филтър картерни газове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от kronos » 20 Мар 2007, 21:44

тоя клапан който е на входа на колектора. с вакумно управление.
и защо им е толкова смешно на майсторчетата, те поглеждали ли са колектора на какво прилича от вътре. диаметъра на входа беше с един сантиметър по малък от нагара. и не само че не спира да върви ами колата става по рязка и върви като луда в низките обороти. да не говорим че от вътрешната страна на колектора има един датчик като при ТДС-ите, който праща някакво инфо на турбото и същия този датчик като се запуши, колата каталясва отвсякаде. според мен е правилно мотора да работи с чист въздух а не със сажди. говорено е и във други теми за тоя клапан...
а ти колега (АЛЕКСМАРТ) да не си им задал въпроса малко неправилно, щото ако наистина изолираш клапана от колектора няма от къде да влиза въздух, нали се сещаш :mhihi:
просто измъкваш маркучето от клапана и го затапваш с болтче. гледай обаче мотора да е напълно изстинал.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 13.03.2007
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от АЛЕКСМАРТ » 21 Мар 2007, 10:10

ти можеш ли да го изолираш ,ако можеш ще ти платя -обади ми се 0896697922 -сашо - моя двигател е по-новия 150коня

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от kronos » 22 Мар 2007, 18:16

ами аз съм от Варна, ако и ти си от там може да си чукнем една среща

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 20.01.2008
Пол: Мъж
Кара: Е61
Детайли за колата: 525ix

Мнение от klita » 30 Май 2008, 18:18

Дано това да помогне,
един разглобен филтър
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 03 Юни 2008, 21:29

Може и да е по добре да го няма незнам какви боклуци може да има в изпаренията на маслото пък и като е там се разпада и в търбото :mhihi:

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Мнение от Dimitroff » 03 Юни 2008, 23:36

Молба към колегите по темата!

Понеже наоколо няма "дилър" на БМВ, а ми се налага да ползвам колата абсолютно всеки ден...бих бил много благодарен ако някой от колегите се наеме да ми закупи и изпрати чрез ЕКОНТ един такъв филтър на картерните газове с наложен платеж... :uups: :uups:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 696
Регистриран на: 26.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E87 120d
Мечтае да кара: x6

Мнение от Veson » 04 Юни 2008, 7:31

Новите филтри нямат филтърче вътре . Явно по друг начин стават нещата. Аз като сменях моя стария беше със филтърче вътре, а новият който си купих от ВАРИ го отворих лично и нямаше вътре никакво фиртърче като отделен елемент. Така че споко :) Ако някой сменя скоро нека да пусне актуални снимки моля !!
stay tuned
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 5.10.2007

Мнение от tankishev » 04 Юни 2008, 8:00

Veson написа:Новите филтри нямат филтърче вътре ....

не ми стана ясно ... как така филтър без филтърче ? :shock: :shock: ... това допълнително филтърче служи ли за нещо или не?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 696
Регистриран на: 26.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E87 120d
Мечтае да кара: x6

Мнение от Veson » 04 Юни 2008, 8:54

В смисъл, че го няма като отделен елемент, вътре по пластмаските имало някакви серпентини и т.н. които го заместват... така поне ми обясниха, защото и аз питах Къде е филтъра ???
stay tuned
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 20.01.2008
Пол: Мъж
Кара: Е61
Детайли за колата: 525ix

Мнение от klita » 04 Юни 2008, 9:19

Veson написа:Новите филтри нямат филтърче вътре . Явно по друг начин стават нещата. Аз като сменях моя стария беше със филтърче вътре, а новият който си купих от ВАРИ го отворих лично и нямаше вътре никакво фиртърче като отделен елемент. Така че споко :) Ако някой сменя скоро нека да пусне актуални снимки моля !!


Абе колегата точно това казва, че даже и серпентинката я няма, а само капака.
А снимките които съм сложил в предходния ми пост са от преди месец, тогава сменях моя и мисля, че са актуални.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 5.10.2007

Мнение от tankishev » 04 Юни 2008, 9:25

уточнение ... филтъра се намира в капачето ... тази допълнителната част, за която колегата споеделя, че я няма е маслоотделител (oil separator) само, че нямам идея все още за какво служи ... а като гледам от снимката от реалОМ... като си поръчаш част 11 (филтър) би трябвало да получаваш 15 (маслоотделител) като част от комплекта.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Мнение от Dimitroff » 04 Юни 2008, 15:29

Отворих да видя стария моя...в едно от резервоарчетата имаше дунапрен...под който ...хммм...имаше подобие на ролка и намотка от конци...ако съм разбрал правилно-това изобщо не е филтъра, а маслоотделителя, така ли ??
Или греша и това си е филтъра??

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 04 Юни 2008, 21:22

Аз пък все си мисля че ако го няма този филтър ще е по добре то на турбината масло не и пречи да минава през нея :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 20.01.2008
Местоположение: София
Кара: e90 320d 163hp 2006

Мнение от baga » 04 Юни 2008, 22:11

plamen_hh написа:Аз пък все си мисля че ако го няма този филтър ще е по добре то на турбината масло не и пречи да минава през нея :mhihi:

Бате, намали малко :weed: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 04 Юни 2008, 22:16

baga написа:
plamen_hh написа:Аз пък все си мисля че ако го няма този филтър ще е по добре то на турбината масло не и пречи да минава през нея :mhihi:

Бате, намали малко :weed: :mhihi:

Какво да намалям смазва се допалнително ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook