Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Оффия
Пол: Мъж

Мнение от gugichamp » 03 Сеп 2009, 13:23

zmeyan написа:"Включване на радиото при изключен контакт.
Когато контактния ключ е в положение „0”, можете да включите радиото от бутона му за включване без да давате ключа в положение „1”. Мисля, че важи само за моделите след фейслифта."

Моята е от 10/2000г и не може да се включва, ако ключа не е на контакт, голяма ми е мъка... :(


Според мен не само за след фейс-а.Моята е 00' и без да вкарвам контактния ключ мога да си пусна радиото с натискане на копчето за Volume.Ако не се лъжа радиото се изключваше само след 20ина мин. ,ако автомобила не е запален.
от свинята лебед не става...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 03 Сеп 2009, 16:47

нещо което не е скрита екстра, но ми направи впечатление:
при отворена задна врата заключвам с ключа - вратите се заключват, но мигачите не мигат
след като затвориш отворената врата мигачите премигват (без да пипам ключа)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 03 Сеп 2009, 18:32

И мойто ЦД не се включва без ключа. А си е оригиналното и колата си е заводско излязла с него
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 03 Сеп 2009, 21:05

vavilon написа:Скоро разбрах, че при инсталирана не-заводска аларма може да се интегрира в ключа и с него да си активираш и деактивираш алармата. Т.е. премахваме досадното дистанционно на алармата.

Аз направих тази глупост и вече съжалявам. Ключа има много по-малък обхават от дистанционното на която и да е аларма. Понеже антената за ключа е от зад, там и от страни обхвата е до към 25 метра. От предната страна обхвата е около 10 м. С дистанционно на аларма можеш да постигнеш обват дори и над 50. Отделно., че губиш някои функции за заключване с оригиналния ключ.
Изображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Мнение от vavilon » 05 Сеп 2009, 8:49

Да така е. Има по-малък обхват. Също така не съм сигурен дали ще можеш да контролираш колко да ти се свалят или вдигнат стъклата, както и шибидаха :|


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 05 Сеп 2009, 9:25

pazokolarov написа:
vavilon написа:Скоро разбрах, че при инсталирана не-заводска аларма може да се интегрира в ключа и с него да си активираш и деактивираш алармата. Т.е. премахваме досадното дистанционно на алармата.

Аз направих тази глупост и вече съжалявам. Ключа има много по-малък обхават от дистанционното на която и да е аларма. Понеже антената за ключа е от зад, там и от страни обхвата е до към 25 метра. От предната страна обхвата е около 10 м. С дистанционно на аларма можеш да постигнеш обват дори и над 50. Отделно., че губиш някои функции за заключване с оригиналния ключ.


При мен си бачкат и 2те заключвания и с аларма и с оригиналния ключ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 05 Сеп 2009, 9:53

Имах предвид, че не мога да заключа колата без да се активира алармата по никакъв начин. Дори и с бутона, който е до бутона на аварийните. Има си тих режим, естесвено, но пак е с аларма.
Не мога промерно да си отворя само стъклото на багажника без да отключа всички останали врати. Иначе алармата почва да пищи.
Изображение
ИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 05 Сеп 2009, 10:04

pazokolarov написа:Имах предвид, че не мога да заключа колата без да се активира алармата по никакъв начин. Дори и с бутона, който е до бутона на аварийните. Има си тих режим, естесвено, но пак е с аларма.
Не мога промерно да си отворя само стъклото на багажника без да отключа всички останали врати. Иначе алармата почва да пищи.


Явно говорим на различни езици. Аз исках да кажа че ако искам да отварям нещо си заключвам с оригиналния ключ, така нипо не пищи :idea: . Или пък искам да си вдигна стаклата до половината го правя с ключа. То тогава няма аларма .... така че не може, хем да има аларма и хем да пищи кога е крадец а кога си ТИ да не пищи :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 05 Сеп 2009, 10:10

Аз нямам отделно дистанционно за алармата - всичко ми се командва от оригиналния ключ. Нали за това беше въпроса на колегата.
За сваляне и вдигане на стъклата от ключа - няма проблем. Тогава не пищи.
Изображение
ИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 05 Сеп 2009, 10:39

pazokolarov написа:Аз нямам отделно дистанционно за алармата - всичко ми се командва от оригиналния ключ. Нали за това беше въпроса на колегата.
За сваляне и вдигане на стъклата от ключа - няма проблем. Тогава не пищи.



Разбирам, при си има и дистанционно за алармата(слагана допълнително) и ключа. Така че сам си избирам как да се заключва ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Мнение от vavilon » 05 Сеп 2009, 14:34

Ехх почесахте си езиците :mhihi:
Колегата Пазо, как така вдигаш прозорците до някъде от ключа без да ти се включи алармата? Стана ми интересно. При моята аларма при свалени прозорци и отворен шибидах, като заключа с алармата не с ключът се вдигат докрай :confused: . С ключа е ясно контролирам ги кокото ми трябва!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Мнение от Е.Димитров » 06 Сеп 2009, 8:03

аз пък да попитам дали има възможност когато си заключвам колата дали може и огледалата да се прибират,естествено огледалата са ми автоматчни
Благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Мнение от kiko™ » 06 Сеп 2009, 10:32

Ако не се лъжа при заключване ако се задържи копчето по дълго се вдигат стъклата (ако са свалени) и се прибират и огледалата ;)


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 06 Сеп 2009, 14:06

kiko™ написа:Ако не се лъжа при заключване ако се задържи копчето по дълго се вдигат стъклата (ако са свалени) и се прибират и огледалата ;)



Колега бачка ли БК, от как ти го отключих не съм те виждал изфорума. Вършат ли работа дневните светлини?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Мнение от kiko™ » 06 Сеп 2009, 15:07

milennyc написа:Колега бачка ли БК, от как ти го отключих не съм те виждал изфорума. Вършат ли работа дневните светлини?


Всичко бачка на 6 колега, дневните светлини са голяма работа ;)


П.П. Извинявам се на останалите колеги за оффтопик-а.
Последна промяна kiko™ на 06 Сеп 2009, 16:21, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook