Проблме с багажника

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 26.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: ми-24

Проблме с багажника

Мнение от bmw_muligan » 05 Юли 2014, 18:22

Здравейте колеги проблема е следния: на таблото показва че багажника е отворен а той е затворен и неможе да се отваря ръчно от копчето на него а само от ключа. Някой имали някакви предложения за решението на този проблем ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблме с багажника

Мнение от vavilon » 07 Юли 2014, 12:09

Разглоби си лайстната с бутона на багажника и виж самият бутон. Провери си гументо гофре, от капака на багажника към купето. Често там се късат кабелите и окъсяват.
По смело с търсачката! search.php?keywords=%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA&terms=all&author=&fid%5B%5D=34&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Проблме с багажника

Мнение от overclock » 07 Юли 2014, 14:18

vavilon написа:... Провери си гументо гофре, от капака на багажника към купето. Често там се късат кабелите .....
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.06.2014
Пол: Мъж

Re: Проблме с багажника

Мнение от nikolay,london » 12 Юли 2014, 21:54

И аз съм на същия хал но при мен проблема е че лампата ми свети(отворен багажник), бутона на багажника не функционира а от днес вече и с ключа(ръчно) не се отваря! Дефакто нямам достъп до багажното отделение! Някакви идей от къде да започна...???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Проблме с багажника

Мнение от unikalen88 » 14 Юли 2014, 10:17

наи-вероятно самата брава е здала багажа,щом нито с ключа се отваря нито с бутона.Иначе ако само бутона неработи има 2 причини,едната е зацапана букса на самия бутон-сваля се и се пръска с контактен спреи и се почиства и тръгва.Другия проблем може да е в гуфрето(да има скъсан кабел от многото отваряне и затваряне на багажника)Не е излишно да се провери макар че щом от ключа нестава.АААА сетих се и за друг варянт да не работи бутона-когато със ключа се заключи багажника,бутона спира да работи и се отваря само с копчето на ключа :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Проблме с багажника

Мнение от pimpo » 14 Юли 2014, 10:25

Аз този го ядох 2 пъти вече.
При мен проблема бяха връзките на планките на плафоните. Колкото и глупаво да ви звучи, кабелите от бутона минават през планките на плафончетата на номера. Те се окисляват и почват да губят контакт и оттам бутона не работи. Сваля се лайсната (за целта се сваля частично и кората на багажника отвътре, защото там е буксата която трябва да извадите), вадят се пластмасовите основи на плафоните, и ако е възможно се натягат връзките, ако са много зле, направо се запоява. Аз така направих и вече 2г няма проблем.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Проблме с багажника

Мнение от vavilon » 14 Юли 2014, 13:29

Дамм, за да се избегне тази корозия, превантивно се намазват с медна грес или някаква ел. проводима смазка. С годините, изолзацията на лайстната сдава багажа и се наводняват плафоните. И ако сте с диодни ламби, които избщо не греят, няма какво да изпарява влагата там.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.06.2014
Пол: Мъж

Re: Проблме с багажника

Мнение от nikolay,london » 14 Юли 2014, 14:28

Добре де,но как да проверя всичко това след като нямам достъп нито до бравата, нито до гофрата с кабелите? Не намирам начин да отворя капака а и от посока задни седалки ми се струва невъзможно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Проблме с багажника

Мнение от unikalen88 » 15 Юли 2014, 14:58

nikolay,london написа:Добре де,но как да проверя всичко това след като нямам достъп нито до бравата, нито до гофрата с кабелите? Не намирам начин да отворя капака а и от посока задни седалки ми се струва невъзможно!

като отвориш багаvника се дърпа единия краи на гофрето и тои излиза.След като вече се виждат кабелите почваш да ги подръпваш един по един-напред,назад, и ако има скъсан тои излиза :mhihi: :mhihi: :mhihi: запоява се и се изолира с термо шлаух или изолирбант.Ако няма проблем там се отива към буксата на бутона на багажника.Според колата,значи на седан като се свали лаисната с бутона -буксата е там,а на купе е под кората.Кората се сваля от 5-6 копчета които вадиш с утверка и се вижда буксата.Пръска се със контактен спреи след това няколко пъти се включа и иазключа за да се зачистят крачетата и се проверява сработва ли или не :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Проблме с багажника

Мнение от Моджо » 15 Юли 2014, 16:40

Колега, той човека не може да си отвори багажника, кви гофрета да проверява :)
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... A#p3808216
Имаше и друга тема, ама не я намирам. През ски сака или заготовката му се влиза от задните седалки в багажника и се отваря.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.06.2014
Пол: Мъж

Re: Проблме с багажника

Мнение от nikolay,london » 15 Юли 2014, 21:36

Странно е че всеки ме съветва да проверя гофрата с кабелите при условие че аз нямам достъп до тях! Ситуацията е следната: имам светеща индикация за отворен багажник, бутонът на контактния ключ за отваряне на багажника не функционира нито ел. ключето на самия капак, не мога да го отворя и завъртайки ръчно ключа в ключалката, не намирам никакъв ски сак на задните седалки нито каквато и да било заготовка за евентуален достъп до бравата!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.07.2012
Местоположение: София
Кара: е46 318i
Мечтае да кара: Вече го кара :)

Re: Проблме с багажника

Мнение от theshadowtm » 23 Юли 2014, 9:10

Колега,

Дай някакви специфики на колата.
Ако е като моята /е46 98ма края/, аз нямам достъп до багажника през задната седалка.
Като махнеш облегалката на задната седалка и ако имаш достъп до багажника, влизаш вътре или намираш някое лапе, достатъчно дребно да се промуши, и или развиваш планката на която се захваща механизъма на багажника, или натискаш палеца на механизъма и се отваря.
След това почваш да четеш съветите на колегите и да търсиш причината за повредата :)

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.06.2014
Пол: Мъж

Re: Проблме с багажника

Мнение от nikolay,london » 28 Мар 2023, 21:05

Проблемът е решен!!! BMW-то ми е Е46 318i 2001 седан. Свалих облегалката на задната седалка, отрязах с ножица за метал отвор в ламарината, която отделя купето и багажното отделение, достатъчен да се промъкна в багажника! :kuku:. Отворих капака след 20 мин. боричкане в ембрионална поза в багажника!След като вече имах достъп до гофрата нещата почнаха да се изясняват! Проверих кабел по кабел и открих 2 скъсани кабела, възтанових връзките и всичко се оправи! Сега отново го обичам това мое BMW!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Проблме с багажника

Мнение от Моджо » 31 Мар 2023, 16:21

От 2014 до 2023 кара без багажник ли бре :)) Мале, мале.
Хм,хм...

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook