама фреон, всичко това = 17лв.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: печка

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от plachkov » 23 Юни 2012, 13:21

Да не отварям нова тема, кажете ми как е изписана външната температура на таблото от скритото меню когато е отрицателна ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от 320 2.2 » 23 Юни 2012, 20:09

пак се връщам с тези клапи дето се затварят като пусна климатика. Искам да благодаря на колегата oci за помоща и точното обяснение всичко е точно както е обяснил по горе. Като се пусне климатика и клапите се затварят да достигне по бързо посочената температура като я достигне се отварят .Тази сутрин си направих експеримента .
Благодаря отново за помоща

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от oci » 23 Юни 2012, 23:15

plachkov написа:Да не отварям нова тема, кажете ми как е изписана външната температура на таблото от скритото меню когато е отрицателна ?


много лесно просто го нямаш датчика за външна температура и ти пише -40 градуса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 19.09.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 216i Gran Tourer 109hp, 05.2019
Мечтае да кара: Only BMW

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от sttekata » 23 Юни 2012, 23:17

Даже си мисля, че когато пише -40С (т.е. термодвойката е заминала/няма я) няма да се пусне и климатика :!:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от oci » 23 Юни 2012, 23:19

JTD написа:Да пусна една оферта, която може някой да се възползва от нея:
http://greendeals.bg/offers/SOFIYa-TOP- ... eam-serviz

Нямам нищо общо с тази оферта освен, че е пробвана и работи.
Цялостна проверка на системата, източване на целия фреон и масло, вакуумиране, наливане на необходимото количество фреон и масло със загуба на около 150 грама фреон, всичко това = 17лв.


Колега то толкова си върви на всякъде почти на всякъде ти взимат по 10 лв на 100 грама фреон при допълвата или по точно при липса на фреон.
Например липсват ти 150 грама както ти си описал и ти струва 15 лв като се изтегля твоя фреон, вакумира се системата, после се налива масло и оцветител и се слага толкова фреон колкото е за твоята кола и разликата се доплаща 10 лв на сто грама, а 50-70 лв върви цялостно зареждане на систамата ако няма грам фреон.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от oci » 23 Юни 2012, 23:20

sttekata написа:Даже си мисля, че когато пише -40С (т.е. термодвойката е заминала/няма я) няма да се пусне и климатика :!:


Пуска се киматика когато го няма датчика.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: печка

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от plachkov » 24 Юни 2012, 0:26

Колеги, съжалявам ако не се ме разбрали, въпроса ми беше как се изписва отрицателната стойност, на мен датчика ми работи днес показваше _ _ _ _370 , на меню 7.1. Ако температурата е отрицателна или не работи как изписва -40 или -15 примерно?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от JTD » 24 Юни 2012, 2:21

oci написа:
JTD написа:Да пусна една оферта, която може някой да се възползва от нея:
http://greendeals.bg/offers/SOFIYa-TOP- ... eam-serviz

Нямам нищо общо с тази оферта освен, че е пробвана и работи.
Цялостна проверка на системата, източване на целия фреон и масло, вакуумиране, наливане на необходимото количество фреон и масло със загуба на около 150 грама фреон, всичко това = 17лв.


Колега то толкова си върви на всякъде почти на всякъде ти взимат по 10 лв на 100 грама фреон при допълвата или по точно при липса на фреон.
Например липсват ти 150 грама както ти си описал и ти струва 15 лв като се изтегля твоя фреон, вакумира се системата, после се налива масло и оцветител и се слага толкова фреон колкото е за твоята кола и разликата се доплаща 10 лв на сто грама, а 50-70 лв върви цялостно зареждане на систамата ако няма грам фреон.

Искаш да кажеш с това, че ако ми липсват 150 грама фреон и ти ще ми вземеш въпросните 15 лева.
А ако ми липсват 500 грама фреон? Защото в тази оферта 100гр фреон не са 10 а 5.9 лева не, че има кой знае колко разлика, при положение, че плащаш 7лв за проверката.
Или демек ако ми липсват всичките 680 грама фреон почти навсякъде ще ми вземат около 70лв (само за фреона), а от офертата това ще струва около 47 лева общо, което си е с около 48% по-евтино :)

п.п. Малко са местата, където ще ти вземат парите само за разликата от налятия фреон. Дори бих казал, че на 3 сервиза около мен взимат само по 20-30-50 лева да ти закачат колата за машината. От там нагоре си плащаш допълнително.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от oci » 24 Юни 2012, 23:39

JTD написа:
oci написа:
JTD написа:Да пусна една оферта, която може някой да се възползва от нея:
http://greendeals.bg/offers/SOFIYa-TOP- ... eam-serviz

Нямам нищо общо с тази оферта освен, че е пробвана и работи.
Цялостна проверка на системата, източване на целия фреон и масло, вакуумиране, наливане на необходимото количество фреон и масло със загуба на около 150 грама фреон, всичко това = 17лв.


Колега то толкова си върви на всякъде почти на всякъде ти взимат по 10 лв на 100 грама фреон при допълвата или по точно при липса на фреон.
Например липсват ти 150 грама както ти си описал и ти струва 15 лв като се изтегля твоя фреон, вакумира се системата, после се налива масло и оцветител и се слага толкова фреон колкото е за твоята кола и разликата се доплаща 10 лв на сто грама, а 50-70 лв върви цялостно зареждане на систамата ако няма грам фреон.

Искаш да кажеш с това, че ако ми липсват 150 грама фреон и ти ще ми вземеш въпросните 15 лева.
А ако ми липсват 500 грама фреон? Защото в тази оферта 100гр фреон не са 10 а 5.9 лева не, че има кой знае колко разлика, при положение, че плащаш 7лв за проверката.
Или демек ако ми липсват всичките 680 грама фреон почти навсякъде ще ми вземат около 70лв (само за фреона), а от офертата това ще струва около 47 лева общо, което си е с около 48% по-евтино :)

п.п. Малко са местата, където ще ти вземат парите само за разликата от налятия фреон. Дори бих казал, че на 3 сервиза около мен взимат само по 20-30-50 лева да ти закачат колата за машината. От там нагоре си плащаш допълнително.


Не мога да го коментирам това разни хора, разни идеали :mhihi:
Всики си работи както си иска, но това "20-30-50 лева да ти закачат колата за машината" е абсурдно :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Климатроника не духа достатъчно студено

Мнение от JTD » 25 Юни 2012, 11:57

Сега извърших процедурата и на бимъра, защото от както го бях купил не съм гледал колко фреон има.
До сега духаше около 7 градуса и за това не бях на зор да го обслужа.
Но и без това бях закупил вече 3 ваучера си казах да видя какво е положението.

Та се оказа, че съм се охлаждал до сега с 240 грама фреон.

След напълването на системата до 680 грама резултата е следния:

Изображение

Крайната цена ми излезна 32лв - 7лв за ваучера + 25лв за 440 грама фреон.

Поздрави.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook