Загуба на мощност Е46 330Д

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 4.02.2023

Загуба на мощност Е46 330Д

Мнение от Mitakas86 » 09 Авг 2023, 17:59

Здравейте група,

Скоро ми се наложи да сменя пистов ремък с целия обтягащ механизъм.

И се случи нещо много странно. Докато карах колата към майстора имаше пълна мощност, колата вървеше перфектно.
Взимам я аз след няколко дена, бре, няма никакъв "ряз" - ни ускорение, ни мощност - все едно е умряло турбото. А е рециклирано преди 2 години. И дюзите са ревизирани скоро. Диагоностиката не дава никаква грешка...

Сега е супер тромава и набира много бавно, а за тоя двигател си е просто грехота...

Звъня на майстора, и той ми вика, че не знае за какво става дума - турбо и дюзи не е пипал... а няма и за какво.
Не знам дали е съществено, но на моменти като че ли връща малко мощност за няколко минути, но после пак се губи..

И сега съм в пълно невидение какво може да е станало, някой имал ли е същия проблем?
Моля пишете, къде да гледам и в какво да търся проблема.

Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Загуба на мощност Е46 330Д

Мнение от DoesNot » 10 Авг 2023, 13:30

Провери дали турбото си прави необходимото налягане. Прегледай вакуум маркучите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Загуба на мощност Е46 330Д

Мнение от ивчо » 10 Авг 2023, 14:32

A защо просто не я върнеш да си я оглед ?? :bang: :bang: :bang:
Някой маркуч вероятно не е закачен . Връщай я да я види !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Загуба на мощност Е46 330Д

Мнение от zvetiko » 11 Авг 2023, 9:55

Както казват колегите най-вероятно е вакумен маркуч за управление на турбината и най-вероятно е добре да ги подмениш всичките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 439
Регистриран на: 2.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 320d '03
Мечтае да кара: E90 V10 Hartge

Re: Загуба на мощност Е46 330Д

Мнение от adko001 » 13 Авг 2023, 13:51

Разгледай хубаво маркуча, който е като застанеш срещу колата отдясно, от долу е захванат за кулера, а нагоре към ЕГР клапана.
С времето чудят зъбчета долу при захвата с кулера и колата не прави бууст като хората и оттам - загуба на мощност, също така го разгледай
по цялото протежение за разрези и разцепвания, ако пуши колата и върви неравномерно - голям % там е проблема.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 4.02.2023

Re: Загуба на мощност Е46 330Д

Мнение от Mitakas86 » 25 Авг 2023, 18:51

Благодаря на всички колеги които се отзоваха! Ще накарам майстора другата седмица да провери всички маркучи и вакууми на турбината. Колата не пуши въобще, но има странни вибрации като я запалиш, все едно липсва цилиндър. Понякога затихват, после пак се появяват, и все така..

Сега съм се набълбукал в други филми - имам проблем с Ел инсталацията и цяла седмица сменят прекъснати кабели и претърсват трасетата. Не се отваря задното стъкло на капака на багажника и чистачката на същото стъкло не върти въобще. Ток дотам не стигаше, а завърташе като и подадеш директно 12 волта. Сега като подмениха кабелите ток стига, но пък моторчето не върти... да полудееш направо!!!
Колата не може да се отключва с дистанционното на двата ключа, а сигнал има. Вероятен проблем с модула на антената.
Ще ви държа в течение за развитието и решаването на тези проблеми.
До скоро и съм ви признателен за отзивчивостта. :D

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook