Е46 климатроник

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 8.06.2022
Пол: Мъж

Е46 климатроник

Мнение от Bmwdjiev » 10 Юни 2022, 23:02

Здравейте колеги компресора на климатика ми на е46 316 n42b18 спря да работи..При диагностика и проверка на бобина, датчици и управление всичко е наред както и зареждане на системата с фреон.Оказа се че при подаване на маса на релето зад жабката компресора тръгва и климатроника работи нормално тоест не се подава маса от компютъра.Въпросът ми е може ли да се направи принудително подаване на маса към релето с ЦК ключе,някой правил ли го е,как става и до колко е безопасно? :dunno: Благодаря предварително

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Е46 климатроник

Мнение от Lenco » 11 Юни 2022, 15:26

Може, но по спомен управлението се извършва през компа на мотора, по някое време ще започне да хвърля сняг през духалките или трябва ръчно да изключваш по малко.
Едно е36 със саден мотор така върви 4-5 години.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Е46 климатроник

Мнение от Skip_209 » 11 Юни 2022, 21:55

Миналото лято правих една клиентска 46-ца,сменявах и радиатора по спомен,
оказа се че някой е вързал плюса на компресора на късите на фаровете,очаквах нещо да се взриви но НЕ,в момента в който пуснеш фаровете климатика си заработи перфектно,наляганията си седяха където трябва,перката си работеше когато трябва и температурата на духалките падна до към 4-5 градуса, а това не се вижда всеки ден.

На тези коли на дехидратора има датчик за налягането и явно той командва перката при пуснат компресор,така че би трябвало да работи и при теб,но за по сигурно отиди при някой с машина или манометри да се видят наляганията като пуснеш компресора.
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Е46 климатроник

Мнение от The Heartlistener » 12 Юни 2022, 6:51

Bmwdjiev написа:Здравейте колеги компресора на климатика ми на е46 316 n42b18 спря да работи..При диагностика и проверка на бобина, датчици и управление всичко е наред както и зареждане на системата с фреон.Оказа се че при подаване на маса на релето зад жабката компресора тръгва и климатроника работи нормално тоест не се подава маса от компютъра.Въпросът ми е може ли да се направи принудително подаване на маса към релето с ЦК ключе,някой правил ли го е,как става и до колко е безопасно? :dunno: Благодаря предварително

Закачи колата на INPA, влез в IHKA (IHKR) и виж каква стойност отчита датчика за налягане - pressure sensor. Ако датчикът е фира /отчита че няма налягане в системата/, еку-то няма да активира компресора.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 8.06.2022
Пол: Мъж

Re: Е46 климатроник

Мнение от Bmwdjiev » 12 Юни 2022, 13:25

Благодаря за мненията колеги в 2та сервиза които съм бил до момента уж е проверено всичко от всички температурни датчици,пресостат,перка,релета,бушони
и пробвано с 2други управления с инпа и още 2други диагностики но за момента компресора не тръгва...

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook