Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от vavilon » 05 Авг 2013, 13:04

ilia1984 написа:
Nedialkov написа:Колега стига с тия експерименти. Както колегата горе ти каза, вързва се към маркучите за парното и то преди клапанчето което лятото затваря да върти водата в колата.

Зимата тая кола съвсем няма да стопля, разхода ти също вероятно е висок заради не доброто загряване.

Колега изпарителя вече е вързан към парното и сега стопля на макс...появи се друг проблем от двата пластмосови тройника които сложиха на маркучите на парното постояно от там тай антифриз(леко е мокро) скобите се затегнати добре и не знам защо тай от там :confused:

Jordana написа:Абе по лесно се връзва изпарителя към подгрева на дросела .За какво да се напъва газаджията да реже маркучи към парното да се вкарва във филми :mhihi:

Като чуя "газаджията" и :dummy: Става въпроса за БРЦ-България


Сълзи ти, защото твоите маркучи на парното са с по-голямо вътрешно Ф, а техните с по-малко. Не стига това, ами и случайно да не се прекарата жабарите слагата пластмасови в комплекта вместо , алуминиеви тройници. :banghead: Като натегнеше скобата и си до там с охлаждането...тройника се мачка. На два пъти ми текоха водите... Ядосах се налях вода и отидох при тях. Разревах се с пълно гърло и ми дадоха алуминиеви ставащи от едната страна за моя маркуч, а другата за техния (тройник с различни диаметри). Монтирах си ги аз, пред техният гараж на полеви условия. :mhihi: Та отиваш и си искаш. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 05 Авг 2013, 13:31

vavilon написа:Сълзи ти, защото твоите маркучи на парното са с по-голямо вътрешно Ф, а техните с по-малко. Не стига това, ами и случайно да не се прекарата жабарите слагата пластмасови в комплекта вместо , алуминиеви тройници. :banghead: Като натегнеше скобата и си до там с охлаждането...тройника се мачка. На два пъти ми текоха водите... Ядосах се налях вода и отидох при тях. Разревах се с пълно гърло и ми дадоха алуминиеви ставащи от едната страна за моя маркуч, а другата за техния (тройник с различни диаметри). Монтирах си ги аз, пред техният гараж на полеви условия. :mhihi: Та отиваш и си искаш. :yes:

Вече ми писна дадох 1400лв за ГИ а накрая аз да си ги монтирам :banghead: И аз си мислех същото като теб и за това не затегнах повече скобите.....не знам дали със силикон няма да се уплатни

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Демирев » 05 Авг 2013, 15:09

Колеги с италиански газов инжекцион и 4 цл. мотор - колко ви харчат Е46-ките на газ при нормално каране?
И колко отворено оставате кранчето на бутилката за пропана?
Моето първо го затегнах до край и взе че спрях напълно газта :lol:
- така е като пипам дето не разбирам :oops: :oops: :oops:
Сега го врътнах към средата и резултата е малко играене на оборотите на светофар и разход 11 л. извънградско пенсионерско със 75 км в час и над 13.5 л. до към 14л. при изцяло градско в голям трафик.
И нещо не съм много доволен от чисто новия дебитомер Бош от офиц.дилър - разхода не падна- а всички ме уверяваха със стария развален дебитомер че с новия щял да падне - дръжки падане - даже се вдигна :(
Ходих за донастройка с новия добитомер в сервиза където ми монтираха Заволи-то.

Прави ми впечатление че на инерция на на свободна с ръчни ск. с вкл. климатроник на 800 об. разходомера стои на 8 л. :evil: че и се вдига на 10л. като натисна спирачка и скороста е 10-тина км в час :shock: :banghead: :bang: :ranting:

Смених и датчика на коляновия вал с чисто нов преди 2000км. - но при закачане майстора ми казва че нещо не е тамън с него - вместо 6 волта давал 12 в.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 05 Авг 2013, 15:44

Демирев написа:Сега го врътнах към средата и резултата е малко играене на оборотите на светофар и разход 11 л. извънградско пенсионерско със 75 км в час и над 13.5 л. до към 14л. при изцяло градско в голям трафик.

Демирев това е много нормално е 12 градско 8 извън :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Демирев » 05 Авг 2013, 15:55

При мен има огромна разлика при разход на газ и бензин. :evil: :evil: :evil:
Извънградско с 95 Еко еконъми 8л. - на същия път със същото каране на пропан с климатик 11-11.5л.
Изцяло градско в тежък трафик с 95 Еко еконъми 10.3л. - на пропан 13.5 л. :evil:
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от vavilon » 05 Авг 2013, 16:23

ilia1984 написа:
vavilon написа:Сълзи ти, защото твоите маркучи на парното са с по-голямо вътрешно Ф, а техните с по-малко. Не стига това, ами и случайно да не се прекарата жабарите слагата пластмасови в комплекта вместо , алуминиеви тройници. :banghead: Като натегнеше скобата и си до там с охлаждането...тройника се мачка. На два пъти ми текоха водите... Ядосах се налях вода и отидох при тях. Разревах се с пълно гърло и ми дадоха алуминиеви ставащи от едната страна за моя маркуч, а другата за техния (тройник с различни диаметри). Монтирах си ги аз, пред техният гараж на полеви условия. :mhihi: Та отиваш и си искаш. :yes:

Вече ми писна дадох 1400лв за ГИ а накрая аз да си ги монтирам :banghead: И аз си мислех същото като теб и за това не затегнах повече скобите.....не знам дали със силикон няма да се уплатни

Не се занимавай с глупости. Отивай да ти слагат алуминиевите тройници и да се радваш на газовото. :yes:
Моите ми ги дадоха без пари, понеже видяха че тече и им показах различните диаметри на маркучите.

Демирев написа:При мен има огромна разлика при разход на газ и бензин. :evil: :evil: :evil:
Извънградско с 95 Еко еконъми 8л. - на същия път със същото каране на пропан с климатик 11-11.5л.
Изцяло градско в тежък трафик с 95 Еко еконъми 10.3л. - на пропан 13.5 л. :evil:

Газово бардолини:
В Сф., полу градско ми дава 10 - 11л спокойно и 12-13л. с леко настъпване 6К, об/мин. Сутрин и вечер по 6км. изминавам. Т.е. до като влезе в режим, аз я спирам.
Извън градско от 8 до 10л. Зависи от настроението ми. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 06 Авг 2013, 14:37

vavilon написа:Не се занимавай с глупости. Отивай да ти слагат алуминиевите тройници и да се радваш на газовото. :yes:
Моите ми ги дадоха без пари, понеже видяха че тече и им показах различните диаметри на маркучите.

А дали с уплатняваща лента от тази за ВИК ще стане един колега каза че и с алуминиевите тройници пак щяло да тече :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от vavilon » 06 Авг 2013, 16:16

Не вярвам! :) Една година стана почити. Едва набих оригиналните маркучи в тройника, а и техните трудно се набиха! Ако престегнеш скобата умерено, няма да имаш проблеми. Няма как да ме убедиш, че пластмасовият китайски тройник от неясен материял, ще издържи по-дълго... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.05.2011
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от icokostow » 13 Авг 2013, 14:53

Четох, четох и пак четох, ама не открих твърдо и ясно какъв ГИ да си сложа.
Колата е Е46 318i , комби.
Значи - от 2 години я имам и съм супер доволен.
При мойто градско каране (няма много задръствания в София) ми да ва 8.5-9
Извънградско по Тракия горе долу пак толкова.
За съжаление май ще трябва да слага ГИ и след много четене по форумите много се обърках.

Искам да сложа ГИ и веднъж в годината да ходя на профилактика и тва е .

Какви са тия работи - разпробиване на дюзи, реглаж n-броя пъти, игра на оборотите и т.н.
Като ви слушам излиза че ГИ си е супер, ама стискаш палци да имаш малко ядове, т.е. надяваш се да хванеш по малкото зло.
Като обобщение: Или в БГ няма читав сервиз за газови уредби, или това което го има на пазара е възможно най - големия боклук, или газта по бензиностанциите е зле, или от всичко по много.

И да се върнем на темата - Какъв газов инжекцион да си сложа и най важното е къде?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Jordana » 13 Авг 2013, 15:31

icokostow написа: по малкото зло.
Като обобщение: Или в БГ няма читав сервиз за газови уредби, ...... или газта по бензиностанциите е зле, или от всичко по много.


Всъщност уцели 10ката от първия път.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Burnar » 13 Авг 2013, 18:51

Ланди Ренцо - гр.Пловдив, вече 2 коли, 4 цилидъра и 6 цилидъра, без никакви проблеми. Като 316-ката има 10 000 км, а аз на моята 320-ка вече имам 3000. Не го пиша с цел реклама, просто момчетата си разбират от работата и горещо ги препоръчвам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.05.2009
Местоположение: София
Кара: E46-330i

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от viper_dg » 13 Авг 2013, 19:34

http://progas.bg/ това е мястото за газови уредби в София.
\oOO)_(||||) (||||)_(OOo/
\_o___\\______//___o_/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Jordana » 13 Авг 2013, 19:52

Нямам лично впечатление от работата им на тия но по написаното в сайта всичко е бла бла бла .Един куп подвеждаща информация .Като слагате ГИ имайте в предвид че истинсите грижи почват след 30-40к км. или 1 до 2 години .Така че гледайте сервиза да ви е под ръка а не на другия край на България.Държа да отбележа обаче че мразя газаджии повече от ушевите и камерите по пътищата :mhihi:
Незнам дали е някакво внушение или просто съвпадение но ми се струва че малките газаджийски фирми които са под наем обикновено доста често на 1-2 години максимум си сменят местоположението.Като прелетни птички са един вид. Незнам защо така пренебрегват доволни клиенти които искат да изразят топлите си чувства към майстора ? :dunno:
Последна промяна Jordana на 13 Авг 2013, 20:51, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 664
Регистриран на: 16.06.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i
Детайли за колата: M43B19TU

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от TheKiller » 13 Авг 2013, 20:50

Колега твърдо бих ти препоръчал този сервиз http://avtogas.net/
С газов инжекцион фобос съм,пичовете направиха колата да работи като часовник,абсолютно никаква разлика с вървеж и разход на бензин,адски кадърни са и работят без забележка,няма да съжаляваш,намират се в София,кв.Левски :yes:
/// 6>4
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.08.2013
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Мартин_ст » 15 Авг 2013, 23:18

Здравейте колеги нов съм във форума и прочетох цялата тема на 1 дъх, ама четох и четох и така и не разбрах къде в Пловдив могат прицизно и качествено да ми поставят ГИ. на E46 320. На доста места четох, че BRC било най доброто. Чукнах в чичко гугъл и намерих официалния сервиз на BRC за Пловдив-бихте ли ми дали инфо. дали там са им качествени майсторите. Искам, като дам 1500лв. всичко да ми е в ред, а не да ми светят чекове, да ми текът разни чорби по ГИ-то и да ми се базикат оборотите и т.н.
Поздрави!

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook