Тропане на метал при десен завой

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 7.03.2004
Местоположение: общ.Трявна гр.Плачковци
Пол: Мъж
Кара: E46 318d
Мечтае да кара: всички от марката БМВ

Тропане на метал при десен завой

Мнение от kmet » 13 Май 2023, 20:07

Здравейте момчета,
Имам е46 комби и с него един проблем. Когато карам на право или в завой ляв, колата няма дрън няма лоп. През дупки или неравности минава перфектно. На десен завой по павета се чува силно метално хлопане. Все едно разбит носач. Правиха ми проверка всичко е отлично а лопа. Дайте съвет от какво може да е. Някой казват че може да са накладки, други тампони на амортисьора а трети рейка.
Благодаря Ви предварително
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тропане на метал при десен завой

Мнение от v_p_m » 13 Май 2023, 21:06

kmet написа:Здравейте момчета,
Имам е46 комби и с него един проблем. Когато карам на право или в завой ляв, колата няма дрън няма лоп. През дупки или неравности минава перфектно. На десен завой по павета се чува силно метално хлопане. Все едно разбит носач. Правиха ми проверка всичко е отлично а лопа. Дайте съвет от какво може да е. Някой казват че може да са накладки, други тампони на амортисьора а трети рейка.
Благодаря Ви предварително
Поздрави

Аз залагам на биалетки , зависи какво е тропането но ако при ниска скорост и затоворени прозорци се чува силен метален звук е това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Тропане на метал при десен завой

Мнение от zvetiko » 14 Май 2023, 10:35

v_p_m написа:
kmet написа:Здравейте момчета,
Имам е46 комби и с него един проблем. Когато карам на право или в завой ляв, колата няма дрън няма лоп. През дупки или неравности минава перфектно. На десен завой по павета се чува силно метално хлопане. Все едно разбит носач. Правиха ми проверка всичко е отлично а лопа. Дайте съвет от какво може да е. Някой казват че може да са накладки, други тампони на амортисьора а трети рейка.
Благодаря Ви предварително
Поздрави

Аз залагам на биалетки , зависи какво е тропането но ако при ниска скорост и затоворени прозорци се чува силен метален звук е това.


И за мен е много вероятно да е биалетка, нека колегата я огледа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Тропане на метал при десен завой

Мнение от stefan_suny » 14 Май 2023, 13:15

Биалетките в завой са натоварени, съответно ако има хлабини там са обрани и трудно ще се получи хлопане. Рейката ако хлопа също ще е направо, защото гребена се износва най много около зоната в която волана е направо. По скоро е ляв шарнир за мен това. При всички случаи гледайте я пак, все ще се покаже отнякъде зайчето.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook