Проблем с отключване

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.09.2018
Пол: Мъж

Проблем с отключване

Мнение от Simeon46 » 20 Окт 2021, 16:32

Здравейте,колеги
Пиша Ви с надеждата някой който се е сблъсквал с този проблем да помогне.
Е46 99' седан, проблема е, че колата я заключих тази сутрин и преди малко отивам. И не се отключва с обикновения ключ съм, преди беше ми се случило абсолютно същото но реших проблема като отворих багажника с ключа и махнах плюсовата клема за около 10 минути, сега пробвах същото нещо обаче без ефект... Не мога да влезна в колата защото ключалката на шофьорската врата е счупена, а на пасажерската няма ключалка.
Пробвах и с резервния ключ, но и с него не реагира,
Надявам се някой да помогне със съвет

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Проблем с отключване

Мнение от AvoyzeN » 22 Окт 2021, 15:22

Най-вероятно проблема е в релетата за отключване и заключване на GM5(комфорт модула), често срещан проблем, има доста писано в форума, решението е смяна с друг модул или смяна на релетата в модула или презапояване на релетата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.09.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с отключване

Мнение от Simeon46 » 25 Окт 2021, 16:16

Днес отворих модула, забелязвам че горното реле (мисля че за заключване) е сменяно,
Чува се дрънчене от някое реленце, но не мога да открия от кое.
Сега мисля да си сменя и долното да видим ще имам ли успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.09.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с отключване

Мнение от Simeon46 » 25 Окт 2021, 16:18

Също така си купих патрон за лявата врата, но се оказа, че Х образната пластмаска вътре в бравата е откъртено, сега ще сменям и брава

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.04.2022
Пол: Мъж
Кара: bmw e46 330xi
Мечтае да кара: bmw x3 или bmw x5

Re: Проблем с отключване

Мнение от CaptaibOubi » 24 Авг 2022, 23:03

Simeon46 написа:Здравейте,колеги
Пиша Ви с надеждата някой който се е сблъсквал с този проблем да помогне.
Е46 99' седан, проблема е, че колата я заключих тази сутрин и преди малко отивам. И не се отключва с обикновения ключ съм, преди беше ми се случило абсолютно същото но реших проблема като отворих багажника с ключа и махнах плюсовата клема за около 10 минути, сега пробвах същото нещо обаче без ефект... Не мога да влезна в колата защото ключалката на шофьорската врата е счупена, а на пасажерската няма ключалка.
Пробвах и с резервния ключ, но и с него не реагира,
Надявам се някой да помогне със съвет


От време на време ми се случваше да ми се отключва само шофьорската врата без всички други врати или ако не се отключи и въобще щофьорската врата се налага да вкарам ключа в ключалката да завъртя първо надясно и после наляво и да ми се дигне закопчалката , иначе няма влизане. И наскоро пак се случи и викам вече е сериозна работата. Проблема изчезна пак ама предполагам , че ще се върне и до колкото погледнах и другите коментари по темата , ще трябва да сменям двете релета или направо целия модул.

Става дума за BMW e46 330xi 2002 Комби.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook