Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 04 Юни 2022, 22:38

Колеги един въпрос. Може да е отговаряно вече тук, но иди го намери.
Е46 комби, много е ниско отзад, какво да го правя? Подложки - какъв размер и от къде или нови пружини - какви да са?
Колата е със стандартно окачване

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 29.08.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от m57.turbalan » 06 Юни 2022, 21:16

swetlioo написа:Колеги един въпрос. Може да е отговаряно вече тук, но иди го намери.
Е46 комби, много е ниско отзад, какво да го правя? Подложки - какъв размер и от къде или нови пружини - какви да са?
Колата е със стандартно окачване
Аз на моята имам подложки, 25мм. Хем изглежда добре и може да се возят хора


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 07 Юни 2022, 14:29

Взех на 30 мм подложки, ще ги сложа тия дни, пък ще видим.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от v_p_m » 07 Юни 2022, 15:08

swetlioo написа:Колеги един въпрос. Може да е отговаряно вече тук, но иди го намери.
Е46 комби, много е ниско отзад, какво да го правя? Подложки - какъв размер и от къде или нови пружини - какви да са?
Колата е със стандартно окачване


За 330i touring от ТЕХ-КО
- 2 бр. задни пружини марка Bilstein 130лв.(с отстъпки) колата сдоби добра визия.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 1.03.2020

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от панагонов » 10 Юни 2022, 19:09

Здравейте, колеги - помагайте

Търся човек в София /южните квартали/ да има свободно време, да закачи колата с INPA и да видим какво се случва и защо не върви.

Колегата "The Heartlistener" обеща и той да помогне с разчитането на данните

N42B18A

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 11 Юни 2022, 20:55

Колеги сложих подложките - 30 мм, колата се вдигна, даже малко повече, от колкото си мислех.
Сега изглежда сякаш гумите се изнесоха в горния край навън, докато преди това имаше обратния визуален ефект.
Трябва ли да я водя на реглаж или да подкарам малко да сметнат пружините в подложките, или и така е добре и да не се занимавам с реглаж?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 11 Юни 2022, 23:34

Трябва да изминеш с нея метър или повече и ако продължава ефекта на Татрата, трябва да сложиш по-малки подложки за да я свалиш. Този ефект ще те дразни и не се регулира. Друг минус - задницата ти така е чувствително по-податлива на поднасяне!
ПС всъщност не съм сигурен дали не се регулират страничните наклони отзад. Все равно, дори да се коригират, аз не бих ги бутнал, а бих я свалил!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 12 Юни 2022, 8:43

Минах няколко метра и наклона в гумите дойде малко по-добре.
Колата седи по-високо отколкото предполагах, защото подложките са 30 мм а пък тя взе че се вдигна с близо 4,5 см. Меря от асфалта до ръба на калника от 63 см скочи на 67 см,като и преди и сега има разлика от 1 см във височината на ляв и десен калник. От другата страна беше 64 см и дойде на 68 см сега.
Мерих пружините, и двете са 23,5 см не са корозирали или счупени, и двете са маркирани с по две жълти точки на две от намотките им, всичко изглежда здраво и освен моята добавка с подложките, друго не е променяно. От къде може да идва това отклонение?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 29.08.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от m57.turbalan » 12 Юни 2022, 16:52

Аз така наскоро й шибнах по две подложки на страна, щото ме дразнеше с повече хора колко кляка колата и стана ужас, колата друсаше здраво с 45мм подложки, ако някой държи наистина да му е висока по-добре да си намери пружини от Х модел. До колкото ми е известно едната страна винаги е малко по-увиснала иначе. И при моята е така, мини един реглаж, защото задният мост търпи промяна в страничният наклон, за да е не ти се изтриват гумите неравномерно. Не забравяй да ги напомпаш преди реглаж !


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 12 Юни 2022, 17:18

Гледах я, но не видях да има някакви ексцентрични болтове или способ за реглаж на задния мост. Съществува ли вариант за реглаж му и как, защото съм малко недоверчив към сервизите, предлагащи услугата и ефекта от тази интервенция. Имал съм няколко коли, правил съм им реглажи, на различни места и никога не съм оставал доволен, а пък това е нещо, което сам не мога да направя за съжаление, та затова питам. Ауди А4 Б6 има ексцентрици на задните шенкели, при Е46 какво има?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 12 Юни 2022, 19:19

Това с предвидените различия във височината и че се компенсирало с теглото на шофьор и др са глупости! Тези стабилизиращи щанги за нищо ги нямате :mrgreen: Пиша това с цел да те предпазя да не тръгнеш в грешна посока. Само толкова.
Най-вероятно купето ти е поддало нейде. Огледайте внимателно и вземи ги изхвърли тези 3см подложки, като абсолютния максимум, който според мен можеш да допуснеш като компромис е 1,5см. 4,5 дори няма да коментирам, че следващия размер са кокили. Щъркел с ел прозорци!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 12 Юни 2022, 20:12

Е чак щъркел не е. Ще я снимам и ще я покажа. По-скоро отстоянието между гумата и ръба на калника отзад е почти като отстоянието, между гумата и калника отпред.
Пружини от Е46 330Хd примерно, колко са високи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 12 Юни 2022, 20:27

Имах предвид за 4,5см и нагоре. Иначе за пружините не знам. Да се слагат безразборно пружини също не е гот. Пружината и амортисьора представляват трептящ кръг, “настроен” на определена честота за да гаси колебания и да не ти се лашка безразборно купето.
Аз на твое място бих разглобил цялата, ама като кажа цялата, цялата задница. Да остане голо купе. Чак Кардан и ауспуси долу! Много, много внимателен оглед на купето и монтаж обратно с очи на 4.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 13 Юни 2022, 6:09

Нямам тази възможност, но за сега оставям нещата така, пък ако не е гот, връщам старото положение, докато не измисля нещо по-добро.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 1.03.2020

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от панагонов » 13 Юни 2022, 12:01

Здравейте, колеги - помагайте

Търся човек в София /южните квартали/ да има свободно време, да закачи колата с INPA и да видим какво се случва и защо не върви.

Колегата "The Heartlistener" обеща и той да помогне с разчитането на данните

N42B18A

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook