Свети лампа за ниско налягане на маслото.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.09.2020
Пол: Мъж

Свети лампа за ниско налягане на маслото.

Мнение от drumur » 28 Апр 2022, 12:37

Здравейте, колата е 320d - 150к.с - автоматик(ако има значение изобщо) - от 3-4 дни насам от време на време ми светва червената лампа на маслото(за ниско налягане) - доста притеснително. Смених датчика с нов, не се оправи. Измерих налягането с монометър на работна температура, на празен ход държи ~1.3 бара, при фосиране до около 1500-2000об. подминава 2-2.5 бара.
Маслото е сменено съвсем скоро, преди около 700км с 5на30, сега пуснах новото хубаво масло и сложих 10на40 с надеждата да престане да свети, но уви, без успех.
Сутрин на студено колата пали без проблеми, няма някакви странни и излишни шумове.
Откакто присъства проблема съм изминал около 200-300км, вярвам че ако наистина нямаше налягане и не стигаше масло, вече щях да си търся нов мотор.
Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо или поне да даде идея как евентуално да отстраня това проблемче, понеже е доста дразнещо.

Благодаря, предварително!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.06.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e46 318i 118hp
Мечтае да кара: e91 320

Re: Свети лампа за ниско налягане на маслото.

Мнение от belotoboro » 06 Май 2022, 15:33

Здравей колега ! Миналата година и аз имах пресвяткане на лампата(червена) , но на 318-ка . Всеки казваше ( от сервизите де) отваряй мотора. По насока на колега от форума сменик клапана на мастеното тяло( сваля се самото тяло на филтъра) ,и от тогава не ми е "намигала" тази червена светлинка. И аз мерих налягане - уж добре беше - 4.2 бара на студен и 1.2 на топъл мотор( отворил термостат и включила перка) .При мен това се оказа (да се надявам да не святка скоро де) , но може и окабеляването към самия датчик нещо да прави беля. Погледни ги тези неща - кабелчетата към датчика и това клапанче .

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook