Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.04.2014
Пол: Мъж
Кара: Mitsubishi Galant

Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от whererabbit » 15 Апр 2014, 20:57

Ровейки из нета попаднах на това https://www.youtube.com/watch?v=ufYPcGdatrk , което мисля, че ще е полезно... Но така и не можах да намеря това, което ме интересува - ако 3- ката е с четирилъчев мулти волан има ли нужда от преработване на окабеляването ако се инсталира трилъчев спортен мулти?
Последна промяна whererabbit на 17 Апр 2014, 22:22, променена общо 1 път
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от bgpavlp » 16 Апр 2014, 11:32

Не
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.04.2014
Пол: Мъж
Кара: Mitsubishi Galant

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от whererabbit » 17 Апр 2014, 12:28

не - вземам новия волан, откачам стария, закачам новия, връзвам "буксата" и имам абсолютно действащ спортен мулти волан... супер, мерси!
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.


Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 24.05.2006

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от pinciflucnik » 20 Апр 2014, 18:51

Точно така, ако преди си имал мулти => не променяш нищо, само щракваш буксата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от philipz » 19 Ное 2014, 11:35

а ако волана е спортния , но не е мулти , а искам да го сменя със спортен мулти , предполагам трябва да се изпълни процедурата от клипчето ?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.09.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 M43b19 -118к.с

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от dexirexi » 20 Ное 2014, 1:36

Здравейте колеги, искам да споделя с вас един PDF с слагането на cruise контрол на м43б19 :)

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от BMDrago » 20 Ное 2014, 16:47

Ами сподели го де
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от vavilon » 21 Ное 2014, 15:05

dexirexi написа:Здравейте колеги, искам да споделя с вас един PDF с слагането на cruise контрол на м43б19 :)

Айде, че ще правя Дей тема, как си омазах колата. :mhihi: Старите ми линкове за 318и, свързване на мултиволан, вече не работят. :(

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 136к.с.

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от taniotd » 25 Ное 2014, 21:41

whererabbit написа:Ровейки из нета попаднах на това https://www.youtube.com/watch?v=ufYPcGdatrk , което мисля, че ще е полезно... Но така и не можах да намеря това, което ме интересува - ако 3- ката е с четирилъчев мулти волан има ли нужда от преработване на окабеляването ако се инсталира трилъчев спортен мулти?

Изгледах го тоя клип,но много объркано и неясно ми се вижда всичко....кое къде го свързва,коя букса на кой кабел не става много ясно.Аз преди 2-3 месеца я направих процедурата.Купих си еърбег с бутони и си поставих сам круизконтрола.Много е проста и забавна работа и за 2-3 часа начинаещ любител като мен се справи от първият път.Само че аз се ръководих от тоя клип :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=UANIDdz4H8s
Този поляк много по-ясно го е обяснил,почти като за бавноразвиващи,стъпка по стъпка,брои си човека 2 пъти и показва кое кабелче къде се закача, да не обърка някой и така.Аз си свалих клипчето на телефона,но то почти не ми беше нужно,изгледах го 2-3 пъти клипа,отбелязах си цветовете на жичките и стана.Голям кеф си е круиза

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 11.01.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330д 204к.с.
Мечтае да кара: E92 335д
Детайли за колата: Чипосан фърколет!

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от jordan_vik » 28 Ное 2014, 22:13

taniotd написа:
whererabbit написа:Ровейки из нета попаднах на това https://www.youtube.com/watch?v=ufYPcGdatrk , което мисля, че ще е полезно... Но така и не можах да намеря това, което ме интересува - ако 3- ката е с четирилъчев мулти волан има ли нужда от преработване на окабеляването ако се инсталира трилъчев спортен мулти?

Изгледах го тоя клип,но много объркано и неясно ми се вижда всичко....кое къде го свързва,коя букса на кой кабел не става много ясно.Аз преди 2-3 месеца я направих процедурата.Купих си еърбег с бутони и си поставих сам круизконтрола.Много е проста и забавна работа и за 2-3 часа начинаещ любител като мен се справи от първият път.Само че аз се ръководих от тоя клип :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=UANIDdz4H8s
Този поляк много по-ясно го е обяснил,почти като за бавноразвиващи,стъпка по стъпка,брои си човека 2 пъти и показва кое кабелче къде се закача, да не обърка някой и така.Аз си свалих клипчето на телефона,но то почти не ми беше нужно,изгледах го 2-3 пъти клипа,отбелязах си цветовете на жичките и стана.Голям кеф си е круиза


Не ми отваря клипа на тоз поляк в you tube , искам да питам 37 пин в екуто свободен ли е, как да разбера кой е без схема?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 5.07.2014
Пол: Мъж
Кара: 320d sedan 6 speed M47N
Мечтае да кара: На комшията,сивия металик може и русата!!!

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от chubaka80 » 03 Дек 2014, 20:10

Здравейте!!! След много дни на търсене на мултифункционален четирилъчев волан на е46 2003 година,попадам все на волани на който кожата е в окаяно състояние.Та въпросът към Вас е следния, може ли на обикновен четирилъчев волан без мултифункция да се монтира само ербега и копчетата(мултифункцията),като се запази основата на моя,от същия четирилъчев волан?Страшно обяснение дано някой знаеш ме е разбрал. Благодаря!

PS:Извинявам се на колегата създал темата но мисля е получил своя отговор! Лека и без аварина на всички!!! :driving:
Когато си умрял , не знаеш , че си мъртъв.Трудно е само за останалите.............Същото и когато си тъп!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 136к.с.

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от taniotd » 09 Дек 2014, 21:49

Може,аз така направих. Обаче има едни гумени тампони вътре във волана които опират и трябва да се изрежат за да си влезе и легне нормално. И другото което е , получава се съвсем леко разминаване от порядъка на 1-2 мм между бега и волана. Обаче ако не се заглеждаш много много и не му обръщаш внимание всичко е ОК. Аз му свикнах и не ми пука

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: E39 S62B50

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от Slu4ainiK » 25 Авг 2015, 14:44

Колеги да попитам тук, не намерих по подходящо място за моя въпрос.

Имам е46 обикновения волан и искам да сложа мултифункционален.

Идеята ми е че тези мултита са доста изтъркани, а моя е доста запазен и искам да го ползвам(пък и трудно се продава). Възможно ли е да сваля САМО еърбега и да сложа този от мултифункционалния волан бега с копчетата ? Разминават ли се размерите нещо ? Прикачвам снимки за да видите, за кои точно волани говоря.

Мерси
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от pivanov » 29 Авг 2015, 17:25

И аз да попитам нещо, мога ли да сменя този волан?
Изображение

С този от е39? Ще трябва ли да преправям нещо или всичко е plug&play
Изображение

Благодаря!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Смяна на волан и включване на круиз контрол на Е46

Мнение от oci » 30 Авг 2015, 8:01

pivanov написа:И аз да попитам нещо, мога ли да сменя този волан?
Изображение

С този от е39? Ще трябва ли да преправям нещо или всичко е plug&play
Изображение

Благодаря!!!

Нищо не се преправя. Сменяй смело

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook