смяна на батерия на неразглобяем ключ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от spower » 16 Фев 2022, 8:13

Излезе ми надпис за слаба батерия на ключа BMW F25 и по този повод направих видео по смяната.
Във видеото съм дал моделът на батерията и линк за поръчка на най-ниска цена от алито, от където и поръчах, след като купих от магазин тук и се оказа изтощена...
Надявам се видеото да ви е полезно :yes:
https://youtu.be/uQ4mgt-D2Kg
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от xm_net » 16 Фев 2022, 22:36

За труда по създаването на клипчето, браво :yes:! Иначе да си поръчаш батерия CR2450 от aliexpress, като се има предвид, че у нас този модел се продава къде ли не, не ми се вижда най-добрият вариант, най-малкото защото също нямаш никаква гаранция, дали няма да ти пратят стара. Тук поне можеш да я върнеш и да ти я сменят ако се окаже, че не става. Между другото, това мерене с мултиметър на напрежение на батерия без товар, не е особено надежден показател за състоянието на същата. Дори бих казал, че "прясна" батерия измерена без товар, обикновено дава напрежение над 3 V, така че, тази която си поставил едва ли е съвсем нова. И пак да кажа - поздравления за труда да се направи видеото, наистина може да бъде полезно! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от spower » 17 Фев 2022, 10:05

xm_net написа:За труда по създаването на клипчето, браво :yes:! Иначе да си поръчаш батерия CR2450 от aliexpress, като се има предвид, че у нас този модел се продава къде ли не, не ми се вижда най-добрият вариант, най-малкото защото също нямаш никаква гаранция, дали няма да ти пратят стара. Тук поне можеш да я върнеш и да ти я сменят ако се окаже, че не става. Между другото, това мерене с мултиметър на напрежение на батерия без товар, не е особено надежден показател за състоянието на същата. Дори бих казал, че "прясна" батерия измерена без товар, обикновено дава напрежение над 3 V, така че, тази която си поставил едва ли е съвсем нова. И пак да кажа - поздравления за труда да се направи видеото, наистина може да бъде полезно! :bchug:


Старата батерия беше малко над 3В като я замерих, но на дисплея на колата излизаше надписа за слаба батерия.
Първоначално купих от тук батерия за вторият ми ключ, оказа се изтощена. Не ми я смениха.... По тази причина реших да поръчам от Алито. Смених и на двата ключа и всичко е ок. Отделно тук доста търсих докато открия CR2450...,
На другият ключ старата батерия показваше 2,4В, но не искаше да отключва...
Надявам се видеото да е полезно и да спести грижи на колегите :bchug:
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.05.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Комбита
Мечтае да кара: Голе-е-еми комбита
Детайли за колата: E46 330xi Touring

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от TheRedOne » 20 Юли 2022, 8:23

Здравейте, вече няколко пъти при мен се случва след като заключа, да не мога да отключа с ключа, но през ключалката се отключва само предната врата, след което мога да я заключа с бутона на ключа. След известен брой опити отново мога да отключвам и заключвам дистанционно и всичко си работи нормално.Някакви идеи къде да търся проблема, че ще е много тегаво ако се наложи цялото домочадие да влиза и излиза през шофьорската врата...

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook