Рециклиране на носачи е46?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от swetlioo » 02 Яну 2019, 13:25

Т.е. да разбирам ли, че с рециклиране, както ги прави човекът в Казанлък, е по-добрият вариант, или със смяна на шарнирите,с такива от е36 или такива от Meyer HD, е по-добре. Говорим за рециклиране, не за взимане на нови носачи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 21.02.2005
Пол: Мъж
Кара: Е46, Е91
Детайли за колата: БМВ 320д '02
БМВ 320д '07
БМВ 318и '09

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от cgm » 02 Яну 2019, 13:38

Kurtov написа:
cgm написа:Здравей колега,
От опит мога да ти кажа - не се занивамвай с това.
Купи си два нови носача и си карай колата. (Аз ги взех на лемфьодер с отстъпката бяха по 200лв бр.)
Преди това рециклирах смених външните шарнири и колата стана като лагерна количка всяка неравност се усещаше във волана. После реглаж. Видях че не ства. Смяна с нови писле пак реглаж и така.


Здравей.
Как си ги рециклирал ?
Набит е шарнир от е36 ли ?
Поздрави.


Да колега с набиване на плътен шарнир от Е36 на марката АсМетал.
Не останах доволен, започна да вози като лагерна количка и предполагам по този начин ще скъси доста живота на другите елементи по окачването (рейка, накраиници...).
Според мен това е основен елемент на окачването и не трябва да се правят компромиси.
Като видях какво представялва самата процедура по избиване и набиване не ми вдъхна много доверие :)

Така че си взех едни нови на лемфьодер и нещата си дойдоха на мястото :)

Това е моят опит с носачите на Е46.

Имам опит и с носачите на Е30, но там са стоманениие и няма проблем с набиване и избиване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: '03 330xd M57N Sedan

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от Mpower84 » 03 Яну 2019, 23:53

Още един положителен глас за рециклирани носачи на XD. Правих ги в Дупница, монтират АсМетал, цената е 80 лева. Близо 20 000 км по-късно няма проблем, няма каквато и да била промяна в поведението на колата. Доволен съм адски много. Цената на 1 шарнир АсМетал е около 15 лева от тук насетне. Според мен трябва да не си с всичкия си за да предпочетеш да си купиш нов носач особено пък за X. Попитах предварително дали може да се набие Meyle HD, но ми казаха че си работят с АсМетал и нямат оплаквания. За момента се оказват достатъчно издръжливи, а и цената им е предоволна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от swetlioo » 04 Яну 2019, 7:44

колега, тези в Дупница, каква технология използват точно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от stony1 » 04 Яну 2019, 14:45

Mpower84 написа:Още един положителен глас за рециклирани носачи на XD. Правих ги в Дупница, монтират АсМетал, цената е 80 лева. Близо 20 000 км по-късно няма проблем, няма каквато и да била промяна в поведението на колата. Доволен съм адски много. Цената на 1 шарнир АсМетал е около 15 лева от тук насетне. Според мен трябва да не си с всичкия си за да предпочетеш да си купиш нов носач особено пък за X. Попитах предварително дали може да се набие Meyle HD, но ми казаха че си работят с АсМетал и нямат оплаквания. За момента се оказват достатъчно издръжливи, а и цената им е предоволна.

Като ще монтират АсМетал, то е по-добре направо да си купиш чисто нови носачи на АсМетал.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от stony1 » 04 Яну 2019, 14:47

swetlioo написа:колега, тези в Дупница, каква технология използват точно?

Докато разпитваш вече щеше да си ги рециклирал. Пращай ги на Минчо в Казанлък и ще останеш доволен. Може да му се обадиш за по-подробна информация по телефона. В интернет има доста информация за него, телефон за връзка и адрес за доставка по Еконт.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от swetlioo » 04 Яну 2019, 16:22

Ясно. Звънях, но не предлага опция с негови носачи, а после да му пратя старите ми, защото в момента няма оборотни носачи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: '03 330xd M57N Sedan

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от Mpower84 » 04 Яну 2019, 16:40

stony1 написа:Като ще монтират АсМетал, то е по-добре направо да си купиш чисто нови носачи на АсМетал.

Никаква идея нямам от къде ти дойде това прозрение. Искаш ли да провериш кои фирми предлагат носачи за Х и на каква цена. И пак казвам монтирано е вече, кара се, чудно е. Не схващам къде виждаш проблем с асметал.


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от stony1 » 05 Яну 2019, 22:26

Mpower84 написа:
stony1 написа:Като ще монтират АсМетал, то е по-добре направо да си купиш чисто нови носачи на АсМетал.

Никаква идея нямам от къде ти дойде това прозрение. Искаш ли да провериш кои фирми предлагат носачи за Х и на каква цена. И пак казвам монтирано е вече, кара се, чудно е. Не схващам къде виждаш проблем с асметал.


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Елементарно е. Когато отида някъде и попитам за услуга или ремонт с определена марка, от която съм доволен и имам реални наблюдения, а предлагащият ремонта или услугата ми отговори, че видиш ли той работи с марката "Х" и за момента няма оплаквания, аз просто си изнасям задника от там, защото:
1. Аз съм клиент и мога сам да избера "как и кога да се прецакам".
2. Това, че някой предпочита да работи с евтини материали, за които няма как да гарантира ме притеснява.
3. Ако детайлът с марката "Х" се прецака, отговорът ще бъде "До сега не сме имали проблеми" или нещо от сорта, а това не ме устройва.
Дали е прозрение?
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от Z3Ro* » 06 Яну 2019, 14:29

Аз имам опит с носачи Асметал и МейлеХД - мога да кажа, че не намирам преимущества на вторите, освен цената им...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от virtualchild » 07 Яну 2019, 16:53

Моята болка колеги е че колата е със понижени пружини 3см и се страхувам от Bumpsteer ефекта.
Поради тази прчина търся рециклиране на носачите, но да са регулеруеми както тези на Е36:
https://groundcontrolstore.com/collections/e46-roll-center-bump-steer/products/bmw-e36-z3-bmw-roll-center-correction-kit
Сега въпроса е 42мм отвор или 49мм отвор ми трябват за моята 330xd? :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 5.01.2012

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от venk0v » 30 Яну 2019, 2:26

sawion написа:на е60-тката съм рециклирал в с.Лозен и 2 години по-късно все още нямат проблеми, ако все пак не намериш в люлин 0894 60 21 10


С две ръце препоръчам. Два комплекта имам от него :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от The_Ancient » 30 Яну 2019, 17:11

Десният шарнир ми го смениха с такъв от е36 TRW за 44лв шарнира + 41лв труд. Това включва сваляне от колата, вадене на оригиналния е46 шарнир, набиване на този от е36 и обратен монтаж. Майсторът каза, че можело и от е30 да сложи, който бил по-здрав, но неравностите се усещат повече на волана и после не може да се мине на такъв от е36. Минал съм само 3-4000км, засега е ОК.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Рециклиране на носачи е46?

Мнение от Kurtov » 28 Фев 2023, 8:42

Здравейте.
Да попитам каква е процедурата за набиване на шарнир от е36 на е46 XD ?
Става въпрос за външния шарнир на е46-та.
Просто се избива на преса и се набива новия шарнир ли ?
Поздрави!

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook