Избор на водна помпа

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на водна помпа

Мнение от ildivvy » 05 Авг 2019, 6:33

Какво общо има лампата за ниво на антифриза с дебита на помпата? Погледни си температурите на скритото меню,за да си спокоен и провери/смени датчика за ниво!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Избор на водна помпа

Мнение от Драгослав » 05 Авг 2019, 8:20

Въпросът е ,че лампата светва само след каране над 140км. Пробвах да карам на 3-та или 4-та с над 4000 оборота по-продължително време и лампата не светва. Как се изкарваше темепературата от скритото меню? Знам, че има тема :oops:
Датчика за нивото излиза ли на диагностика,ако е заминал?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Избор на водна помпа

Мнение от luizov » 21 Фев 2020, 21:59

Ще избутам малко темата. Имам въпрос конкретно за помпите на Valeo. Преди около 3 месеца си смених помпата с такава по простата причина, че в магазина за авточасти тя беше единствената с 1:1 перка като на оригиналната (като форма), реално беше от евтините варианти, но всички други налични бяха с ламаринени перки , които нямат нищо общо като форма с оригинала. Въпросът е, че аз си мислех че оригинала е с пластмасова перка, а се оказа, че е от някакъв композит, а валеото е пластмаса. Има ли колеги които са карали с Валео искам да знам дали мога да карам спокойно с нея или да си търся Saleri (производителя на оригиналните). Просто ме е страх това валео да не сдаде багажа неочаквано някъде.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Избор на водна помпа

Мнение от NGneer4eto » 26 Фев 2020, 0:24

luizov написа:Ще избутам малко темата. Имам въпрос конкретно за помпите на Valeo. Преди около 3 месеца си смених помпата с такава по простата причина, че в магазина за авточасти тя беше единствената с 1:1 перка като на оригиналната (като форма), реално беше от евтините варианти, но всички други налични бяха с ламаринени перки , които нямат нищо общо като форма с оригинала. Въпросът е, че аз си мислех че оригинала е с пластмасова перка, а се оказа, че е от някакъв композит, а валеото е пластмаса. Има ли колеги които са карали с Валео искам да знам дали мога да карам спокойно с нея или да си търся Saleri (производителя на оригиналните). Просто ме е страх това валео да не сдаде багажа неочаквано някъде.

Като те е страх, не трябваше да си купуваш най-евтиното. Валео даже не знаех, че имат такива помпи. И каква да е цената? Оригиналната беше към 200 лв по памет. Колко струва Валео-то, че си струваше безсънните нощи? Оригиналната е с метална перка, предполагам алуминий и теоретично не знам как може да се сбърка с пластмаса. Не знам колко ще издържи, но при евтини части е на късмет - може да изкара доста, може и много малко да изкара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Избор на водна помпа

Мнение от luizov » 26 Фев 2020, 6:08

Абе хич не е метална оригиналната. Принципно ако сложиш валеото и отигинала една до друга не можеш да направиш визуална разлика. А на мен ми трябваше спешно помпа и в магазина в този момент валео беше най-близкия вариант. Купувал съм иначе уж скъпа помпа за предното си бмв, но беше с тея ламаринените лопатки и беше пълна трагедия, нямаше хубав дебит. Като цяло не ме е страх, все ще изкара някоя година. Питам просто ако някой кара с валео и има впечатления да сподели.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Избор на водна помпа

Мнение от dr.peshev » 28 Фев 2020, 19:14

От трите варианта: лята метална перка, пластмасова и от заварени ламаринки най-лош е първият.
Валеото все пак е официален доставчик на части за BMW и не е най-евтината алтернатива.
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Избор на водна помпа

Мнение от NGneer4eto » 29 Фев 2020, 22:37

luizov написа:Абе хич не е метална оригиналната. Принципно ако сложиш валеото и отигинала една до друга не можеш да направиш визуална разлика. А на мен ми трябваше спешно помпа и в магазина в този момент валео беше най-близкия вариант. Купувал съм иначе уж скъпа помпа за предното си бмв, но беше с тея ламаринените лопатки и беше пълна трагедия, нямаше хубав дебит. Като цяло не ме е страх, все ще изкара някоя година. Питам просто ако някой кара с валео и има впечатления да сподели.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Много добре знам каква е BMW помпата, защото свалих такава и сложих такава 1:1. Ще трябва да я изровя от гаража и да я снимам.
Сега забелязах обаче, че всички, които пишете в темата карате бензинови коли, а аз съм с 330 дизел. Може и това да е причината и в темата не видях да пише, че става въпрос за бензинови двигатели. Ако е така, се извинявам!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Избор на водна помпа

Мнение от luizov » 09 Май 2023, 16:16

NGneer4eto написа:
luizov написа:Абе хич не е метална оригиналната. Принципно ако сложиш валеото и отигинала една до друга не можеш да направиш визуална разлика. А на мен ми трябваше спешно помпа и в магазина в този момент валео беше най-близкия вариант. Купувал съм иначе уж скъпа помпа за предното си бмв, но беше с тея ламаринените лопатки и беше пълна трагедия, нямаше хубав дебит. Като цяло не ме е страх, все ще изкара някоя година. Питам просто ако някой кара с валео и има впечатления да сподели.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Много добре знам каква е BMW помпата, защото свалих такава и сложих такава 1:1. Ще трябва да я изровя от гаража и да я снимам.
Сега забелязах обаче, че всички, които пишете в темата карате бензинови коли, а аз съм с 330 дизел. Може и това да е причината и в темата не видях да пише, че става въпрос за бензинови двигатели. Ако е така, се извинявам!


Ами да и аз не съм споменал, че карам бензин 6 цилиндров
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.07.2023

Re: Избор на водна помпа

Мнение от E46325er » 02 Фев 2024, 20:03

Здравейте колеги, имам следния проблем:
Колата е 325i с м54 двигател. Преди 2 месеца майстора смени водната помпа, а сега термостатът + един маркуч който влиза към главата. Проблемът е че колата седя 1 вечер пълна с вода при майстора и замръзна. Оправихме уж всичко, първите 1-2 дена всичко беше наред но след това изчезна парното и градусите започнаха да се вдигат до към 107. Реших да проверя дали колата е добре обезвъздушена и за моя изненада събра 2.5л антифриз. Когато я обезвъздуших, отново за 1 ден всичко беше нормално, но след това отново парното изчезна и градусите започнаха да играят като се качват максимално до 107 и то само веднъж след като я запаля после си държи 98-100. Нивото на антифриза седи на макс и не мърда. Според майстора водната помпа е заминала, но не съм напълно убеден дали това е проблемът. Моля за съвет.


Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Избор на водна помпа

Мнение от Драгослав » 06 Фев 2024, 10:11

Здравейте,
Трудно е така да се каже. Перката включва ли?
Аз имах неприятен опит с водна помпа на hepu. Помпата дефектира за 20 или 30х км., което не е нормално за мен.
Може и да има дефект ''новата'' помпа.
Важно е и перката да работи.
ps; Настоящата водна помпа+термостат на колата ми са слагани в Дунев, не знам на какви марки са. За да има парно в колата трябва да е на обороти. В задръствано на 1000 оборота си духа студено. Вдигна ли за малко над 2500 идва топлото. Предполагам водната помпа не прави необходимия дебит.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Избор на водна помпа

Мнение от blqsu4ko » 06 Фев 2024, 10:31

Надува ли? Пробва ли отново да обезвъздушиш? Погледна ли цвета на маслото?
Live it like you Love it

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook