Сваляне на обтегач на климатика

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Сваляне на обтегач на климатика

Мнение от wdas » 18 Ное 2020, 17:22

Здравейте,
https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=11_3575
искам да попитам на 320d e46 face , опитах да сваля (номер 2 на линка) но само ролката, не целия обтегач, обаче явно иска контра отзад тъй като пробвах с 16 ключ и гайката не се развива а превърта.

Става дума за ролката която обтяга ремъка който ходи от демпфера към компресора на климатика.
Някой има ли представа как точно може да се свали само ролката, и ако трябва да се сваля обтегача как става?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Сваляне на обтегач на климатика

Мнение от gromovich » 19 Ное 2020, 8:21

Аз си мисля, че няма да успееш да развиеш гайката. Не виждам причина да не смениш цялата ролка с рамото, обтегача е по избор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Сваляне на обтегач на климатика

Мнение от wdas » 19 Ное 2020, 8:42

Ами продават се ролки по принцип отделно, и вече съм взел, мислех че само 1 болт я държи (без да се налага контра). Въпроса ми е това рамо как се сваля, понеже се рових доста из нета и повечето клипове и тн са друг тип ролки. Такива като моята няма инфо. Аз до колкото разбирам се държи с 2-3 болта за или до компресора и май трябва да слезне цялото рамо, само че не ми се рискува и за това реших да попитам тук.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Сваляне на обтегач на климатика

Мнение от wdas » 20 Дек 2021, 12:22

Ако някой го интересува свалянето само на ролката, може да погледна линка, който съм дал - номер 8 болчето мисля беше торк, се сваля и се дърпа напред металното рамо заедно с ролката и после може да си я законтрите и свалите само ролката, без да сменяте целия обтегач.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook