Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 5.08.2006
Местоположение: Детройт, София

Мнение от Stoyan7777 » 30 Авг 2009, 20:09

pazokolarov написа:До колеги с шибедах и такива с кабрио:
Когато свалите прозорците с бутона на ключа, кога се отваря шибедаха/гюрука? Като продължите да натискате бутона? или ?

моя се отваря едновременно с прозорците
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Мнение от zmeyan » 30 Авг 2009, 21:07

"Включване на радиото при изключен контакт.
Когато контактния ключ е в положение „0”, можете да включите радиото от бутона му за включване без да давате ключа в положение „1”. Мисля, че важи само за моделите след фейслифта."

Моята е от 10/2000г и не може да се включва, ако ключа не е на контакт, голяма ми е мъка... :(


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 30 Авг 2009, 21:55

BMDrago написа:
Archangel написа:Наколняването на дясното огледало е възможно, САМО ако колата има ел.седалки(с памет) или ако е около 2004г. - memory модули, по един във всяка врата.


:nono: колата ми е със седалки с памет,а огледалото не мърда..


С един по голям чук и ги мърдаш за винаги :). Пратил съм ти ЛС за тази голема екстра

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: на голямата вода
Кара: кот кара

Мнение от zlati79 » 31 Авг 2009, 7:43

"Ако натиснете бутона за ресет на километража когато контактния ключ е вположение 2 (на контакт) или много бързо когато палите колата, на дисплея ще видите кога трябва да смените спирачната течност. "

това нещо не мога да го уцеля! влизам в скритите менюта на теста. иначе иконката с часовничето я знам че за това ама ....... някой за джокер, километри ли показва, какво..........?!? :roll:
ИзображениеИзображениеИзображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 31 Авг 2009, 11:21

показва дата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: на голямата вода
Кара: кот кара

Мнение от zlati79 » 01 Сеп 2009, 7:42

© написа:показва дата


а как се "ресетва" тогава този интервал или..........!? мойта е заспала на 04.07 :roll:

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 01 Сеп 2009, 9:43

zlati79 написа:
© написа:показва дата


а как се "ресетва" тогава този интервал или..........!? мойта е заспала на 04.07 :roll:

Изображение

Е, леко закъснение от 2 години да си смениш спирачната течност :D
Ако не си го правил - смени я.
Зануляването го правят в Дару, Камор или друг сервиз.
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Мнение от zmeyan » 01 Сеп 2009, 10:09

зануляването е с лявото копче на таблото - точно както се занулява инспекцията за маслото, само че се задържа малко повече или в не точно същата последователност на натискания - имаше тема по въпроса.
Наскоро си занулявах инспекцията за маслото и без да искам си занулих и това за спирачната течност - беше й дошло времето междувременно. Така и обаче не я смених, а и нямам намерение да я сменям на 2 години - малко прекалено е според мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: на голямата вода
Кара: кот кара

Мнение от zlati79 » 01 Сеп 2009, 12:33

аз моито зануляване за маслото не можах да го направя с бутона но стана с кабел на пиновете в буксата, някой знае ли как ще стане в тоя случай за спирачната течност!
а между другото в графиката на АТЕ която съм пейстнал е показано че някой тяхни флуиди може да се сменят с интервал до 3години!
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N55

Мнение от bscsystem » 01 Сеп 2009, 13:37

Аз сега разбрах, че спир. теч. се сменя на какъвто и да е интервал. Нали това не е масло, а просто се долива когато се изхаби ?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Мнение от zmeyan » 01 Сеп 2009, 14:14

Спирачната течност е добре да се сменя както го дават - веднъж на две смени на маслото (~40 000км), но и на 80 000 да се сменя пак ще спира. Просто след смяната е възможно да усетите, че спира по-добре от преди.
При всички положения мен ме удовлетворява катос е има предвид, че при астрата, която също карам, държат само спирачките отпред :) Раликата е огроооомна :) И с двете успявам да спра на време, но на различно разтояние от този пред мен :))))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 5.08.2006
Местоположение: Детройт, София

Мнение от Stoyan7777 » 01 Сеп 2009, 15:25

zmeyan написа:Спирачната течност е добре да се сменя както го дават - веднъж на две смени на маслото (~40 000км)

това къде го прочете?
Изображение


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Мнение от zmeyan » 01 Сеп 2009, 16:45

Stoyan7777 написа:
zmeyan написа:Спирачната течност е добре да се сменя както го дават - веднъж на две смени на маслото (~40 000км)

това къде го прочете?


Добре де, май на 2 години беше, което в най-честия случай е горе долу 40 000км :)
Някъде по форума съм го прочел, че на 2 години светва часовничето на таблото - някои твърдят, че е за спирачната течност, други твърдят, че показва времето да се направи обща инспекция на колата...
Кога точно е това време - като се даде на контакт колата и се натисне дясното копче (това за сверяване на часовника) показвало датата, когато трябва да се направи (смяна на спирачна течност или обща инспекция)
Идеята ми е, че се нулира по подобен начин от таблото, както става това с инспекцията за маслото. Контакт, натискаш, задържаш, премигва държиш....) Аз исках да си нулирам маслото и по погрешка си нулирах и въпросната инспекция :)
Как точно става - има описано в други теми, копито сега не успявам да открия, че нямам много време - четене му е майката :)

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 01 Сеп 2009, 17:05

нулира се подобно на маслото
моята я нулирах така преди месец, но съм забравил последователността
само 20 000км на година - доста ненатоварен автомобил трябва да е :roll:
иначе според БМВ се сменя на 2 години

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook