Колко време ви подгряват свещите?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от mi6obmw » 11 Яну 2017, 13:28

Здравейте колеги, извинявам се, ако има подобно инфо тук,но не намерих. Та, моята 330д, 184к.с. ми се струва, че много дълго подгрява, при студен мотор естествено. Вчера около -10 градуса във Варна ми свети лампата около 8-10сек. Струва ми се множко. На диагностика не излиза нищо и си пали бързо, като има достатъчно ток. Но ми се струва, че капацитета на някои от свещите може да е намалял(ако е възможно). Другото е, че бях сменил 2-3 със стари от 163коня мотор.Дават ги да са същите май, но знае ли човек. Да вметна, че ги имах без пари, преди да почнете да ме хулите, защо не съм купил нови 6. Та,може да споделите по колко време държи подгрева при вашите дизели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от Galo » 11 Яну 2017, 13:47

За двойка дизел, 150 магарета около 2 макс 3 секунди тази сутрин на -14. Това на напълно студена кола, след като цяла нощ не е палена. На мен пък ми се струва, че доста малко подгрява, със четири нови свещи и нов модул съм. Преди това карах ауди, 1.9 тди (не помпа дюза), то на такива температури грееше като при теб, от 5 до 10 секунди. Друго ми направи впечатление, днес ми беше залепнал стартера и при първото врътване нищо, само се чу едно виууу, на второто вече си дойдоха на място нещата...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от sub_eleven » 11 Яну 2017, 15:02

аз съм с 330д и при мен по да кажем секунда-две макс свети. Но свещите по принцип си греят по доста повече от тези две секунди, просто колата ти индицира, че е готова да бъде стартирана. И като я запалиш пак работят известно време там условно.

при една друга марка се интересувах и едно запознато момче ми писа как стават нещата там.

Свещите греят за 10 секунди на контакт и после се изключват, за да не изгорят. Ако през тези 10 сек запалиш, те ще греят докато двигателя не загрее до около 10° температура на двигателя и тогава. Ако външната температура е повече от 10°, не остават включени след първите 10 сек.


и при бмв едва ли е много по различно. Мисълта ми беше обаче да не обръщате толкова внимание на въпросната лампа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от mi6obmw » 11 Яну 2017, 15:18

Е все пак палим, след угасването на лампата, а при мен май е по дълго. Т.е. може свещите да не загряват добре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от sub_eleven » 11 Яну 2017, 15:53

mi6obmw написа:Е все пак палим, след угасването на лампата, а при мен май е по дълго. Т.е. може свещите да не загряват добре.

и една диагностика си направи между другото.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.01.2017
Пол: Мъж

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от mitobg79 » 11 Яну 2017, 16:07

Колеги да попитам нещо при диагностика ми показа че едната свещ на 2-ри цилиндър ми е свършила. Въпроса ми е дали да я сменям или да карам така. Наплашиха ме майстори че има вероятност при смяна да се скъса свеща и да ида на по голям разход.
При палене в студено време няма проблем освен че пали на три цилиндъра. Някой колега ако е имал такива проблем чета да даде идея какво да се е правин да сменям или да карам .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от iNfoster` » 11 Яну 2017, 22:44

mi6obmw написа:Здравейте колеги, извинявам се, ако има подобно инфо тук,но не намерих. Та, моята 330д, 184к.с. ми се струва, че много дълго подгрява, при студен мотор естествено. Вчера около -10 градуса във Варна ми свети лампата около 8-10сек. Струва ми се множко. На диагностика не излиза нищо и си пали бързо, като има достатъчно ток. Но ми се струва, че капацитета на някои от свещите може да е намалял(ако е възможно). Другото е, че бях сменил 2-3 със стари от 163коня мотор.Дават ги да са същите май, но знае ли човек. Да вметна, че ги имах без пари, преди да почнете да ме хулите, защо не съм купил нови 6. Та,може да споделите по колко време държи подгрева при вашите дизели.

Напълно нормален си е подгрева при положение, че ти си ДДЕ4. При ДДЕ4 подгрева по-спецификация е поне 5 секунди зависи и на колко градуса де.
При ДДЕ5 подгрева достига до 2.7 секунди по спецификация които са 204 к.с. Също така 204 коня използват 5 волтови свещи с импулсно реле и подгряват за половин секунда. При температура -25 градуса на антифриза подгрева може да достигне до 2,7 секунди.
Ако свещите от 163 коня работят на 12 волта и са здрави не виждам проблем. Само, че си мисля че ще са 5 волтови...
mitobg79 написа:Колеги да попитам нещо при диагностика ми показа че едната свещ на 2-ри цилиндър ми е свършила. Въпроса ми е дали да я сменям или да карам така. Наплашиха ме майстори че има вероятност при смяна да се скъса свеща и да ида на по голям разход.
При палене в студено време няма проблем освен че пали на три цилиндъра. Някой колега ако е имал такива проблем чета да даде идея какво да се е правин да сменям или да карам .

Препоръчвам ти да смениш майстора и да си смениш свещта. Ако ти изгорят още 2 - какво пак ли няма да ги смениш, че може да се скъса?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от mi6obmw » 12 Яну 2017, 0:19

Еднакви са им номерата, а и ги пробвах на акумулатор преди това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от iNfoster` » 16 Яну 2017, 9:53

mi6obmw написа:Еднакви са им номерата, а и ги пробвах на акумулатор преди това.

Еми няма от какво да се притесняваш тогава. Подгряването е нормално и при мен е така. А и щом на диагностиката няма записала грешка, най-вероятно всичко си работи както трябва. :) Щом нямаш проблем с паленето проблем недей търси според мен. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.01.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 330XD

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от Ngurkov » 17 Яну 2017, 10:54

sub_eleven написа:аз съм с 330д и при мен по да кажем секунда-две макс свети. Но свещите по принцип си греят по доста повече от тези две секунди, просто колата ти индицира, че е готова да бъде стартирана. И като я запалиш пак работят известно време там условно.

при една друга марка се интересувах и едно запознато момче ми писа как стават нещата там.

Свещите греят за 10 секунди на контакт и после се изключват, за да не изгорят. Ако през тези 10 сек запалиш, те ще греят докато двигателя не загрее до около 10° температура на двигателя и тогава. Ако външната температура е повече от 10°, не остават включени след първите 10 сек.


и при бмв едва ли е много по различно. Мисълта ми беше обаче да не обръщате толкова внимание на въпросната лампа.


Аз съм с 330XD , при мен е различно някой път изгасва за 5 6 секунди когато е -8 ,някой път пък за 2 3 секунди на - 5 . Струва ми се бая разликата за 3 градуса в температурата .. :D :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 28.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 2-ка Б и BMW E46 2-ка Д

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от muk_83 » 18 Яну 2017, 10:04

Здравейте,колеги аз карам 2-ка дизел 150 при мен всеки път е еднакво при -3,-8,-22 дам ли на контакт подгрева е 2-3 сек. и гасне, но това не значи ,че са подгрели свещите. Трябва да се изчака 10-12 сек. При някои се чува как релето цъка като подгреят свещите. При мен не се чува нищо. Поне аз така правя и така съм чувал от хора,които карат други дизели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от oci » 20 Яну 2017, 10:03

muk_83 написа:Здравейте,колеги аз карам 2-ка дизел 150 при мен всеки път е еднакво при -3,-8,-22 дам ли на контакт подгрева е 2-3 сек. и гасне, но това не значи ,че са подгрели свещите. Трябва да се изчака 10-12 сек. При някои се чува как релето цъка като подгреят свещите. При мен не се чува нищо. Поне аз така правя и така съм чувал от хора,които карат други дизели.

При теб няма какво да цъка защото това не е реле а модул и вътре няма никакво реле.
Може да цъка но силно ме съмнява че го чуват за тото релето е от вън при компютъра на 136 кс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 28.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 2-ка Б и BMW E46 2-ка Д

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от muk_83 » 21 Яну 2017, 8:05

При мен 100% се чу цък лекичко . След като дадох на контакт след като спряха да щракат клапите. И след 6-7 сек. се чу това леко цъкане. Това стана вечерта при -9 ,но беше адска тишина. Сега ще се опитам пак да го чуя, но вече е шумно навън.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от zvetiko » 26 Яну 2017, 10:31

mitobg79 написа:Колеги да попитам нещо при диагностика ми показа че едната свещ на 2-ри цилиндър ми е свършила. Въпроса ми е дали да я сменям или да карам така. Наплашиха ме майстори че има вероятност при смяна да се скъса свеща и да ида на по голям разход.
При палене в студено време няма проблем освен че пали на три цилиндъра. Някой колега ако е имал такива проблем чета да даде идея какво да се е правин да сменям или да карам .


Колега, при всички случаи този цилиндър се износва по-бързо от останалите. Освен това се товарят и другите цилиндри, за да компенсират работата му. Двигателя има най-интензивно износване при стартиране и докато загрее. По отношението на скъсването- нека майсторите най-напред да пробват да я сменят, има си начини и без да се скъса задължително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко време ви подгряват свещите?

Мнение от streetracing12 » 25 Фев 2017, 10:03

При мен подгрява максимум 3 сек.лампата изгасва паля и тръгвам :mrgreen:

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook