Прегряване

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: Прегряване

Мнение от djkita » 09 Юни 2016, 16:08

Слагай си оригинална капачка на 2 бара.
Не стават така нещата, от БМВ са си го измислили ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Прегряване

Мнение от don't be » 09 Юни 2016, 17:37

NGLaz написа:Съветвам те капачката да е за дизел ( 1,4 бара ) БМВ са се презастраховали с тези 2 бара. Системата работи на една атмосфера все пак. Просто я смени! Ще ти спести много главоболия занапред.


Такава капачка , като сложиш на бензин и почва да изхвърля вода !
За милиони-няма закони.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Прегряване

Мнение от dreadx » 09 Юни 2016, 21:46

Между другото нали не сипвате чист антифриз, а го разреждате според предписанията?

(- иначе се разширява двойно повече от водата и може обемът на разширителния съд да не е предвиден за такова разширение.)

А в какъв точно сервиз се случи това? - в нормален автосервиз, или при някой индиец-шанаджия?
При вас как стои въпросът с отговорността на сервиза, във връзка с нанесени повреди при опит за ремонт?
Или и при вас майсторО веднага започва да се оправдава: "- Ами то така си беше.."
За съвета да караш 2 км. без охлаждане - no comment..

Кажи накратко и по тези въпроси.
-- мисля, че на всичките колеги им е любопитно да разберат, ама им е неудобно да попитат.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Прегряване

Мнение от cmdkick » 09 Юни 2016, 21:59

Еми колега, според теб, какъв сервиз ще те посъветва да караш без вода, от БМВ на дали... :mhihi: :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.06.2016
Пол: Мъж

Re: Прегряване

Мнение от Vasko95 » 09 Юни 2016, 22:10

Турци брат не са сервиз автокъща е и лошото е че няма как да оставя колата на паркинга и да тече защото съседите ще извикат adac идват вземят ми колата и на техен паркинг седи +глоба и плащане на час паркинг после до сервиза още и е лошо днес ми звънна този каза че е ходил на диагностика всичко по колата е окей нямала грешки само вентилатора на перката вартел постоянно поръчах нова каза мотор вс е окей утре мисля като отида да я загрея хубаво да видя термостата отваря ли перката включва ли кога спира кога включва ако трябва друго да гледам по охлафителната система или мотора да каже някой последния път гледах маслото нямаше вода тоз каза че се е надувал наркуча на водата като загррезагря на 60градуса давах газ не усетих да се надува освен като го стиснах и давах газ усещах налягане но смятам че е нормално водата се варти утре ще проверя по хубаво всичко преди да я взема ако нещо съм изпуснал ще се радвам да ме допълните :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Прегряване

Мнение от cmdkick » 09 Юни 2016, 23:49

Vasko95 написа:Турци брат не са сервиз автокъща е и лошото е че няма как да оставя колата на паркинга и да тече защото съседите ще извикат adac идват вземят ми колата и на техен паркинг седи +глоба и плащане на час паркинг после до сервиза още и е лошо днес ми звънна този каза че е ходил на диагностика всичко по колата е окей нямала грешки само вентилатора на перката вартел постоянно поръчах нова каза мотор вс е окей утре мисля като отида да я загрея хубаво да видя термостата отваря ли перката включва ли кога спира кога включва ако трябва друго да гледам по охлафителната система или мотора да каже някой последния път гледах маслото нямаше вода тоз каза че се е надувал наркуча на водата като загррезагря на 60градуса давах газ не усетих да се надува освен като го стиснах и давах газ усещах налягане но смятам че е нормално водата се варти утре ще проверя по хубаво всичко преди да я взема ако нещо съм изпуснал ще се радвам да ме допълните :)


Ле-ле, задъхах се докато го прочета. Братле защо просто не потърсиш някой по читав сервиз, то се е видяло че нито ти, нито турците от автокъщата ще ти оправят колата ... :dunno:
Tires are evil - destroy them all ...

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 26.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: m43

Re: Прегряване

Мнение от NGLaz » 10 Юни 2016, 7:56

Такава капачка , като сложиш на бензин и почва да изхвърля вода ![/quote]

Нали точно това е идеята - ако има проблем и надува, да изхвърли водата през капачката..
Няма как системата да достигне налягане 2 бара. При нашите 15 годишни бмв-та, всичко е толкова старо вече, че се пука и гърми от най-малкото! Много малко са хората с 15 годишни коли, които ще сменят всичко по системата с НОВО и ОРИГИНАЛНО. Щом се отваря клапана на капачката значи има излишно налягане, а щом има такова значи има проблем. И следващият път вместо да му гръмне радиатора например, аз съветвам капачка на 1,4.
Бмв са го измислили, колите ни да се карат с оригинални части, но колко от нас ще се похвалят с това за 15 годишни коли :) Няма какво да се лъжем ... даде ни някой 30% на боклуци и сме доволни

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: Прегряване

Мнение от djkita » 10 Юни 2016, 11:15

Колега, пишеш глупости.
Точно при м43 ако сложиш такава капачка и някъде като се натовари повече двигателя и... гледай какво става ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Прегряване

Мнение от DigitalExile » 10 Юни 2016, 12:42

NGLaz написа:
don't be написа:Такава капачка , като сложиш на бензин и почва да изхвърля вода !


Нали точно това е идеята - ако има проблем и надува, да изхвърли водата през капачката..
Няма как системата да достигне налягане 2 бара. При нашите 15 годишни бмв-та, всичко е толкова старо вече, че се пука и гърми от най-малкото! Много малко са хората с 15 годишни коли, които ще сменят всичко по системата с НОВО и ОРИГИНАЛНО. Щом се отваря клапана на капачката значи има излишно налягане, а щом има такова значи има проблем. И следващият път вместо да му гръмне радиатора например, аз съветвам капачка на 1,4.
Бмв са го измислили, колите ни да се карат с оригинални части, но колко от нас ще се похвалят с това за 15 годишни коли :) Няма какво да се лъжем ... даде ни някой 30% на боклуци и сме доволни


А за без капачка к'во мислиш? Не е ли по добре :dunno:

Иначе по темата мисля,че автора трябва да смени майстора и ще се оправят нещата.
В крайна сметка евтиното в 99% от случаите излиза по скъпо така,че .. :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 26.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: m43

Re: Прегряване

Мнение от NGLaz » 10 Юни 2016, 13:58

djkita написа:Колега, пишеш глупости.
Точно при м43 ако сложиш такава капачка и някъде като се натовари повече двигателя и... гледай какво става ;)


Точно това става, че не пукат слабите места в системата и не те оставя на пътя колата..
2 бара е много голямо налягане дори и за бмв, което работи на по-голямо от другите марки.
Просто съм минал през всичко вече и знам.
Колегата да не се шашка за гарнитура, че и това не става лесно при М43

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Прегряване

Мнение от cmdkick » 10 Юни 2016, 16:39

NGLaz написа:
djkita написа:Колега, пишеш глупости.
Точно при м43 ако сложиш такава капачка и някъде като се натовари повече двигателя и... гледай какво става ;)


Точно това става, че не пукат слабите места в системата и не те оставя на пътя колата..
2 бара е много голямо налягане дори и за бмв, което работи на по-голямо от другите марки.
Просто съм минал през всичко вече и знам.
Колегата да не се шашка за гарнитура, че и това не става лесно при М43


Да да почти е невъзможно при м43 :mhihi: :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Прегряване

Мнение от dreadx » 10 Юни 2016, 18:14

Vasko95 написа:.. и лошото е че няма как да оставя колата на паркинга и да тече защото съседите ще извикат adac идват вземят ми колата и на техен паркинг седи +глоба и плащане на час паркинг после до сервиза още и е лошо ..

Ужас! А това значи ли, че някой ако те дразни можеш да му лиснеш 100 грама масло под колата, пък той да ходи да се обяснява после, като му я вдигнат от adac.. ;)

Ето това съм чувал, че е най-добрият вариант за тест: https://www.amazon.com/UVIEW-560500-Rep ... B000NPEXOQ
Combustion Leak Tester Fluid - само индикаторната течност, продава се като консуматив. Няма нужда за разни неща, които в аптеката струват 2 лв. да даваш $35 -- тръбички, някаква тапа и епруветка, в която да бълбука газЪт от казанчето с антифриза.
Оригинално представлява това: https://www.youtube.com/watch?v=Rii8wxlN-As
https://www.youtube.com/watch?v=CHp5E7XnbXo
Но можеш да го направиш и така: https://www.youtube.com/watch?v=a3J00_e7fyo

Огледай в youtube и за алтернативни методи: https://www.youtube.com/watch?v=JAJLMd46ySU
https://www.youtube.com/watch?v=uVn-IDi7da8


Също и в аквариумите мисля, че се налага да се тества за CO2, та и от магазин за аквариуми може да се купи такава течност, ама ще е по-скъпа.
А тук ми хареса идеята - как да се тества за CO2 с помощта на Calcium hydroxide (гасена вар): http://www.wikihow.com/Test-for-CO2

А може би ще е най-евтино да потърсиш сервиз, който разполага с такива реактиви за тестване на CO2 в антифриза.

Пиши после и дано да нямаш проблеми!

*.. и дано турците да го набият на тъпата бабичка Меркел! ;)
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.06.2016
Пол: Мъж

Re: Прегряване

Мнение от Vasko95 » 10 Юни 2016, 20:48

Днес поръчаха нов вентилатор за радиатора защото той е бил проблема постоянно вартел и го сменили в 17часа имал среща да направил диагностика да види дали всичко е наред после ми звани и ми казва за днес няма как да стане колата е там майстора е в бершон утре и така комшиите турци цялата вечер ми развалиха :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Прегряване

Мнение от dreadx » 11 Юни 2016, 11:52

Не знам дали вентилаторът върти сам, когато е повреден.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.06.2016
Пол: Мъж

Re: Прегряване

Мнение от Vasko95 » 11 Юни 2016, 12:28

dreadx написа:Не знам дали вентилаторът върти сам, когато е повреден.

Вътре е едно реле дава на късо и върти като лудо сега ми казаха че на диагностиката вс е окей ама блока за управление (steuergerät) не работел той е правил проблема и са го били сменявали ще видим после какво що като го взема пак ще пиша :)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook