Вибрация при ускорение 330xd

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 8.05.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от mecho_puc » 03 Сеп 2013, 11:29

При мен се случи на една S klasa W220 вибрираше при набиране и при тези еврован ми оправиха кардана имало луфт на шлиците .. после тампони на скоростите ,каре на кардана , висящ лагер и се същото докато не сменихме тампоните на мотора ВСИЧКО ЗАСПА....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 4.11.2012
Пол: Мъж
Кара: Е61-530XD LCI
Мечтае да кара: кюрьосити

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от djssss » 26 Дек 2013, 18:14

колега какво стана,отстрани ли проблема?ще се радвам да разбра че аз съм се видял в чудо със същата вибрация:(

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.05.2013
Кара: E46 330xd '03
Мечтае да кара: 330xd

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от gkosev » 26 Дек 2013, 23:24

Честита Коледа на всички!
След много каране и умуване от различни хора все още не съм успял да реша проблема и по-лошото - нямам насока от къде може да се получава вибрацията. Това което съм тествал след последния ми пост е: смяна на задна дясна полуоска и раздатачната кутия, но без успех. Ще бъде полезно за мен и другите с подобен проблем да опишеш кога точно се получава вибрацията при теб и опитвал ли си да го решиш до момента по някакъв начин.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 1.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xd

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от xian777 » 27 Дек 2013, 9:55

Колега, аз имах подобен проблем, като първоначално колата вибрираше само при рязко набиране. Не се разбираше откъде идва тази вибрация - отзад или отпред. В последствие се оказа че вибрацията е от предните полуоски - смених ги и всичко заспа!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.05.2013
Кара: E46 330xd '03
Мечтае да кара: 330xd

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от gkosev » 27 Дек 2013, 17:55

xian777 написа:Колега, аз имах подобен проблем, като първоначално колата вибрираше само при рязко набиране. Не се разбираше откъде идва тази вибрация - отзад или отпред. В последствие се оказа че вибрацията е от предните полуоски - смених ги и всичко заспа!


Което те насочи към тях? Имаха ли признаци, че са за смяна?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 4.11.2012
Пол: Мъж
Кара: Е61-530XD LCI
Мечтае да кара: кюрьосити

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от djssss » 28 Дек 2013, 20:39

здравейте колеги,ето как стоят нещата при мен:като колата се движеше със скорост 140,при леко подаване на газ колата влиза в някакъв странен резонанс и вибрации.държа да подчертая че всичко това го чух за първи път 10 мин.след ремапването на автомобила... след като закарах колата на сервиз установихме че фабричните точки се разминават с 1 шлица,а на задното каре към дифа има лек луфт,ама наистина лек,майстора рече и отсече това е проблема идвай на 8 януари ще го от ремонтираме и всичко ще е на 6!
аз обаче реших да си наместя шлиците на кардана па да видя какво ще стане ...речено сторено,наместих ги аз тръгвам и пак има вибрация и резонанс ама точно на 120КМ/Ч КОЛАТА РЕЗОНИРА САМО КАТО Е ПОД НАПРЕЖЕНИЕ И ТОЧНО НА 120 С ЛЕКО ПОДАВАНЕ НА ГАЗ,АКО Е ПО НАНАДОЛНИЩЕ НЕ ГО ПРАВИ!
след обаждане до няколко сервиза ремонтиращи кардани повечето казват че не е причината карето а може би сглобка ...
принципно да би могло да е и от предни полуоски но защо се чува някъде отзад защо да е от предните полуоски след като след преместването на шлиците се смени скоростта на резониране,други ми казват ще се получавало от тампон на раздатката ,аз ако седна да сменям всичко по добре да взема новия"s"та молбата ми е колеги да разменим опит и знания и да решим този проблем благодаря предварително:))

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 27.01.2014
Пол: Мъж

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от sisqoapl » 27 Яну 2014, 12:05

Здравейте колеги. И аз имам същият проблем с 330 CD coupe 2003 година автоматик 204 коня. Проблема е вибрация от задната част на колата при рязко ускорение по нагорнище. При спускане по надолнище няма проблем. Автомобила е с задно предаване само. НЕ съм имал бмв до сега но от всичко изчетено по темата ми прави впечатлене че има вибрации от мотора при работа на мотора на място. И се чудя дали да не послушам колегата с С-класата да сменя тампоните на двигателя. струва ми се че работи много шумно. А според мен тряба да е нещо по задния мост. При повече тяга на задните гуми нещо тампон ли е какво е не сработва както трябва и вибрира. Отпускам педала за момент и газ до дупка и от 110км до 170 никакъв проблем. Трябва да се оправя. Странно е да имаш спортна кола а да не можеш да и се наслаждаваш. А и пропуснах нещо. Задните гуми са 255/35/18 и ги смених с 255/40/18 и проблема след първите няколко пробвания го нямаше. После пак се появи, по рядко, но си го има. Ако някой успее да си излекува бавареца да споделя. Но тези които имат задвижване на 4-те колела да не пипат раздатъчни кутии и такива неща. Аз съм с задно и е все същото.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.05.2013
Кара: E46 330xd '03
Мечтае да кара: 330xd

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от gkosev » 28 Яну 2014, 17:42

За много години!
Това с което мога да помогна за момента е, че пробвах с друга задна дясна полуоска и проблема си остана така, че като причина може да не се счита задните полуоски. Аз също съм се насочил към тампоните на двигателя тъй като вибрацията на мотора се усеща в купето. Левия съм го сменил както може би съм писал в по-старите постове. sisqoapl ремапвал ли си ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 4.11.2012
Пол: Мъж
Кара: Е61-530XD LCI
Мечтае да кара: кюрьосити

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от djssss » 29 Яну 2014, 22:52

пичове никакви тампони вече съм с нови 2 тампона на мотора с нови полуоски балансиран кардан здрави карета по него здрав висящ лагер и гумено каре проблема си остава!!!
но да ви кажа от къде ни е проблема че да не спите и вие не само аз проблема идва от така наречения торк конвектор или турбината или хидравличната помпа на скоростната кутия!!!!
доста четох доста питах проблема е от там!
някой са минали само със смяна на маслото на скоростите,някой са минали като са си играли със соленоидите на кутията да им пускат тестове и са ги раздвижили нещо АБСОЛЮТНО БЕЗ ДА ИСКАТ-ИМА ТЕМА, но повечето са сменили торг конвектора-Torque converter
поразгледайте прочетете питайте и среща тук!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 27.01.2014
Пол: Мъж

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от sisqoapl » 30 Яну 2014, 16:10

djssss вярно че няма да мога да спя. Доста скъп ремонт се очертава. И наистина най логично да е от там. Гледам един в youtube.com го разглобил този конвертор но не знам подлежи ли на ремонт. Видях цени от порядъка на 1000 долара за fits, не знам колко ще е оригинален. Благодаря ти приятел. Със смяна на масло при мен не стана. Сминих го от бмв съм ходил за масло 5 литра и филтър но няма промяна. Висящият лагер и аз съм го сменил и карето на кардана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от MonsteR » 30 Яну 2014, 19:11

Значи торк конвертори ремонтират в Литва или Латвия беше. 150Евро струва. Много хора има много доволни от там. Това мисля е най - големия завод за такива неща в Европа. Чакайте да намеря адреса да го постна. С пращането до там и обратно излиза под 350лв примерно. Даваха и гаранция хората.

Ако при мен някога сдаде багажа, моя заминава за на там... :mhihi: дано да не се налага, никога няма да го дам в калните ръчички на българските псевдо майстори, които даже 1 час нямат изучен на темата, а всичко е от практика...

Айде здраве.

http://www.recro.eu/bg/index.html
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от unikalen88 » 30 Яну 2014, 19:31

само да добавя,без да казвам името на сервиз че има и тук оборудвани сервизи с машини за рязане,заваряване и балансиране на турбини.цената е около 100 лева повече от латвииците.Разучвал съм че ако стане да съм подготвен,и съм склонен да я направя в бг за 2 дни отколкото колата да стои с седмици на трупчета
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от MonsteR » 30 Яну 2014, 19:42

Съгласен, има много майстори и в БГ.. мислиш ли обаче че някой ще ти даде 2 години гаранция, без ограничение в пробега... Аз от БГ майсторите съм толкова отвратен, че се научих да си правя сам колата... Просто са леш, те не гледат да ти помогнат и да получат възнаграждение за труда си. Те гледат да те съдерат, пък ако случайно ти решат проблема то е добре дошло... ако ли не ти имаш пари да караш БМВ и си длъжен да се ръсиш.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 28.01.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d e39

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от mermenkov » 30 Яну 2014, 19:49

Аз имах подобен проблем на кола с предно и накрая се оказаха дисковете. При мен вибрираше на определени интервали скорост също.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 8.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330XI

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от slav4o974 » 30 Яну 2014, 22:34

MonsteR написа:Съгласен, има много майстори и в БГ.. мислиш ли обаче че някой ще ти даде 2 години гаранция, без ограничение в пробега... Аз от БГ майсторите съм толкова отвратен, че се научих да си правя сам колата... Просто са леш, те не гледат да ти помогнат и да получат възнаграждение за труда си. Те гледат да те съдерат, пък ако случайно ти решат проблема то е добре дошло... ако ли не ти имаш пари да караш БМВ и си длъжен да се ръсиш.


Напълно подкрепям колегата! Заради кадърността на БГ-майсторите аз също предпочитам да си правя всичко сам или с помощта на приятели.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook