Бмв е46 320d след загряване гасне

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 20.04.2022
Пол: Мъж

Бмв е46 320d след загряване гасне

Мнение от k1b3r » 20 Апр 2022, 9:49

Здравейте колата е БМВ е46 320d 150кс 2002г. Проблема е следния онзи ден ми се наложи да пътувам и изминах някъде около 200км колата нямаше никакъв проблем свърших си работата и след като тръгнах след около 15-20мин колата изгасна и не искаше да запали. Върти доста запалва за 2сек с променливи обороти и пак изгасва. Извиках един майстор и той дойде и я мъчеше докато не запали и изведнъж колата запали и все едно нямаше нищо този майстор ми каза няма ти гориво, датчика не ти отчита правилно аз му казах че съм и заредил за 100лв гориво но го послушах и и сложих още 50лв. Вече всичко беше наред и при следващото спиране и после пак запалване за 15мин някъде същия проблем. Аз като другия майстор я мъчих доста и колата пак запали все едно нямаше нищо и колата си ме прибра. На следващия ден ходих при моя майстор включи я на диагностика не показа нищо. Колата го прави проблема когато загрее и после я загасиш и пак я запалиш ако е студена на къси разстояния няма проблем, при първо палене сутрин ще те отведе където си поискаш няма значение от километрите но загасиш ли я след като е загряла няма запалване, трябва да изчакаш да изстине и тогава си пали нормално. Моя майстор се съмняваше да не е датчика на коляновия вал но след като видя проблема ми каза че не е от датчика, вика ,,все едно не и идва гориво''
Ще съм благодарен ако ме насочите от какво може да е.
Горивния филтър е сменян преди 2 месеца, дюзите са рециклирани преди 6месеца, ГНП-то е сменяно преди 6 месеца но с втора ръка, помпата в резервоара и ТУРБОТО са чистени преди 6 месец

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Бмв е46 320d след загряване гасне

Мнение от u`F`o » 20 Апр 2022, 20:50

ГНП.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Бмв е46 320d след загряване гасне

Мнение от NGneer4eto » 20 Апр 2022, 23:46

Изключително много коментиран проблем във форума. Датчикът на коляновия вал ти е за смяна.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 20.04.2022
Пол: Мъж

Re: Бмв е46 320d след загряване гасне

Мнение от k1b3r » 30 Апр 2022, 11:02

NGneer4eto написа:Изключително много коментиран проблем във форума. Датчикът на коляновия вал ти е за смяна.

Здравейте отново хора проблема се оправи и се оказа датчика за високото налягане където стои от едната страна на горивната рейка.
Благодаря за отговорите.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook