Проблем с преден десен прозорец

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Проблем с преден десен прозорец

Мнение от Сладур1 » 27 Авг 2023, 21:10

Здравейте, прочетох темите за стъклоповдигачи и т.н. Проблема е следният, скърцаше като се вдигаше и сваляше прозореца, доста време. Не му обръщах внимание тъй като рядко ги ползвам, но дойде момент да спре нацяло. Прозореца се сваля с надолу с натискане и и се вдига нагоре. Може ли да се е прецакало моторчето, гледам продават стъклоповдигачи с моторче и без, как да проверя дали работи. Като го отворя чува ли се, вижда ли се дали работи. Питам първо, защото искам да взема това което ми трябва и тогава да почна с разглабянето. Или да отворя и изкарам механизма да видя какво е счупено. Продават се някакви щипки за стъклоповдигачи, или цели стъклоповдигачи. Някой сменял ли е скоро да ме упъти. Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Проблем с преден десен прозорец

Мнение от PaLMaL » 27 Авг 2023, 21:22

Сладур1 написа:Здравейте, прочетох темите за стъклоповдигачи и т.н. Проблема е следният, скърцаше като се вдигаше и сваляше прозореца, доста време. Не му обръщах внимание тъй като рядко ги ползвам, но дойде момент да спре нацяло. Прозореца се сваля с надолу с натискане и и се вдига нагоре. Може ли да се е прецакало моторчето, гледам продават стъклоповдигачи с моторче и без, как да проверя дали работи. Като го отворя чува ли се, вижда ли се дали работи. Питам първо, защото искам да взема това което ми трябва и тогава да почна с разглабянето. Или да отворя и изкарам механизма да видя какво е счупено. Продават се някакви щипки за стъклоповдигачи, или цели стъклоповдигачи. Някой сменял ли е скоро да ме упъти. Благодаря.


Не влизай в излишни филми. Стъклоповдигач с моторче е 50лв втора употреба. Най-масовата част за Е46.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Проблем с преден десен прозорец

Мнение от Сладур1 » 27 Авг 2023, 21:40

PaLMaL написа:
Сладур1 написа:Здравейте, прочетох темите за стъклоповдигачи и т.н. Проблема е следният, скърцаше като се вдигаше и сваляше прозореца, доста време. Не му обръщах внимание тъй като рядко ги ползвам, но дойде момент да спре нацяло. Прозореца се сваля с надолу с натискане и и се вдига нагоре. Може ли да се е прецакало моторчето, гледам продават стъклоповдигачи с моторче и без, как да проверя дали работи. Като го отворя чува ли се, вижда ли се дали работи. Питам първо, защото искам да взема това което ми трябва и тогава да почна с разглабянето. Или да отворя и изкарам механизма да видя какво е счупено. Продават се някакви щипки за стъклоповдигачи, или цели стъклоповдигачи. Някой сменял ли е скоро да ме упъти. Благодаря.


Не влизай в излишни филми. Стъклоповдигач с моторче е 50лв втора употреба. Най-масовата част за Е46.

Е той няма ли да е почти същият като моя. Гледам има стъклоповдигачи за 60-70 лв. Нови, без моторче, само ако мога да разбера дали работи моя. С моторчето бяха към 120 лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с преден десен прозорец

Мнение от zvetiko » 28 Авг 2023, 9:46

По принцип се чува през кората на вратата как моторчето се опитва да завърти. Ако не го прави най-вероятно е бушон или моторчето, но има и други възможности, затова най-добре директно захранване на моторчето.
Търси марков механизъм, в горния ценови клас за да не се разпадне след няколко дни. При монтажа може да има и изненади- да не е същия като оригиналния и нещо да се наложи да преобразуваш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Проблем с преден десен прозорец

Мнение от Сладур1 » 28 Авг 2023, 10:16

zvetiko написа:По принцип....

Пишат, че има гаранция, 6 месеца, май и 2 години в единият сайт. Гледах клип на autodox как се сменя, имаха и линк към частите. Миналата седмица сменях въздушен филтър и маслен и двата различни. А отивам с талона на колата да ги купувам. То бива бива ама чак толкоз....

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook