Софтуер

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Софтуер

Мнение от R.Konkyov » 09 Апр 2020, 20:26

Kurtov написа:
R.Konkyov написа:Здравейте, малко помощ с ncaexpert след прочитане ,променяне с ncsdummy и след sg codieren , програмата забива и изписва ( не отговаря ). Преди месец кодирах без никакъв проблем.Насочете ме къде може да е проблема. :dunno:


Каква грешка ти дава ?
Да не би да си отворил INPA и NCS едновременно ?



Абсолютно нищо не изписа , след натискането на бутона да (изпълни) и програмата крашва и ме иска да се затвори. Трябваше да извадя кабела за да се спре сама което не е хубаво.

П.С Изтрих всичко и инсталирах отново всичко ,отворих ncs expert и ми изписва някаква грешка coapi-1005 и 1000 даже не ми даваше да отворя load , за да заредя профил . Преди това си направил мой load . Дали тогава не съм разбъркал нещо .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Софтуер

Мнение от Kurtov » 09 Апр 2020, 21:01

R.Konkyov написа:
Kurtov написа:
R.Konkyov написа:Здравейте, малко помощ с ncaexpert след прочитане ,променяне с ncsdummy и след sg codieren , програмата забива и изписва ( не отговаря ). Преди месец кодирах без никакъв проблем.Насочете ме къде може да е проблема. :dunno:


Каква грешка ти дава ?
Да не би да си отворил INPA и NCS едновременно ?



Абсолютно нищо не изписа , след натискането на бутона да (изпълни) и програмата крашва и ме иска да се затвори. Трябваше да извадя кабела за да се спре сама което не е хубаво.

П.С Изтрих всичко и инсталирах отново всичко ,отворих ncs expert и ми изписва някаква грешка coapi-1005 и 1000 даже не ми даваше да отворя load , за да заредя профил . Преди това си направил мой load . Дали тогава не съм разбъркал нещо .


Потръси в интернет информация за грешките.
Ето ти няколко теми:
https://www.bimmerforums.com/forum/show ... Coapi-1000
https://www.bimmerforums.com/forum/show ... 1000-error
https://www.bimmerforums.com/forum/show ... COAPI-1000

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Софтуер

Мнение от R.Konkyov » 09 Апр 2020, 21:41

Kurtov написа:
R.Konkyov написа:
Kurtov написа:
R.Konkyov написа:Здравейте, малко помощ с ncaexpert след прочитане ,променяне с ncsdummy и след sg codieren , програмата забива и изписва ( не отговаря ). Преди месец кодирах без никакъв проблем.Насочете ме къде може да е проблема. :dunno:


Каква грешка ти дава ?
Да не би да си отворил INPA и NCS едновременно ?



Абсолютно нищо не изписа , след натискането на бутона да (изпълни) и програмата крашва и ме иска да се затвори. Трябваше да извадя кабела за да се спре сама което не е хубаво.

П.С Изтрих всичко и инсталирах отново всичко ,отворих ncs expert и ми изписва някаква грешка coapi-1005 и 1000 даже не ми даваше да отворя load , за да заредя профил . Преди това си направил мой load . Дали тогава не съм разбъркал нещо .


Потръси в интернет информация за грешките.
Ето ти няколко теми:
https://www.bimmerforums.com/forum/show ... Coapi-1000
https://www.bimmerforums.com/forum/show ... 1000-error
https://www.bimmerforums.com/forum/show ... COAPI-1000




Благодаря ! Изчетох ги нещата но няма нищо общо с моят проблем . Преди малко пак ги деинсталирах и отново инсталирах . Проблема с тази грешка го нямаше , но утре ще разбера като пробвам . А това с крашването как да си го обясня . До оня ден както се вика програмирах на същата кола същия модул без никакъв проблем . Също преди 2 седмици си инсталирах ista d , възможно ли от там да се е объркало нещо .

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 23.12.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 318i

Re: Софтуер

Мнение от eXtr3m3r » 14 Юли 2020, 15:50

Здравей те! Карам БМВ е46 м43б19 и проблема е, че когато подам рязко газ преди да се изфорсира, двигателя заглъхва сякаш е готов да изгасне и тогава се изфорсира! Смятам, че сместа е много богата, ще прикача снимки с данните от ИНПА. Колата има газ и когато сменям от бензин на газ на празен ход няма промяна в данните!
Благодаря предварително за мненията!

Някой има ли престава какво означава:
pulce duty factor i.s. controler 1
loan
mg/As/Zyl
Извън норми са !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 4.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E60 3.0d 218 , Е30

Re: Софтуер

Мнение от Frederik » 11 Дек 2020, 21:44

MMG написа:Честита Коледа, колеги!

Някой запознат може ли да удари едно рамо за Инпа? Инсталирах я, но ми дава следната грешка и не иска да влезе в модулите.

При опит да вляза в Engine:
Group file: D_motor, D 0012 SYS-0005: OBJECT FILE NOT FOUND.

Иначе Battery и Ignition са On - в черно.

Win 7, 64 bit.
Имам същия проблем колеги

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Софтуер

Мнение от h0r4ex » 24 Дек 2020, 16:44

Frederik написа:
MMG написа:Честита Коледа, колеги!

Някой запознат може ли да удари едно рамо за Инпа? Инсталирах я, но ми дава следната грешка и не иска да влезе в модулите.

При опит да вляза в Engine:
Group file: D_motor, D 0012 SYS-0005: OBJECT FILE NOT FOUND.

Иначе Battery и Ignition са On - в черно.

Win 7, 64 bit.
Имам същия проблем колеги


The SYS-0005 error means that it can't find the correct SGBD file for your DDE (a description file specific to your type of ECU). Look in C:\Ediabas\Bin and find a file called Ediabas.ini - Open it with Notepad and look for [ECUPath]. It should be set to C:\Ediabas\ECU. If that doesn't work, open C:\Ediabas\ECU and look for a file called D40M57A1.prg and a file called D_0012.grp
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 31.07.2010
Пол: Мъж

Re: Софтуер

Мнение от stven_break » 09 Фев 2021, 15:34

Здравейте колеги мъча се да намеря BMW EBA за Е36 но не мога да открия никъде всички линкове от темите вече са неактивни моля за съдействие за някой линк или ако може някой да ми я иззпрати. Благодаря предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Софтуер

Мнение от R.Konkyov » 22 Фев 2021, 15:57

Здравейте , след прочитане на модула (ABG) , промяна с ncs dummy и след това кодиране ми излиза грешка , мисля че е свързана със самия модул не съм сигурен . И съответно кодирането не става.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Софтуер

Мнение от hrpopov217 » 11 Сеп 2022, 21:27

Колеги, мога ли да помоля накой да даде ИНПА която не изисква регистрация. Повечето линкове които сте качили към MEGA или други download сайтове са неактивни.
Благодаря предварително!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Софтуер

Мнение от AvoyzeN » 12 Сеп 2022, 20:00

https://www.youtube.com/watch?v=jF-XOQzuFqk долу в описанието има линк от къде да я свалиш, следваш стъпките от клипа, аз съм с тази от няколко години и нямам никакви проблем, преди това пробвах други версии, но тази е най-добрата за мен, инсталирал съм я на приятели и те са доволни.
Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook