Колко време ви подгряват свещите?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 28.01.2009

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от vkarva4a » 30 Сеп 2017, 9:02

Наистина при 2000 дизел 136 к.с. се чува цъкане от подгрева и то след около 10 - 20 сек.,доста след като е угаснала лампата,но трябва да е абсолютна тишина зада се чуе ,дори трябва да не дишаш :) .Но аз винаги изчаквам да чуя това цъкане и тогава въртя,защото забелязах че тогава двигатела запалва за много по-кратко въртене на стартера,докато ако паля само след изчакване на угасване на лампата ,без да чакам да чуя цъкането,то тогава стартера върти по-дълго време до запалване.Всичко това е при студен двигател,при топъл въртя без да чакам нищо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от VladiE » 16 Мар 2020, 9:38

Аз смених свещите наскоро и вече не ми пресветва лампата за подгрева преди да запаля. В някоя от темите беше писано, че ако на топло ти присветва "пружината", значи имаш неработеща свещ или модула е повреден. Потвръждавам - свещ си излезе и на диагностиката и като ги свалих се виждаше коя не работи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от gromovich » 25 Дек 2022, 11:28

Януари месец и аз сменях свещите, тъй като бяха изгорели 3 от 4 свещи на 320д 150 к.с. мотор. Преди да ги сменя сутрин колата пушеше доста, особено при по-ниски температури. Значи свещите подгряват според мен повече от тези 2-3 секунди за които говорим. Както каза колега по-горе изгасянето на лампата на таблото означава, че можем да стартираме двигателя а подгряването само по себе си продължава. Защо мисля така: преди да развия свещите меря напрежението на всяка свещ с мултицет, което ел. блокът подава по кабела след завъртането на ключа. След завъртането на ключа на стартера показанията на мултицета стоят повече от 2-3 секунди. При мен в гараж с вътрешна температура 18 градуса показанията на мултицета стоят на дисплея около 5-6-7 секунди. Ако бяха 2-3 секунди практически нямаше да мога да завъртя ключа, да се извъртя по край вратата и да се надвеся над мултицета в двигателния отсек.
Моят съвет е винаги преди да свалите свещите премерете какво напрежение идва по кабелите до тях, защото така ще се ориентирате дали релето е ОК. Първия път смених свещите и грешката за изгоряла свещ си остана и едва след като смених и релето нещата заспаха.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 4.09.2003
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е46 M47N20

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от Ludmil » 10 Яну 2024, 9:40

2-3 секунди при 2000 куб. см дизел 150 к.с., ако е под нулата (0°C) съм забелязал че е около 4-5 секунди, но товя рядко се случва.
... _______
o/_______\o
(Оo=00=oO)
[]==***==[]

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook