Третиране на фаровете.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от kolov » 11 Сеп 2022, 22:35

DoesNot написа:На Е46 стъклата на фаровете се сменят много лесно и са евтини. Няма смисъл от третиране с каквото и да било.


Да евтини са но на повечето малко калъпа им е мръднал и е малко филм с напасването.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от empar » 12 Сеп 2022, 8:34

abracadabra написа:Иначе ще търся специалисти, но не знам къде в София има.


Търсиш CarValeting. Не е евтино, чака се доста, но фаровете стават като нови! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от Ganchev__ » 12 Сеп 2022, 9:26

Виж и PPT Design, от форума е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от BaDxBoY » 23 Сеп 2022, 18:59

При е46 няма смисъл от чак такива професионалисти.
Моето го взех с доста захабени и матирани фарове. Почнах от 800 водна, минах на 1200, после 1500 ,след това силно абразивна паста и финиширах с леко абразивна паста и сийлънт в едно. Станаха кристални, дори аз не можах да повярвам. Правих го преди лятото, цяло лято седя на слънце колата и няма никаква разлика. Тия дни ще и сложа пак сийлънт за всеки случай, че му дават 6 месеца издържливост.

Тия детайлъри ли са какви са, ще ти вземат 100-150 лева за тази процедура, а пък ти можеш да си вземеш само стъклата за по 40-50 лв ако не ме лъже паметта. Да не говоря, че е работа за под час ако решиш сам да си ги правиш.

А за лакиране, ще ви разкажа какво направих преди над 2-3 години. Един пасат 2-ка ли е 3-ка ли е не знам, преди доста години му надрасках фаровете с шкурка около 600 мисля и после пръсках един спрей лак директно. Трябва да ви кажа, че стана доста добре и над година-две докато виждах колата, нито беше пожълтял, нито беше започнал да се отлепва или напуква.

Вече за предпазване като цяло с години си трябва или хубаво фолио, или периодично мазане на вакса,сийлънт или керамика. Тука преди 2-3 месеца си писахме с някой колега и ми каза за Turtle wax ceramic coating. Взех, че пастирах цялата кола и я минах с този сийлънт ли е не знам и аз и 2-ри месец съм изумен от резултата. Ебаси продукта, при мене след дъжд колата винаги е кална, от тогава няма и точка по нея, даже не съм я мил от тогава :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от ka4i » 25 Сеп 2022, 9:15

Georgi_G написа:
Don_Diego написа:Ако не е ужасно матирал пробвай с паста Peek Polish. Няма абравиз в нея, полира чрез химическа реакция и за фарове и метал върши чудесна работа. Ефекта трае около 2-3 месеца и трябва ново търкане, но хубавото е че е на ръка :bchug:

Благодарности! :yes:

Ефекта след няма и 2 минути търкане на ръка!

Нямам идея колко ще трае при мен, но за момента съм много доволен :lol: .


Откъде купи пастата, колега? :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от Georgi_G » 25 Сеп 2022, 15:37

15лв. от Данубия ООД, София.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook