Help за 318i

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 13.02.2003
Местоположение: Sofia

Help за 318i

Мнение от WestSide » 26 Юни 2006, 15:50

На диагностиката дава ,че има грешка в датчика разпределителния вал(camshaft sensor),за който датчик аз дори не знаех ,че съществува при М43. Колата работи по същия начин и като се махне този датчик,тоест прекъсва и гасне на празен ход.Чудя се дали проблема да не идва от смяната на оригиналния разпределителен вал с Schrick(262 градусов),но бях карал 6 месеца без никакъв проблем и изведнъж нещо се скапа. Питането ми е къде мога да намеря такъв датчик(втора употреба,работещ),за да мога да пусна колата с него да видим дали няма да даде грешка по-нататък.Не искам да си купувам нов защото не знам дали няма да се окаже нещо друго и да дам пари напразно.Обикалях по морги,свързах се с Али,който ми спомена за някаква автокъща на Жоро,която била до околоврстното,но ми е доста далечко и ако някой има телефон ще ме улесни много,да не си ходя до дам напразно.Ако имате някакви идеи как да измисля нещата ,че да го оправя този проблем ще бъда адски благодарен,защото вече ми писна да карам с един крак на двата педала:) Благодаря ви предварително колеги. :yes:
Killing Ain't Fair,But Somebody Got To Do It!

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 26 Юни 2006, 17:58

ами при жоро бъди сугурен, че ще намериш така че няма да ходиш напразно, това се пада над овча купел по околовръстното, ще ти обесня по-подробно ако имаш интерес ;)
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 13.02.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от WestSide » 27 Юни 2006, 0:42

Е,ако е сигурно,тогава ще ида!Иначе Али ми го обясни къде е,след Юнитрейд някъде:) Ще го намеря значи.Мерси:)
Killing Ain't Fair,But Somebody Got To Do It!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 13.02.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от WestSide » 28 Юни 2006, 7:28

Е,да ама и при Жоро нямаше такъв датчик :banghead: :ranting: Направо ми дойде до не знам къде с тая глупост,колеги дайте съвет да се занимавам ли или да ходя в Камор,че ми писна отвсякъде от тая кола....
Killing Ain't Fair,But Somebody Got To Do It!

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 28 Юни 2006, 9:53

В Камор според мен няма да ти помогнат
с нищо повече освен да сменят този датчик,
ако това е т. нар. Pulse Generator той е някъде
около 150лв. Така че можеш да си направиш
сметка дали искаш да го смениш.
Много е възможно да е оттам проблема щом
отчита грешка.
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 13.02.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от WestSide » 28 Юни 2006, 17:36

Днес бях при един пич намиаш се до сточна гара и той ми каза,че може проблема да е в стъпковото моторче(или нещо такова беше)..... Чудя се дали все пак да не ида на диагностика в Камор,пък може да покаже нещо друго тяхния компютър...В Prospeed показва "Camshaft Sensor" ,на друго място не съм ходил...е**си ядовете...
Killing Ain't Fair,But Somebody Got To Do It!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook