Вибрация при ускорение 330xd

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от insane_v » 28 Апр 2014, 19:22

gkosev написа:С раздатката се захванахме, защото имаше луфт на предния кардан. След смяната на 2 от 3-те лагера ( третия не помня поради каква причина не го смениха. или нямаше на склад или е бил добре.) по мнение на майстора е изчезнало виенето което се е чувала в купето преди това, но вибрациите си останаха. Луфта на предния кардан все още си го, но това го забелязах на по-късен етап. Вероятно е от 3-тия лагер който не е сменен, той се намира в най-високата част на раздатката. Като цяло мисля, че не е възможно проблема да идва от раздатка тъй като тя се намира точно под мен, а вибрацията определено е в зоната на задния мост.
За да не пускам нова тема задавам още един въпрос по друг проблем свързан с раздатката. Тече масло от семерингата на въпросния горен лагер и трябва да го сменя и него, но защо не са го сменили при положение, че са я били отворили и са знаели, че тече масло? Труден е за смяна или нещо друго са скрили от мен?


И аз имам вибрации при ускорение (330xi). Не мога да определя дали са отпред или някъде по средата, но определено не са от задния мост.
При мен има нещо странно: като купих колата през август 2013 вибрациите се появяваха при почти всяко ускорение. 2 от гумите имаха балони и реших, че е от тях и се подлъгах да купя колата. След като купих 4 чисто нови гуми вибрациите намаляха, но не изчезнаха. Ходих в сервиз, но не намерихме нищо нередно. И тук идва странното ?!? Постепенно вибрациите взеха да се появяват все по-рядко. Аз обаче не се примирих и след като четох, че почти винаги излиза, че е от предните полуоски (които са едва ли не консуматив) купих комплект чисто нови полуоски и отидох в сервиза да ги сменям. Оказа се обаче, че и аз имам сериозен луфт в лагера на раздатката към предния кардан. Днес ходих на друг майстор, който се занимава със скоростни кутии, но се оказа, че не е разглобявал такава раздатка. Тръгнахме да търсим информация за лагерите и уплътненията - номера, размери и т.н. но не намерихме никаква информация :dunno: Дори в RealOEM не излиза нищо. Накрая намерихме комплект семеринги и уплътнения във Варна Карс за 150 лв, но за лагерите - нищо :( Дори и от Варна Карс казаха, че досега не са сменяли лагери на раздатка.

Към колегата Косев: Откъде си намери лагерите и колко ти струваха? Някакви универсални видове и размери ли са или са някакви специални? Казваш, че дори и след смяната луфта е останал. Сигурен ли си, че наистина са ти сменили лагерите? Да не би да не са успели да ти ги сменят и да са те излъгали нещо, само за да ти вземат парите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Благоевград
Кара: Bmw E46,04`330d

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от Oleg-16V » 28 Апр 2014, 21:10

аз също имам такава вибрация и се случва като и дойде въртящия момент на колата между 2-3 оборота,в стоковото състояние нямах никаква вибрация,а сега дойде вибрация и отделно почна да вие диференциала,сега смятам
да сменя маслото на въпросния диференциал,но ме съмнява да се оправи,та засега нямам идеи още как може да се реши въпросния проблем,вероятно ако се сменят всички лагери ще изчезне виенето,но въпросната вибрация ме съмнява.....
380к.с-770н.м@1.9bar hold boost,OZ UltraLeggera 17",Full M-pack II,Sachs performance,BOSCH air,oil and fuel filter,Nexen SU1@245/40/17-225/45/17,

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.05.2013
Кара: E46 330xd '03
Мечтае да кара: 330xd

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от gkosev » 28 Апр 2014, 23:27

insane_v написа:
gkosev написа:С раздатката се захванахме, защото имаше луфт на предния кардан. След смяната на 2 от 3-те лагера ( третия не помня поради каква причина не го смениха. или нямаше на склад или е бил добре.) по мнение на майстора е изчезнало виенето което се е чувала в купето преди това, но вибрациите си останаха. Луфта на предния кардан все още си го, но това го забелязах на по-късен етап. Вероятно е от 3-тия лагер който не е сменен, той се намира в най-високата част на раздатката. Като цяло мисля, че не е възможно проблема да идва от раздатка тъй като тя се намира точно под мен, а вибрацията определено е в зоната на задния мост.
За да не пускам нова тема задавам още един въпрос по друг проблем свързан с раздатката. Тече масло от семерингата на въпросния горен лагер и трябва да го сменя и него, но защо не са го сменили при положение, че са я били отворили и са знаели, че тече масло? Труден е за смяна или нещо друго са скрили от мен?


И аз имам вибрации при ускорение (330xi). Не мога да определя дали са отпред или някъде по средата, но определено не са от задния мост.
При мен има нещо странно: като купих колата през август 2013 вибрациите се появяваха при почти всяко ускорение. 2 от гумите имаха балони и реших, че е от тях и се подлъгах да купя колата. След като купих 4 чисто нови гуми вибрациите намаляха, но не изчезнаха. Ходих в сервиз, но не намерихме нищо нередно. И тук идва странното ?!? Постепенно вибрациите взеха да се появяват все по-рядко. Аз обаче не се примирих и след като четох, че почти винаги излиза, че е от предните полуоски (които са едва ли не консуматив) купих комплект чисто нови полуоски и отидох в сервиза да ги сменям. Оказа се обаче, че и аз имам сериозен луфт в лагера на раздатката към предния кардан. Днес ходих на друг майстор, който се занимава със скоростни кутии, но се оказа, че не е разглобявал такава раздатка. Тръгнахме да търсим информация за лагерите и уплътненията - номера, размери и т.н. но не намерихме никаква информация :dunno: Дори в RealOEM не излиза нищо. Накрая намерихме комплект семеринги и уплътнения във Варна Карс за 150 лв, но за лагерите - нищо :( Дори и от Варна Карс казаха, че досега не са сменяли лагери на раздатка.

Към колегата Косев: Откъде си намери лагерите и колко ти струваха? Някакви универсални видове и размери ли са или са някакви специални? Казваш, че дори и след смяната луфта е останал. Сигурен ли си, че наистина са ти сменили лагерите? Да не би да не са успели да ти ги сменят и да са те излъгали нещо, само за да ти вземат парите?


На мен ми смениха 2 от 3-те лагера в раздатката. За третия казаха, че го нямало в наличност и не може да се поръча. По спомен липсващия лагер беше точно този, който е към предния диференциал. Аз лично видях единия от лагерите след смяната и не смятам, че са ме излъгали. Магазина от който го купиха беше специализиран само за лагери, намира се в района на ул.Кракра.
При мен нещата се влошават. Вибрацията се появява по-често и започна да се усеща бучене от долу при по-ниски обороти между 1500-1800. По-горе в темата колегите са писали за турбината на скоростната кутия. Позаинтересувах се по темата и наистина има голяма вероятност там да е проблема по признаците, които имам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: Bmw e46 330xi Touring
Мечтае да кара: S50B30 мурбо...

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от FlippeR » 06 Юни 2014, 12:56

Добре де колеги , а тия дето сме с ръчни кутии ? :mhihi: Аз съм с 330xi с ръчка :) И имам същите симптоми, като колегата който след 140 усеща "резонанс". Смених предна полуска лява (имах нещо като тропване при смяна на предавки, идващо под мен) , оправи се тропването..., висящия лагер е ОК, гуменото каре на кардана е като ново ! гумите и джантите са идеално прави ! До 140 колата не трепва...всичко е ОК , подмине ли 140 ...когато си реши тя (не при точно определена скорост) започва нещо като резонанс... т.е. цялата кола тресе... , при връщане на газта и намаляне на скоростта изчезва. Там е работата , че не го прави и при ускорение.. .т.е. карам примерно 160 на магистралата и е ОК, поддържам 160 и по някое време започва да тресе.... а сега де :roll: :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.05.2013
Кара: E46 330xd '03
Мечтае да кара: 330xd

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от gkosev » 06 Юни 2014, 13:15

Колега, когато караш с 160 по магистралата и започне да ти тресе без да си давал газ забеляза ли дали си на нагорнище?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: Bmw e46 330xi Touring
Мечтае да кара: S50B30 мурбо...

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от FlippeR » 06 Юни 2014, 16:50

Не съм се замислял колега...просто като почне да тресе и връщам газта до момента в който спре...После пак си ускорявам примерно до 150-60....до следващия момент в който почне да тресе ... Вече почвам да си мисля за смяна и на дясната полуоска... (въпреки че не намирам луфт в нея ). Запознати авери ми казаха , че при тресене от 120 нагоре - вътрешното каре на предна полуоска е честата причина. Иначе при рязки усорения от 0-та... нямам никакви проблеми...няма тропания, няма вибрации.... Има понякога едно много много леко чукване (наистина рядко го усещам), примерно при даване и връщане на газта, в градски условия, което е едва доловимо и мисля че идва от раздатката... Но при тези километри предполагам 90 % от XD -тата и XI -тата в БГ са на това дередже :) ..просто въпреки че е на зъбни колела (а не с верига като при X5 например) си има износване на материала и олуфтват тези раздатки с годините.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.05.2013
Пол: Мъж
Кара: е 46 330xd

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от javor007 » 21 Юни 2014, 8:09

Аз смених автомата и вибрациите изчезна ха

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от insane_v » 21 Юни 2014, 19:02

FlippeR написа:Добре де колеги , а тия дето сме с ръчни кутии ? :mhihi: Аз съм с 330xi с ръчка :) И имам същите симптоми, като колегата който след 140 усеща "резонанс". Смених предна полуска лява (имах нещо като тропване при смяна на предавки, идващо под мен) , оправи се тропването..., висящия лагер е ОК, гуменото каре на кардана е като ново ! гумите и джантите са идеално прави ! До 140 колата не трепва...всичко е ОК , подмине ли 140 ...когато си реши тя (не при точно определена скорост) започва нещо като резонанс... т.е. цялата кола тресе... , при връщане на газта и намаляне на скоростта изчезва. Там е работата , че не го прави и при ускорение.. .т.е. карам примерно 160 на магистралата и е ОК, поддържам 160 и по някое време започва да тресе.... а сега де :roll: :)


И аз имах същия проблем на 330хi с автомат. До 140 не тресеше, но от 150 нагоре се разтрисаше цялата. При мен беше разбит лагера на раздатката, който е към предния кардан. След смяната на раздатката излязах на магистралата и до 200 колата не трепна :yes: Още не съм я пробвал на дълъг път как е, но предполагам, че пак няма да има проблеми. Така че моя съвет е да си прегледаш раздатката дали фланците не "играят". При мен луфта беше доста сериозен.

Ако стигнеш до ремонт на раздатката ще ти дам един съвет. Аз си рециклирах старата раздатка и ще си я пазя за резерва. Като я разглобихме 2 от лагерите се оказаха с канал за зегерка на външната гривна и струват по над 100 лв/бр. Аз обаче намерих същите лагери на ФАГ, но без канали за 74лв двата общо :yes: След това ги дадах в КООРТЕКС-а (във Варна) където за 10 лв на лагер ми направиха канали :yes: (Естествено за целта трябва да дадеш и старите лагери за мостра). Като включим и 50 лв за работата на майстора ремонта ми излезе 144лв. За смяната на раздатката дадах 80 лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 740XD
Мечтае да кара: BMW F32 435d xDrive

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от pvnbg » 24 Юли 2014, 9:40

Здравейте,
От известно време се появи и при мен този проблем. Колата е 320cd. Когато подам рязко газ от 3000 до 3300 оборота се чува една силна вибрация, в райнона на подлакътника и задната седалка. Предположенията бяха много, стандарните обсъждани в темата. Свалихме кардана и едното каре беше запекло яко. Рециклирахме каретата, сменихме тампона към скоростите и висящия лагер. Там където рециклираха кардана също така и го зацепиха. Закарах колата на диагностика на скоростите в два сервиза и на двете места казаха, че кутията е наред и вибрациите не са от нея. Изтествахме всичко и нямаше видими проблеми. Но - всяко чудо за три дни. От днес отново има същата вибрация на същите обороти. Проверихме тампони на задния мост, на диференциала..всичко което изчетох е проверено и видимо е ок, но проблема продължава. Дали да се ориентирам към сваляне на диференциала? Или просто да изчакам да стане по-сериозен проблема и тогава лесно ще се разбере от къде е (не ме кефи този вариант изобщо!) :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от MonsteR » 26 Юли 2014, 21:14

Автомат ли си колега?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 14.05.2014
Пол: Мъж

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от KaloyanS » 28 Юли 2014, 15:35

Oleg-16V написа:аз също имам такава вибрация и се случва като и дойде въртящия момент на колата между 2-3 оборота,в стоковото състояние нямах никаква вибрация,а сега дойде вибрация и отделно почна да вие диференциала,сега смятам
да сменя маслото на въпросния диференциал,но ме съмнява да се оправи,та засега нямам идеи още как може да се реши въпросния проблем,вероятно ако се сменят всички лагери ще изчезне виенето,но въпросната вибрация ме съмнява.....



Свали го и го занеси да му оберат луфта докато е време при мен почна с виене и за доста кратко време се стигна до претракване.. Лично мое впечатление - честа болест при по-силните печки, а твоята като ти гледам подписа ... :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2008 Е92 М3 6sp, 2011 E70 X5 35D

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от tol4o » 19 Юли 2016, 9:22

123d 230,000 км Колата е супер но и при мен подобни вибрации ме побъркват
Ето ги и моите симптоми:
до 120км/ч перфектно, след това до към 145км/ч при ускорение или отпускане на газта се получава един нискочестотен резонанс като тупкане който преминава през цялото купе и го разтриса. Резонанса се появява рязко и след 3-4 секунди затихва плавно и така до следващия резонанс. Ако променя скоростта или променя зацепването на тягата резонанса изчезва. При каране на темпомат се случва по рядко, понеже подава и отпуска по-плавно газта но при изкачване на баир пак се появява. При натискане на съединителя по време на резонанса той не изчезва просто заглъхва като намалее скоростта, което значи че няма нищо общо с двигателя и оборотите му или маховика. Усеща се че резонанса започва от задната част, на волана няма никакви вибрации. Сигурен съм че разковничето е някъде по задното задвижване. Смених предно гумено каре, задното е добре. Сменени тампони на диференциала понеже задния беше тръгнал и си помислих, че това е причината но уви не. Луфта на диференциала нормален. Нови балансирани гуми Nokian zLine, нови оригинални спирачни дискове и накладки.
Втория симптом е че при подаване или отпускане на газта има по-голям луфт от нормалното, който се усеща най-осезаемо на високи предавки /5 или 6/. Луфта беше доста по-голям но след като смених тампоните на диференциала имаше някакво подобрение.

Моето заключение при тези два симптома са разбити карета на задни полуоски

Какво е вашето мнение?
There is nothing but BMW!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от e.germaneca » 27 Фев 2023, 23:47

KaloyanS написа:
Oleg-16V написа:аз също имам такава вибрация и се случва като и дойде въртящия момент на колата между 2-3 оборота,в стоковото състояние нямах никаква вибрация,а сега дойде вибрация и отделно почна да вие диференциала,сега смятам
да сменя маслото на въпросния диференциал,но ме съмнява да се оправи,та засега нямам идеи още как може да се реши въпросния проблем,вероятно ако се сменят всички лагери ще изчезне виенето,но въпросната вибрация ме
Свали го и го занеси да му оберат луфта докато е време при мен почна с виене и за доста кратко време се стигна до претракване.. Лично мое впечатление - честа болест при по-силните печки, а твоята като ти гледам подписа ... :winky:
MonsteR написа:Съгласен, има много майстори и в БГ.. мислиш ли обаче че някой ще ти даде 2 години гаранция, без ограничение в пробега... Аз от БГ майсторите съм толкова отвратен, че се научих да си правя сам колата... Просто са леш, те не гледат да ти помогнат и да получат възнаграждение за труда си. Те гледат да те съдерат, пък ако случайно ти решат проблема то е добре дошло... ако ли не ти имаш пари да караш БМВ и си длъжен да се ръсиш.



Здравейте колеги и така ли никой не намери проблема с вибрацията при ускоряване проблема в който на 4/5/6 скорост точно в 2000 оборота когато е въртящият момент започва да тресе яко в задната част на купето и на 2500 оборота затихва сменил съм всичко за което се сетих и нищо. Говоря за бмв Е46 330д 204кс

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от e.germaneca » 27 Фев 2023, 23:49

KaloyanS написа:
Oleg-16V написа:аз също имам такава вибрация и се случва като и дойде въртящия момент на колата между 2-3 оборота,в стоковото състояние нямах никаква вибрация,а сега дойде вибрация и отделно почна да вие диференциала,сега смятам
да сменя маслото на въпросния диференциал,но ме съмнява да се оправи,та засега нямам идеи още как може да се реши въпросния проблем,вероятно ако се сменят всички лагери ще изчезне виенето,но въпросната вибрация ме
Свали го и го занеси да му оберат луфта докато е време при мен почна с виене и за доста кратко време се стигна до претракване.. Лично мое впечатление - честа болест при по-силните печки, а твоята като ти гледам подписа ... :winky:
MonsteR написа:Съгласен, има много майстори и в БГ.. мислиш ли обаче че някой ще ти даде 2 години гаранция, без ограничение в пробега... Аз от БГ майсторите съм толкова отвратен, че се научих да си правя сам колата... Просто са леш, те не гледат да ти помогнат и да получат възнаграждение за труда си. Те гледат да те съдерат, пък ако случайно ти решат проблема то е добре дошло... ако ли не ти имаш пари да караш БМВ и си длъжен да се ръсиш.



Здравейте колеги и така ли никой не намери проблема с вибрацията при ускоряване проблема в който на 4/5/6 скорост точно в 2000 оборота когато е въртящият момент започва да тресе яко в задната част на купето и на 2500 оборота затихва сменил съм всичко за което се сетих и нищо. Говоря за бмв Е46 330д 204кс

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Вибрация при ускорение 330xd

Мнение от VladiE » 01 Апр 2023, 0:10

От кардана е.

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook