Питане отностно парктроника на Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.04.2022
Пол: Мъж
Кара: bmw e46 330xi
Мечтае да кара: bmw x3 или bmw x5

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от CaptaibOubi » 20 Юни 2023, 17:36

aceivanov написа:
efren написа:Само да кажа, че когато стане студено веднага след като запаля и включа задна при менпонякога пищи и след няколко секунди се оправя. Случва се много рядко - примерно веднъж в месеца. Обяснявам си го с това, че се е събрала повечко влага в аспуха (с газова съм) и прекалено многото водни пари излизащи от аспуха се оказват причина за задействане на парктроника.


И при мен беше така до един момент в който не почна постоянно да го прави това. При мен проблема беше в буксата на датчика точно над ауспуха - бяха се стопили от топлината кабелите и сензора се прецакал. Та се наложи смяна на датчика заедно с букса и кабели. Сега си бачка ОК.


Колега да попитам какъв датчик купи и откъде ?

Гледам датчици в OLX има по 21 лева , ще ми вършат ли работа ? Гледах и в Auto Power , варират между 60 и 80 лева.

Аз имам проблем с двата странични датчина , но ми отказаха вече да работят всичките датчици , предполагам защото тези страничните отказаха да работят и двата - външен ляв и външен десен.

Не ми работят вече и вътрешните или повечето неща ги обират външните и затова вече един вид съм без работещи датчици.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 4.09.2003
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е46 M47N20

Re: Питане отностно парктроника на Е46

Мнение от Ludmil » 18 Сеп 2023, 10:47

Много често проблема не е от датчик, а от буксите на датчиците. Разкачи ги, огледай ги, провери уплътненията, провери за спукани букси или счупени закопчалки, .....
... _______
o/_______\o
(Оo=00=oO)
[]==***==[]

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook