Климатроник е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Климатроник е46

Мнение от Батман » 12 Юни 2013, 12:58

Mechoraga написа:Здравейте колеги,

За колко време е нормално климатроникът на E46 да почне да духа студено? В моя случай - паля сутрин, при температура около 20 градуса, обикновено минават до 6-7 минути, през които духа горещ въздух. После вече си духа съвсем студено. Според вас това нормално ли е, или трябва по-бързо да премине на хладно? Доколкото си спомням, преди време започваше да духа студено почти веднага, дори при доста по-големи жеги.

Благодаря!


INKA-та на кой режим е - HOT climate или normal climate

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 20.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Климатроник е46

Мнение от Mechoraga » 12 Юни 2013, 14:06

Не съм правил профилактика това лято, миналото допълних фреона. Но все си мисля, че не е от това, понеже като почне да духа - духа си ледено студено.

Колега Батман, може би е INKA-та, как мога да го проверя? ;) Мерси

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Климатроник е46

Мнение от Батман » 12 Юни 2013, 15:18

Mechoraga написа:Колега Батман, може би е INKA-та, как мога да го проверя? ;) Мерси


DIS или Progman, и с двете става!

При "normal climate" започва да духа студено на 100%, когато двигателя е загрял.
Когато е на "HOT climate" започва веднага да духа студено на 100%..

Untitled.jpg


IHKA e! малко съм пообъркал с INKA
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 20.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: Климатроник е46

Мнение от Mechoraga » 12 Юни 2013, 17:07

Мерси колега.

Най-вероятно е това проблемът, като цяло горе долу точно по времето, когато моторът стигне работна температура, тогава започва да духа. Ще трябва да намеря някой, който да ми направи диагностиката. Ако може да препоръчаш някой майстор, моля напиши го тук - стига да не е против правилата на форума.

Мерси!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 12 Юни 2013, 19:58

Батман написа:
Mechoraga написа:Здравейте колеги,

За колко време е нормално климатроникът на E46 да почне да духа студено? В моя случай - паля сутрин, при температура около 20 градуса, обикновено минават до 6-7 минути, през които духа горещ въздух. После вече си духа съвсем студено. Според вас това нормално ли е, или трябва по-бързо да премине на хладно? Доколкото си спомням, преди време започваше да духа студено почти веднага, дори при доста по-големи жеги.

Благодаря!


INKA-та на кой режим е - HOT climate или normal climate


Гаранция не е в това проблема може компресора да се поизносил и да не прави достатъчно налагане и затова да не смогва, още повече щом преди си е работила нормално.
До сега колко коли са минали през мен с проблеми в климатика не съм виждал такъв проблем, който да се е решил с програмира на топъл и нормален климат иначе е така има го като опция, но проблема на колегата е на друго място.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Климатроник е46

Мнение от vavilon » 13 Юни 2013, 9:17

За топъл климат, на ауто климатроника, вентилатора духа на макс при стартиране и после постепенно намалява силата. При умерен климат е обратното. Мисля, че тази опция няма отношение за по-бързото изстудяване. Та причините, колегата Oci ги е споменал. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Климатроник е46

Мнение от NicKo_8 » 16 Юни 2013, 22:29

Колеги,защо когато работи климатроника и вдигна температурата на 23-24 градуса,в краката започва да духа топло?Струва ми се, че не е нормално.Дали този клапан на парното не прави проблем и при мен и да остава отворен?
The Power of Dreams!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 17 Юни 2013, 9:43

NicKo_8 написа:Колеги,защо когато работи климатроника и вдигна температурата на 23-24 градуса,в краката започва да духа топло?Струва ми се, че не е нормално.Дали този клапан на парното не прави проблем и при мен и да остава отворен?


ако в купето е 20 градуса, а ти го сложиш на 23-24 нормално е да духа топло, ако температурата е по-висока от 24 градуса тогава не е нормално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Климатроник е46

Мнение от NicKo_8 » 17 Юни 2013, 15:23

Значи като си достигне заданието спира подаването на студен въздух,което има логика.Трябва да се закача, да погледам малко живи данни, пак.Благодаря за отговора oci. :yes:
The Power of Dreams!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 18.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв 320Д
Мечтае да кара: Бмв 330д

Re: Климатроник е46

Мнение от serjinko » 23 Юни 2013, 15:46

Имам проблем с компресора.. включва се и незапочва да духа хладно в купето.Зареден е с фреон преди 3 дена неиспускаше от никъде. Къде според вас е проблема ? Има ли някакъв филтър климатика и тои да е в ужасно състояние и от него да е проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 23 Юни 2013, 17:07

serjinko написа:Имам проблем с компресора.. включва се и незапочва да духа хладно в купето.Зареден е с фреон преди 3 дена неиспускаше от никъде. Къде според вас е проблема ? Има ли някакъв филтър климатика и тои да е в ужасно състояние и от него да е проблема?


я тръгни и го пусни в движение климатика, казвам ти го за да провериш дали работи перката за охлаждане или пък като работи на място пусни климатика и пипни с ръка кондензатора (климатичния радиатор) ако ти пари ръката значи нямаш охлаждане т.е перката не работи, ако върти перката ще трябва да се види с манометри какво налягане държи компресора.
А те като ти го заредиха заработи ли климатика т.е духаше ли си студено или само ти взеха парите за зареждането и ти казаха да се оправяш :?:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 18.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв 320Д
Мечтае да кара: Бмв 330д

Re: Климатроник е46

Мнение от serjinko » 27 Юни 2013, 21:53

Ми за жалост като го заредихме с фреон испляска шайбата на коляновия вал и неможахме да установим дали работи както трябва.Какво трябва да е налягането при работещ климатик?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 28 Юни 2013, 11:24

serjinko написа:Ми за жалост като го заредихме с фреон испляска шайбата на коляновия вал и неможахме да установим дали работи както трябва.Какво трябва да е налягането при работещ климатик?


ниско налягане 2-3 бара, високо 16-18 бара.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: гр. Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530xd, e46 320d
Мечтае да кара: най-новото
Детайли за колата: 2006 г.,530xd - 231 к.с сив
2002г., 320д - 150 к.с, сив металик

Re: Климатроник е46

Мнение от gosho_slona » 02 Авг 2013, 23:37

Колеги имам и аз подобен проблем. лятото дойде и аз пуснах климатроника. Чу се някакво свистене и започна да духа хладен не студен въздух но установих че само в моята половина на колата (на шофьора) при пасажера духа топло. Интересното е че при централна решетка на въздуховодите от ляво към мен духа хладно от дясно към пасажера духа топло. Моля ако някой му се е случвало да сподели, защото ме е страх от майстори в Бургас и не знам на кой да доверя колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Климатроник е46

Мнение от oci » 03 Авг 2013, 16:39

gosho_slona написа:Колеги имам и аз подобен проблем. лятото дойде и аз пуснах климатроника. Чу се някакво свистене и започна да духа хладен не студен въздух но установих че само в моята половина на колата (на шофьора) при пасажера духа топло. Интересното е че при централна решетка на въздуховодите от ляво към мен духа хладно от дясно към пасажера духа топло. Моля ако някой му се е случвало да сподели, защото ме е страх от майстори в Бургас и не знам на кой да доверя колата.

Отиди някъде да ти изтеглят фреона и да го видят колко е, след това тест на системата за пропуски и зареждане и ще се оправи ако не изпуска от някъде.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook