смяна на батерия на неразглобяем ключ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.10.2012
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Елкенев » 15 Дек 2013, 12:20

Здравейте колеги ! Имам следния проблем ! Не мога да отключвам с бутоните на ромбоидния ключ. Четох доста във форума и реших да сменя и аз батерията на ключа. Но ефекта е нулев. Отново не мога да отключвам и заключвам колата с бутоните. Реших да си направя нов ключ. Ключарят сменя няколко платки , но така и не успя да обучи колата. Отговора му беше : " Колата дава блок и не позволява да бъде обучена с др платки " . Искам да Ви попитам , някой може ли да помогне с този случаи ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от oci » 17 Дек 2013, 20:59

Елкенев написа:Здравейте колеги ! Имам следния проблем ! Не мога да отключвам с бутоните на ромбоидния ключ. Четох доста във форума и реших да сменя и аз батерията на ключа. Но ефекта е нулев. Отново не мога да отключвам и заключвам колата с бутоните. Реших да си направя нов ключ. Ключарят сменя няколко платки , но така и не успя да обучи колата. Отговора му беше : " Колата дава блок и не позволява да бъде обучена с др платки " . Искам да Ви попитам , някой може ли да помогне с този случаи ?


Проблема щом си пробвал с друга платка е или в антената която приема сигнала или в ГМ модула.
Но ако имаш познат около теб с работещ ключ вземи неговия и пробвай да го обучиш към колата за да си сигурен, че проблема не е в ключа и не си попаднал на пишман майсто :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от xm_net » 17 Дек 2013, 21:26

Колега, а преди това този ключ работил ли е или още от самото начало не е можел да отключва/заключва от бутоните? Според мен не колата "дава блок" (каквото и да означава това), а майсторът! Достатъчно е да провери с тестер дали и на каква честота излъчва ключа (платката), за да елиминира една от причините (евентуално неизправна платка за ДУ) вместо да пробва с разни платки. На колата й е все тая каква платка изпраща сигнала ("нейната" или "чужда") и ако всичко в приемната страна е наред (колегата oci е дал насоката какво може да не е наред там), а от другата страна има коректен сигнал, няма проблем да се обучи с всяка платка (ключ).

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.10.2012
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Елкенев » 18 Дек 2013, 18:30

Да, колега. Ключа си работеше безпроблемно преди това. Всичко се получи след една дъждовна вечер. На сутринта не функционираше.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от xm_net » 18 Дек 2013, 20:18

Ако платката е мокрена по някаква причина, напълно е възможно в резултат на късо съединение някой елемент от нея да е "сдал багажа". Не ми ясно само, какво и как е обучавал майсторът ако си му казал това преди да предприеме каквото и да е :kuku:! Първата му работа е да провери дали платката генерира и излъчва сигнал с необходимата честота. Ако да, има смисъл да пробва да я обучи - ако не, все едно е да пълниш каца без дъно. Странно е, че не е успял да обучи друга платка, защото обяснението му е смехотворно - колата не може да "дава блок" за други платки, защото за приемния модул е все едно коя платка изпраща сигнала. Най-добре е да вземеш работещ ключ от някой колега и да пробваш сам да го обучиш, така ще разбереш къде е причината: в ключа или в колата!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.10.2012
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Елкенев » 18 Дек 2013, 20:45

Провери дали облъчва, след това се опита да е обучи, но не успя. След това опита с НОВИ платки, но отново не успя.
Благодаря, колеги за инфото. Просто искам да Ви попитам, копчето което е в купето за централното работи, т.е всички врати се заключват и отключват, това знак ли е, че прословутите релета са наред ?

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 30.06.2010

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от lud_van4uuu » 19 Дек 2013, 19:14

Колега моя проблем беше почти същия. В началото можеше само да се откючи от ключа и да се отвори задното стъкло но след няколко дни всички бутони по ключа спря да работят. Закарах колата при ключар и се оказа че излъчва много слаб сигнал за откючване и отваряне на задното стъкло а за заключването изобщо нямаше сигнал. Когато отвориха ключа се оказа че има нещо което се е разпоило затова не работеше заключването и беше спряло да зарежда батерията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 19.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: ШЕ 330d (manual)
Мечтае да кара: bmw f10 m5
Детайли за колата: M-packet Mtech 1

Мнение от SlipX » 22 Фев 2014, 21:46

Колеги, понеже водих спор с разни хора, който ми се присмяха като разбраха, че ромбовидния ключ на бмв не се отваря и не му се подменя батерията по принцип. Т.е. знам че се реже и се сменя, но заводски това нещо не се прави. Някой може ли да ми намери схема, картинки или видео по какъв начин точно работи ключа и как точно се зарежда батерията в него. Че много ми се иска да им натрия носовете. По точно ме интересува как става и самото зареждане на батерията.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от bgpavlp » 22 Фев 2014, 22:09

Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от xm_net » 23 Фев 2014, 1:45

SlipX написа:Колеги, понеже водих спор с разни хора, който ми се присмяха като разбраха, че ромбовидния ключ на бмв не се отваря и не му се подменя батерията по принцип. Т.е. знам че се реже и се сменя, но заводски това нещо не се прави. Някой може ли да ми намери схема, картинки или видео по какъв начин точно работи ключа и как точно се зарежда батерията в него. Че много ми се иска да им натрия носовете. По точно ме интересува как става и самото зареждане на батерията.


Колега, не ми стана много ясно каква е идеята ти (в смисъл това за натриване на носовете), но ключът за моделите след септември 1999-та наистина не е пригоден за отваряне в общоприетия смисъл на думата! Двете половинки на пластмасовата кутийка са залепени или по-точно са заварени чрез микровълни и това е направено поради факта, че в ключа се използва акумулаторна батерия с доста по-дълъг живот от обикновено. За съжаление тези ключове заедно с колите попадат у нас точно във времето, когато жизненият цикъл на батерията е към своя край и най-евтиният вариант да се продължи живота на такъв ключ е смяна на батерията. Принципът на захранване на батерията е достатъчно прост, за да го разбере всеки, който поне малко е внимавал в часовете по физика или електротехника и той се използва не само в ключовете на BMW. Върху платката която се намира вътре в ключа е монтирана бобина в която се индуцира напрежение при поставяне на ключа в контактния патрон, същото това напрежение веднъж захранва транспондера (чипа), който отговаря за стартирането (паленето) на двигателя, а втори път зарежда батерията от която зависят всички "дистанционни" функции - отключване, заключване, вдигане на стъкла и т. н. Батерията не е нищо повече от един акумулатор и както всеки акумулатор си има живот - определен брой цикли на заряд и разряд най-общо казано. Затова и няма нищо странно в това, че след 10 и повече години работа, идва време за смяна на батерията...!
Това е най-общо обяснението, което те интересува, а ако твоите приятели имат интерес към конкретни цифри: V, mAh и т. н., нека просто да направят усилие и да прочетат малко повече - има достатъчно данни по темата!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.03.2014

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от paiaka » 17 Апр 2014, 16:21

Здравейте , колеги . От вчера и аз съм като индианците (отключвам и заключвам през ключалките ) . Онзи ден отидох на работа , заключих колата и всичко на 6 . Тръгвам си от работа и ГРЕДА .... не иска да се отключи . Завъртях се , натисках и най на края отключи . Запали си колата прибрах се , опитвам да я заключа и нищо ..... Къде да търся проблема ?? Нито заключва , нито отключва нито отваря багажника ....... Иначе пали няма грижи . Е46 2001ва ромбоидния ключ . Посъветвайте ме какво да правя , къде да отида и т.н.
Благодаря предварително за помощта .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Kris » 17 Апр 2014, 17:37

Ако като натискаш копчетата плафона в колата светва, значи не е батерията, а релето.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.03.2014

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от paiaka » 17 Апр 2014, 20:11

Kris написа:Ако като натискаш копчетата плафона в колата светва, значи не е батерията, а релето.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

Не , не светва . Никаква реакция .

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330I
Детайли за колата: M-Tech II

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Niky86 » 18 Апр 2014, 11:46

Колеги, отказа ми копчето за заключване, другите си работят, някаква идея какъв може да е проблема

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от oci » 19 Апр 2014, 23:07

Niky86 написа:Колеги, отказа ми копчето за заключване, другите си работят, някаква идея какъв може да е проблема


В бутона, сменял съм доста бутони по същата причина.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook